FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skrzypienie, trzeszczenie przy jeździe przez nierówności i progi
  • Witajcie,
    przeczytałem parę tematów na temat skrzypienia itp., ale chciałbym opisać mój przypadek i liczę na Waszą pomoc...
    Mianowicie:
    1. kiedy jest chłodna noc, rano odpalam autko (albo jak postoi dłuższy czas na zimnym powietrzu), przez pierwsze kilka minut jazdy (zanim jak to mówię "rozgrzeje się autko"), przy przejeżdżaniu przez "śpiących policjantów" itp. elementy, słyszę skrzypienie... brzmi to jakby sparciała guma? czy coś w tym stylu...
    2. kiedy już jadę nawet "rozgrzanym autkiem" przez jakieś nierówności, np. na bocznych drogach (dziury, "góry i doliny") także słyszę takie skrzypienie jakby sparciałej gumy...
    3. kiedy docisnę mocniej hamulec, przód auta lekko przysiada, a następnie się unosi i wówczas także mam taki sam odgłos...
    4. Ponadto jak jadę po tych "górach i dolinach" albo innych większych nierównościach słyszę odgłos jakby stukania jakiegoś elementu o plastik? trudno to opisać, ale dla mnie brzmi to jakbym miał jakieś plastikowe pudełeczko, albo coś w tym stylu włożone do bocznej kieszonki w drzwiach (plastikowej) i to coś jakby stukało o tą kieszonkę...

    Co to może być?
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  • Skrzypienie na progach i przy huśtaniu przodu to standardowa usterka Rapida czyli guma stabilizatora. Masz samochód po gwarancji więc wymiana na własny koszt. 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Dzięki... to stukanie to też z tym związane?
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  • gumy stabilizatora do wymiany
    Skoda Rapid LB/1.2 TSI 133KM /MY16/ biała perła/ BIERUŃ
  • Ma ktoś jakieś linki do dobrych/polecanych lub sprawdzonych gum stabilizatora?
    Będę dźwięczny :-)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • @lookashECL - dobre pytanie - właśnie szukam...
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  • a przy okazji - montował ktoś te gumy poliuretanowe? ponoć głośniejsze są, ale bardziej wytrzymałe... 
    z tą głośnością, to spora różnica jest?
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  • U mnie zaczęło skrzypieć po 18kkm i w ASO wymienili całe stabilizatory, gdyż stwierdzili, że ten typ tak ma i są one zintegrowane z gumami.
    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • Jutro jadę na wstępne oględziny do znajomego mechanika... zobaczymy co tam wyjdzie...
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  • N oto czekajcie .... mówimy o gumach drążka stabilizatora czy też o łącznikach stabilizatora?

    Guma drążka stabilizatora:
    Znalezione obrazy dla zapytania rapid tsi guma stabilizatora
    Łącznik stabilizatora:


    To co w końcu w tym Rapidzie skrzypi? :-)
    Guma czy łącznik stabilizatora?
    Czy może jeszcze coś innego?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • a bo ja wiem? skrzypi... a nie jestem pewny czy to skrzypi bardziej z przodu, czy z tyłu?
    Dlatego jadę do mechanika i obejrzymy co mu tam dolega - może wszystko na raz?
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  • Łączniki nigdy nie skrzypiały, skrzypi drążek który obraca sie w gumie, wystarczy od środka przełożyć go płutnem jak jest w audi w serii.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • No dobra czyli już wiadmo że to bushingi :-)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • czyli że co po polsku? na co mam się nastawić?
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  • Najczęściej powodem skrzypienia jest guma obejmująca stabilizator (1). W R dawniej były 2 sztuki, mocowane samodzielnie. W nowych R gumy są już w całości z drążkiem.
    Obejmę gumową należy dosunąć do wystającego profilu (2). Profil może być z wewn. jak i zewn. strony.
    guma stabilizatora.jpg
    400 x 330 - 50K
  • Kolega crady pięknie to zobrazował ..... brawo :-)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • qrcze i tyle? nic nie trzeba wymieniać? hmmm... zobaczymy jak w końcu uda mi się dostać na kanał u mechanika...
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  • Cześć,
    U mnie w aucie słyszę skrzypienie jakby gumy nad kołem od strony kierowcy przy nierównościach. Byłem u kilku mechaników. Jeden stwierdził że to serwo hamulcowe, inny że gumy łącznika stabilizatora i najpierw przesmarował a potem je wymienił. Nic to nie zmieniło, nadal hałasuje. Ten sam potem też stwierdził że to serwo. W serwisie skody nic nie znaleźli i też chcieli wymieniać gumy. Jak im powiedziałem że już wymieniałem, stwierdzili że coś tam było smarowane i oni w takim razie nie wiedzą co. Czy to nadal moga być gumy, czy jednak coś innego?
  • Hej, u mnie słychać takie skrzypienie, jak stara wersalka tylko z prawej strony. Obejrzyjcie film - myślicie, że to ta guma stablizatora? 
    https://www.youtube.com/watch?v=eM2XTiF1F7Q
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90 KM | MY17 | Ambition MAX | Czerwony RIO metalizowany|| 67 000 km | Wrocław
  • Mam takie samo skrzypienie gdy temperatura oscyluje poniżej +5 stopni. W wyższych temp tego nie słychać. Kie licho...?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • U mnie podobne skrzypienie jest przy tylnej klapie gdy temperatura spada poniżej 5 stopni. Pomaga regulacja odbojnikow klapy
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?