FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Planuję zakup Škody Rapid proszę o poradę
  • Jak ma 2 lata i przebieg 30 tkm, to średnia wychodzi 15 tkm. Wg mnie to jest przebieg dla przeciętnego Kowalskiego. A dla zastępczego wydaje mi się że cośkolwiek mało. No chyba, że sporo czasu stał w garażu lub serwisie.
    Jednak nie za tą cenę. W dodatku samochodem jeździło wielu kierowców, o różnym temperamencie.

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • A jaka cena za niego jest akceptowalna? Na pewno jeździł w X.2017 bo znalazłam w nim jakiś rachunek z datą z tego miesiąca ;)
  • Kilka dni temu zamówiłem w salonie Rapida z silnikiem 1.0 TSI 110 KM.
    Natomiast dwa dni temu miałem okazję jeździć czteroletnim Rapidem z silnikiem diesla i z przebiegiem 200 tys. km. Powiem szczerze, że nie interesował mnie silnik, ale ogólny stan auta. Był to samochód służbowy mojego kuzyna i przebieg 200 tys.km nie był przebiegiem autostradowym. Wręcz przeciwnie, Rapid te kilometry pokonał po drogach i bezdrożach Pomorza. Żadnych kłopotów z zawieszeniem, auto zwarte bardzo dobrze trzymające się drogi. Kuzyn jest jedynym kierowcą Rapida i jest z niego bardzo zadowolony. Co do silnika to się nie wypowiem z racji tego, że kupuję auto z innym silnikiem. Poza tym diesel został potraktowany kreatorem mocy. (istna torpeda:)) Po 200 tys.km poszły wtryski.
    Rapid SB | 1.0 110KM | MY18 | Ambition | Szary Quarz | 58000 km | Słupsk
  • Witajcie :)
    Mam na oku pięknego Rapida 1,0 TSI  95 KM z 2019 r, używany, przebieg 39 600. Kupione w Polskim salonie, pierwszy właściciel, 
    Auto piękne i po jeździe próbnej stwierdzam, że czuję się w nim świetnie, pomimo jego wielkości. To ma być auto dla rodziny z małym dzieckiem. Mieszkam poza miastem ale pracuje w jego centrum więc codzienny dojazd to ok 40 km, część trasy to obwodnica.  Nie jestem niedzielnym kierowcą, wręcz przeciwnie. Proszę o poradę czy tenże Rapid to dobry wybór? 
    Poczytałam już wiele wpisów na forum, również tych dotyczących awaryjności, kosztów utrzymania i eksploatacji, przeglądy itd. Dodam tylko, że auto kosztuje 43 tyś. Wyposażone full wypas, nawet nie wiem czy aż tyle mi potrzeba ale w tej samej cenie jest Fabia, wiec wybór jest chyba oczywisty. 
    To jak? Mogę brać? :)
  • W porównaniu do niektórych markowych pojazdów, w R na tylnych fotelach jest sporo miejsca. Mam odniesienie-porównanie do innych pojazdów, i w tym aspekcie można powiedzieć, że R jest w czołówce. Zwłaszcza, kiedy mowa jest o foteliku czy nawet dwóch. Nie podajesz wersji nadwozia. Wprawdzie Spaceback ma mniejszy bagażnik, ale wózek w nim się zmieści. A co do Liftbacka - to jest to naprawdę dobry wybór na samochód rodzinny. Silnik benzynowy, dobry, ekonomiczny, prosta, nieskomplikowana obsługa, jest to sympatyczny pojazd, raczej spełni oczekiwania (przynajmniej większości).
    Nie podałaś wersji skrzyni - man czy automat, ale widocznie to nie sprawia Ci różnicy.
    Przy normalnej eksploatacji i dotrzymywaniu warunków serwisowania - samochód ten posłuży długo i dobrze. 
    Sam - gdybym miał jeszcze raz wybierać, zdecydowałbym się na Rapida. Pomimo tego, że już go nie ma w produkcji na Europę. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen wielkie dzięki za opinię  :) dopowiadam w temacie, że mowa o Lifftbacka w benzynie z manualną skrzynią biegów. Osobiście jazda automatem mnie nudzi ;) A jeśli chodzi o ogromny bagażnik w tym aucie to mój mąż skwitował tak: "eh, teściowa spokojnie się zmieści i jeszcze będzie jej wygodnie" :) 
    Zastanawia mnie jednak ta zakończona produkcja dobrego i cenionego auta na rynek Europejski? Żeby się za chwile nie okazało, że będą jakieś problemy serwisowe. Chociaż z tego co wiem, że części sią raczej "uniwersalne" ale może się mylę. 

