FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wycieraczki szyb
  • Możesz też spróbować skręcić lekko ramię pióra. Płaszczyzna mocowania pióra powinna być równoległa do szyby. Czasem, z jakiegoś powodu, tak nie jest i wtedy pióro, w jedną ze stron, prowadzone jest niejako "pod włos" co może powodować jego drżenie.
    Może też jednak być to wada pióra lub efekt jego zużycia/zestarzenia.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Hej
    Chce kupić wycieraczki Bosch AeroTwin na allegro. Ale na każdej aukcji pisze żeby sprawdzić czy pasują mocowania, ponieważ producent stosuje różne.
    Takie mocowania są ok?
    http://allegro.pl/wycieraczki-przod-bosch-aero-twin-skoda-rapid-nh3-i7075443840.html
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY16 | STYLE | Czarny Magic perłowy | 67000km | Żory

  • Będą pasowały - w opakowaniu są 4 adaptery.
    Pozdrawiam.
    Rapid SB / 1,2 CBZB 105 KM / MY 2015/ ELEGANCE MAX / BŁĘKIT PACIFIC/ 122 500 km / PRUSZKÓW
    Octavia kombi/1,5 DADA 150 KM DSG/ MY 2019 / STYLE / Srebrny Brilliant Metalizowany/ 120 000 km
  • Panowie chce kupic na przod komlet w Intercarsie sa 2 komplety niby pasujace:
    BOSCH Aerotwin A555S, 600+400 mm
    VALEO Silencio Xtrm VM374, 600+380 mm
    Bosh 25 zloty  drozszy ale Valeo ma drugie pioro 38 cm (a pisze ze niby pasuje do modelu)
    Macie jakies doswiadczenie z tymi VALEO ?
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Rapid SB / 1,2 CBZB 105 KM / MY 2015/ ELEGANCE MAX / BŁĘKIT PACIFIC/ 122 500 km / PRUSZKÓW
    Octavia kombi/1,5 DADA 150 KM DSG/ MY 2019 / STYLE / Srebrny Brilliant Metalizowany/ 120 000 km
  • Na parkingu przed marketem podszedł do mnie gostek  wózeczkiem pełnym wycieraczek i zaczął mi wciskać jedną z nich (600 mm) za 69 zł, bo moja jest, jak stwierdził, zużyta. I faktycznie, guma ma się nie za dobrze.
    W ASO za komplet przód wołają 160 zł, jakość, ich jak mówicie, do dudy, więc odpada.
    Jakie są  Wasze doświadczenia z  bezszkieletowymi/bezprzegubowymi? Nigdy nie miałem, więc chętnie poczytam opinii.
    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • Ja do swojego R zakładam Boscha. Wytrzymują znacznie dłużej od oryginałów. Koleś krzyknął Ci niezłą cenę, ja za 10 zł wiecej mam komplet Boscha.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @rico - lepiej nie kupuj wycieraczek pod marketem. To  nie są oryginalne Boscha. W ten sam sposób wciskają ludziom piły stihla które padają po 3 h pracy. A po drugie cena jak w dobrym sklepie. Na alledrogo wycieraczka 600  kosztuje ok 40  zł
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Ja kupiłem wycieraczki DENSO i wytrzymały 5 miesięcy
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Drogą kupna nabyłem wycieraczkę 600 za 42,79
    1.jpg
    546 x 211 - 15K
    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • Rico, przepaść bezprzegubowych do zwykłych na valeo w audicy zrobilem 130 tys km i wycierało szybe do sucha 
    RAPID LIFTBACK |1.0 110KM|2018|STYLE PLUS|CZERWONY|40.000KM|PIŁA
  • Przy okazji serwisowania stabilizatorów wyregulowali tylną wycieraczkę.
    No i umyli R., a nie było już widać, jakiego jest koloru.
    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • U mnie po 2 latach wycieraczki tra do sucha ale w zime rozmazuje mi sie na szybie baiły nalot (to od soli?) - nawet jak wale hektolitry płynu ze spryskiwaczy
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • Po 9 tys. przebiegu jakiś tydzień temu zauważyłem, że przednie wycieraczki strasznie skrzypią. Skrzypnięcia są gdy podczas pracy wycieraczki znajdują się w położeniach granicznych (poziom i pion). Takie skrzyp-skrzyp. Dźwięki dobiegają tak jakby z gum. Jechałem w deszczu 3 godziny i przez 3 godziny takie skrzypienia. O dziwo gdy psiknąć płynem do spryskiwaczy na kilka machnięć wycieraczek dźwięki ustawały. Gdy znów pojawiała się tylko woda deszczowa znowu skrzypienie. Dobrze zbierają, tylko ta bardzo głośna praca. Tak jakby guma twarda, sztywna była. Strasznie szybko się jakoś zużyły. Czy u Was też pojawiały się takie objawy?
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • U mnie było tak.samo, kupiłem Boscha Twin, ważne nie wycierać szmatką gumki, wycierasz grafit i trzeszczy potem.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Lepiej kupić Boscha niż oryginalne?
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Mam tak samo. Moim zdaniem szkodzi też chemia na myjni
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @Maciek_1991 to chyba dobry trop. Tuż przed tą podróżą myłem samochód na myjni ręcznej. Bardzo ładnie myją, woskują. Może to właśnie spowodowało degradację gumy wycieraczek...
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • W starszych samochodach (bez trybu serwisowego wycieraczek) zazwyczaj nie było problemu z odchyleniem ramion wycieraczek. Dzisiaj, w R, jak nie ustawisz sam wycieraczek pionowo lub nie zostawisz kluczyków w samochodzie (by sami ustawili wycieraczki), to umyją pięknie samochód, ale spora część chemii, spłukiwana z dachu i przedniej szyby, trafia na pióra wycieraczek.
    Swoją drogą, jak na nowego R, to trochę za wcześnie na takie odgłosy z rejonu wycieraczek.
    Jak masz okazję, podjedź na myjnię i porozmawiaj o zaistniałej sytuacji. Może znają problem, i coś podpowiedzą?
  • Dlatego ja staram się nie woskować przedniej i tylnej szyby, ale i tak woskując dach część wosku spływa po nich. Może pokombinuję z tym trybem serwisowym 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?