FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana filtrów + oleju w Rapid 1.2tsi 110KM 2015
  • Mniej więcej po środku bloku silnika tuż nad miską olejową czarna lub szara puszka. Wymienić go da się bez zdejmowania osłony silnika ale zapewne poleje się trochę oliwy. Jeśli osłona jest pełna to żeby dojść do korka i tak trzeba ją zdjąć.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Dzięki
    Rapid LB 1.2| TSI 90 KM| My 2017| Ambition +| Szary Quartz | S-c
  • Czy przy wymianie oleju konieczna jest wymiana korka spustowego czy wystarczy miedziana podkladka?
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  • Po wymianie oleju nie wymienia sie korka. Wymienia się natomiast podkładkę miedzianą, a właściwie ta podkładka jest miedzianym oringiem.
  • Witam. Chcialem sie zapytac czy ktos moze zrobic mi zdjecie co w rapidzie sie wymienia i przy jakis przebiegach. Kupiłem używke w tym tygodniu i nie mam zadnych papierów do niego poza umowa kupna i nie wiem co ile przeglady, rozrządy itp. Dziekuje
    Rapid/SB/1.2 110KM/MY15/EDITION/BIEL CANDY/ 25000km/Jaworzno
  • Na forum jest sporo informacji, m.in. o wymianach płynów i czynnościach serwisowych. Warto szukać i pytać.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dziekuje bardzo
    Rapid/SB/1.2 110KM/MY15/EDITION/BIEL CANDY/ 25000km/Jaworzno
  • Czy przy samodzielnej wymianie trzeba  grzebać w komputerze, coś zresetować?  Kolejną wymianę mam przy 60 tys. a chcę wcześniej zrobić, przy 45 tys. , ale sam wymienić.
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • Nie
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Witam wszystkich,dziś postanowiłem w swoim domowym garażu wymienić olej w silniku w swoim Rapidzie + filtr oleju + filtr powietrza + filtr kabinowy przy przebiegu 19,750 km.Jest to już druga wymiana oleju.gdyż pierwsza była po przebiegu 10,250 km.Jezeli chodzi o koszty zakupu - to olej syntetyczny SHELL 5W30 4 l - kosztował mnie 108 zł ,natomiast zestaw 3 filtrów firmy MANN - kosztował mnie - 118 zł , + podkładka miedziana pod korek spustu oleju - 1 zł - zakup dokonany przez allegro z hurtowni Gdańskiej z przesyłką Paczkomaty 8,99 zł - za wszystko zapłaciłem aż .... 236 zł , robocizna we własnym zakresie.Ciekaw jestem , ile bym zapłacił w serwisie SKODY za taką usługę ? .Dla zainteresowanych dołączam fotkę w załączniku.Pozdrawiam !!! 
    100_0834.JPG
    2304 x 1728 - 790K
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Niepotrzebnie kupiłeś podkładkę miedzianą, śruba spustowa już jest wyposażona w odpowiednią podkładkę.
    Przy okazji wymiany oleju można było zakupić płukankę silnika.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Witam,zgadzam się,że śruba spustowa oleju jest już z podkładką,ale ta podkładka to taki stalowy oring,więc zastosowanie dodatkowej podkładki miedzianej nie zaszkodzi ,a podkładka miedziana ze względu na swoją miękkość idealnie dopasuje się i uszczelni dodatkowo podkładkę stalową.Jeżeli chodzi o płukankę do silnika to na pewno jest to dobry sposób oczyszczenia silnika ze wszystkich szkodliwych osadów i resztek oleju,a szczególnie z osadu na pierścieniach tłokowych,tylko zastanawiam się czy taką płukankę silnika można zastosować na bazie silnika mineralnego czy półsyntetyka wraz z oczyszczaczem silnika przed ostateczną wymianą oleju syntetycznego.Proszę o wszelkie uwagi na ten temat odnośnie płukanki silnika za co z góry dziękuję i pozdrawiam !!! 
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • @rico
    Co to za zestaw uszlachetniający o numerze xak620000052???
    Rapid SB | 1.0tsi 95KM | MY2019 | Active | Blue Race | Śląsk
  • @adrew61k, bez problemu możesz stosować płukankę, ja osobiście używam Liqui Moly 2662.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @hagi to dodatek do silników TSI zasilanych LPG
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Żeby tylko nie zadziałał jak lubryfikacja......
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • lubryfikacja ma na celu "smarowanie" gniazd i grzybków zaworowych aby zmniejszyć zużycie natomiast dodatki do Pb w TSI mają za zadanie:
    - czyszczą i konserwują układ paliwowy (w tym wtryskiwacze i komory spalania), stabilizują parametry paliwa, zapobiegają powstawaniu wilgoci w zbiornikach i korozji w układzie zasilania, skutecznie chroniąc wtryskiwacze benzynowe.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Cos sie stanie jak wleje olej 5W30 VW504/507  zamiast 5W30 VW502?
    Skoda Rapid SB, 1.0 110KM MY18 Style, Czerwony, Katowice
  • @wojtek2626, z ta lubrą to teraz pojechałeś ;) 
    Lubryfikacja jest potrzebna jak dzwonki na jajach zająca podczas polowania. Nic nie zastąpi źle  założonej i wystrojonej instalacji, natomiast poprawny montaż instalacji lpg  i prawidłowe jej wystrojenie zastąpią lubryfikację.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?