  • Rapid nadal produkowany jest w Azji, ale na tamtejsze rynki. Są już nieco zmodyfikowane, ale nie mają takich małych silników z turbo. Skoda w Mlada Boleslav zakończyła produkcję R na rynki europejskie w 2019. Miejsce R zajęła Scala. Ale to już jest inna platforma, inne wyposażenie i inna półka cenowa. 
    Odpowiednika R ze Skody na razie nie ma. Przez najbliższe kilka lat nie powinno być problemu z częściami jak i serwisem. R bazował na kilku różnych samochodach koncernowych, z których przejął poszczególne podzespoły. Stąd serwisy czy mechanicy (znający Skody) nie powinni mieć problemów z jego prowadzeniem przez kilka lat. 
    Jak zasiądziesz za kierownicą swojego R, zapraszam na forum, jak i miło by było zobaczyć kilka jego ujęć :) 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen auto, do którego się przymierzam jest z 2019 roku i mam zamiar pojeździć nim jakieś  8 lat i do tego czasu mam nadzieję nie mieć większych problemów i bliższych spotkań z warsztatami, chociaż czytając różne opinie i doświadczenia ludzi na forum odnośnie np amortyzatorów, czy poduszek skrzyni biegów, skrzypiącego przodu na wybojach to trochę się obawiam. Mój mąż wierci mi dziurę w brzuchu o Renault, ale mnie jakoś one nie przekonują.  
    Oczywiście jak tylko dokonam zakupu tegoż omawianego Rapida to obiecuję kilka ujęć :) 
  • Moja opinia będzie subiektywna. Ze swoim Rapidkiem jak na razie nie mam żadnych problemów. Generalnie jestem zadowolony z zakupu. Też planuję pośmigać nim dłużej, nie lubię często zmieniać samochodów, gdyż nie mam takiej potrzeby. Auto traktuję jako środek przemieszczania się i do tego Rapidek mi w zupełności wystarcza. Dołożyłem hak, wkładam dwa rowery i o to mi chodziło. Poprzednio jeździłem Renault Scenic 18 lat, też nie było z nim kłopotów a inni narzekali i gdyby nie zjadła go rdza to chyba bym go używał do teraz. Myślę, że z każdym towarem jest tak na jaki się trafi egzemplarz. Na razie jest OK, a co się wydarzy to nie mogę przewidzieć. To jest tylko maszyna. Sprawdza się w ruchu miejskim, na trasie też daje radę. Spalanie niezłe. Oby tak dalej. A psują się wszystkie marki i modele. Pozdrawiam.
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • @Miras Cytuję" Psują się wszystkie marki i modele." otóż to, tłumaczę to mężowi, że to jest loteria i nigdy nie wiadomo na co się trafi. Ja 13 rok jeżdżę Toyotą Yaris i auto generalnie bez żadnej grubszej naprawy ale podwozie i mocowanie wahaczy zżera rdza a właściwie już prawie zeżarła. Dlatego też szukam nowego autka a i większy gabarytowo się już przyda. Nic tylko liczyć, że trafię na dobry egzemplarz Rapida  :) Pozdrawiam   
  • W takim razie życzę powodzenia.
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • Witam,
    wczoraj dokładnie obejrzałam potencjalnego Rapida (z pomocą dwóch zaufanych mężczyzn), lakier bez zarysowań, zadrapań, odprysków, tapicerka wyprana. Przegląd za 38 dni zostanie wykonany bezpłatnie, dodatkowo dostaję roczną gwarancję na zasadach gwarancji fabrycznej. Wsiadłam do autka i odbyłam jazdę próbną... i o matko kochana! Cudownie. Auto płynie pomimo wielkości. Prowadzi się lekko i bardzo komfortowo. Zakochałam się :) i nawet mój mąż, który jeszcze kilka dni temu kręcił nosem a przejechał się jako pasażer - już zmienił zdanie. Jest na tak więc na dniach będziemy finalizować sprawę. Dziękuje @jercen i @Miras za podjęcie profesjonalnej dyskusji i garść mądrych słów.
    Pozdrawiam
  • W takim razie to proszę się pochwalić po dokonanej transakcji i fotki oczywiście :):):)
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • Nie wiem jakie tam masz fotele, ale jak też bez regulacji na odcinku lędźwiowym, to jest on raczej średnio komfortowy na długie trasy (rzędu 1000 km). Główną zaletą Rapida jest cena i duży bagażnik. Poczucie komfortu to pewnie zależy od tego, czym się wcześniej jeździło :-)
  • rapid to dziwny samochód.
    to taki jakby eksperyment który się udał a efekt był niepożądany.
    próżno teraz szukać samochodu tak dobrze wyposażonego w tak małych pieniądzach jak występował, tak dużego i jednak komfortowego.
    z tym komfortem - zgadzam się. zależy czym innym się jeździło.
    mi osobiście w Toledo już nieco brakuje po tym jak żona ma Tarraco.
    Ale tutaj jak wpada argument, że ten samochód kosztował przynajmniej 2x mniej to w sumie nie ma o czym mówić.
    z tym eksperymentem to też nie są jakieś żarty... ten samochód jest okropnie ciężki na jakiekolwiek modyfikacje/retrofity.
    ostatnio kolejny raz przekonałem się o tym dosyć boleśnie.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • W sumie nie wiem co w tych ostatnich Rapidach można było mieć w "bogatym wyposażeniu", ale z rzeczy jakie można znaleźć we współczesnych Skodzinach na pewno przydają się wszelkie rzeczy jak grzana kierownica i fotele (przód, tylna kanapa - to doceni reszta rodziny), elektryczny fotel z pamięcią i bogatą regulacją przynajmniej dla kierowcy, jeśli jest >1 w rodzinie (poza tym wydaje mi się że manualne nie mają np. regulacji kąta nachylenia siedziska), klima 3-strefowa (łatwiej o kompromis w 4-osobowej rodzinie ;-) ), aktywny tempomat (raz posmakujesz i nie będziesz mogła/mógł bez niego żyć), automatycznie składane lusterka (przy ciasnym miejscu parkingowym), automatyczne ściemniane lusterka (także boczne), asystent zmiany pasa, rear traffic alert, auto hold, android auto, reflektory full led matrix, elektryczna klapa bagażnika (mi raz syn rozwalił Rapidową łeb przez nieporozumienie przy wyładowywaniu auta :-) ). Plus jest taki, że każda z tych rzeczy brakująca potem cieszy w kolejnym aucie :-)
  • @jorgus po 5 latach użytkowania Škody Rapid, stwierdzam że większość tych rzeczy jest poprostu zbędna, jedyne czasem przydałoby się Android Auto, gdyż moja cegła mieści się tylko w miejscu na kubki, wtedy komfortowo nie widać Navi... plusem jest też to że mało bajerów równa się mniejsze potencjalne usterki, gdyż jest mniej elektroniki...
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Ja też przejeździłem prawie 5 lat, niezliczone wypady na narty, dzielnie dawał radę. Mam Ambition bez wodotrysków więc może nie tak komfortowo jak tu niektórzy zachwalali :-) Dla mnie jednak to tanie a za razem pojemne wozidło z punktu A do B, a komfort jazdy poczułem dopiero gdy kupiłem Skodę z wyższej półki :-) Co do fotela to moje plecy czują różnicę na trasie 1000 km. Bez większości bajerów jedzie i tak ale nie oszukujmy się - komfort jest na miarę budżetowego auta segmentu B+. Odgłos silnika też jest głośny przy 140 czy 180 (1.2 przy tym robi się mało ekonomiczny). Za tyle co kosztował przyzwoicie, ale z komfortową jazdą to bym nie przesadzał :-)

    Z usterek to niby proste jak cep ale mi nawaliło coś z dostarczaniem paliwa i się raz na czas przełączało w tryb awaryjny albo gasło. Wymieniali na gwarancję pompę, potem w końcu filtr paliwa na mój koszt (a nie tankowałem z beczki od pana Kazia tylko raczej na "renomowanych" stacjach). Nie do końca im ufam co tam na prawdę było nie halo, grunt że naprawili zanim przedłużona gwarancja minęła.
  • od roku około 2014/2015 vw zaczął wprowadzać na potęgę fajne bajery jako asystenty i systemy bezpieczeństwa. W międzyczasie zmieniło się też podeście do infotainment że jednak idziemy w dotyk.

    asystenty są ok. przyznaję ale cena stawia jednak znaki zapytania i część osób wolała by jednak za nie nie płacić. niestety dyrektywy UE obecnie skazują nas na część z nich i nie ma opcji by było inaczej. systemy bezpieczeństwa choć drogie - przyznaję, że są spoko. nawet jeśli ktoś mówi że są nadwrażliwe - to jednak jako system bezpieczeństwa spełniają swoją rolę a w ostateczności właśnie o to chodzi by jednak po drodze nic złego się nie wydarzyło. to że one znowu kosztują... nie ma nic za darmo. tak ktoś wycenił i rynek to weryfikuje. sprzedaje się więc jest ok.

    a co poprawiło się w kwestii komfortu?
    no cóż tutaj należy zacząć rozważania co jest komfortem.
    to pojęcie jest szerokie tak blisko jak pojęcie jakość.

    to nie jest subiektywne ale jest mało mierzalne jako wartość generalna.

    trzeba zastanowić się o czym mówimy.
    rapid ogólnie był dobry. przekrojowo gdzieś tam wszystko było ponad oczekiwania względem klasy b i to już czyniło go komfortowym.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Witam wszystkich,
    planuje zakup auta dla rodziny z dużym bagażnikiem, przebieg roczny szacowany na ok. 20tys km (głównie miasto, trochę trasy, wypad zagraniczny do Chorwacji).
    Służbowo ponad cztery lata użytkowałem Skodę Rapid 1.0 110KM liftback (niestety w 2021r. musiałem się przesiąść na Toyotę Auris).
    Przez ten czas, poza wymianą olejów/płynów, wymieniłem jedynie w ASO klocki i tarcze (przejechałem ok. 130tys km).
    Z uwagi na pozytywne doświadczenie Rapid jest moim pierwszym wyborem (biorę pod uwagę jeszcze Seata Toledo i Skodę Octavię III - silniki 1.2 TSI).
    W ofertach znalazłem dużo aut z silnikiem 1.0 TSI 95KM - czy warto go brać pod uwagę, czy odczuję różnicę w porównaniu do 110KM?
    Warto inwestować w modele z silnikiem 1.0 i przebiegiem 150-200tys. km, a może jednak rozglądnąć się np. za 1.2 TSI z 2016r.?
    Pozdrawiam

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?