FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
ANKIETA - jaki kolor dla Rapida?
  • A mi się podoba Błekit Denim i na takiego czekam. trochę taki nietypowy i mało tego widzę na ulicach. Sprzedawca mówił, że na początku trochę ten kolor sprzedawali a teraz już sporo mniej. Za to srebrne bardzo idą, białe i w wersji SB czerwone.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • biały candy posiadam...wybór padł na ten kolor ...bo był od ręki do wzięcia i wynegocjowaliśmy z żoną upust 11tys zł
    Rapid SB |1,2TSI105KM|MY2015| AmbitionMAX | biel candy | 14000km| Płock
  • ja i tak zamawiałem więc jak miałem wybierać to wybrałem Denim bo zawsze mi się na Rapidzie LB podobał. Wersja SB czy O3 w tym kolorze mi nie podchodzi :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • to tak jak czarną perłę wziąłem , była na placu i upust również 11 tys.:-)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Moim zdaniem biały, myślałem jeszcze nad niebieskim Race, ale na żywo szału nie robi i zostałem przy białym Laser.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Ja zamówiłem  lakier beż  cappuccino  I beżowe wnętrze .LB
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie
  • Ja beżowe wnętrze i brąz topaz metalic. Zastanawiałem się tez nad tym bordowym - widziałem octavie w takim kolorze i wyglądała świetnie ale ostatecznie stanęło na brązie
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Ciekawe jak praktyczne będzie to beżowe wnętrze, czy bardzo będzie się brudzić...
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • ja zamowilem bialy jestem zadowolony wydaje sie duzo wiekszy jak bym zmienil napis z rapid na octavia wiekszosc dala by sie nabrac
    Rapid LB | 1.2 tsi 105KM | MY14 |ambition max | bialy candy | 30000km | szczecin
  • tak, one są naprawdę bliźniaczo do siebie podobne, trzeba się przyjrzeć żeby zobaczyć, ze rapcia jest trochę węższa:-)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Ja będę miał czerwień corrida z pakietem dynamic z czerwoną nicią, zestawienie powinno do siebie pasować :).
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • ja rozpoznaje zawsze Octavie po dolnym spojlerze na przodzie ( w Octavi jest taki ostry jak golfach najnowszych). tak to naprawde ciezko cie kapnac :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • w Rapidach jest taki sam kanciasty tylko węższy oczywiscie jak cale auto :) najbardziej rozpoznawalne są chyba z tylu w O3 elementy odblaskowe pod reflektorami oraz ta przestrzeń miedzy grilem a lampą na przodzie. Tu mozna zobaczyć ciekawe porównanie
    https://www.youtube.com/watch?v=wrR7tODbqJ0
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Porównanie dość ciekawe i ogólny zarys zachowali ale było tam kilka niedociągnięć. 

    Tak na marginesie, pomimo, że te auta znajdowały się w salonie oddalonym dość bardzo od miejsca mojego zamieszkania miałem możliwość pojeżdżenia tymi konkretnymi auta z tego porównania a tą czarną Octavię udało mi się wygrać na weekend w konkursie o którym była mowa na końcu :) 
    Po tym weekendzie byłem zdecydowany na zakup Octavii nawet wersji Active ale ostatecznie pozostał Rapid. Cena jednak swoje zrobiła, zwłaszcza jak cena Rapida spadła o koszt pakietu Komfort.

    W każdym razie ten egzemplarz O3 był bardzo "wypasiony", nie dosyć, że Elegance to jeszcze dodatki miał.

    PS. W filmie jest mowa o silnikach 1.2 TSI 105 KM ale ten egzemplarz O3 w rzeczywistości miał pod maską 1.4 TSI 140 KM :)

    Koniec OT.

    Tu jeszcze jest inne wyróżnienie różnic:
    http://www.autoforum.cz/bleskovky/jak-rozeznat-octavii-od-rapidu-projdete-si-rady-samotne-skody/
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Fajne te wasze porównania. Super, ze to wrzuciliście. Po prostu widać,ze rapcia jest trochę mniejsza. A czy ktoś wie ile jest węższa od O3?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • rapid


    octavia 3
    image
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • dzięki kris, przekroczyłeś moje najśmielsze oczekiwania:-) Wygląda na to, że rapid jest węższy o 20 cm i krótszy o jakieś pół metra. Dla mnie najbardziej rzuca się to w oczy, że R jest wąski w porównaniu do O3
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Jest węższy o 10,8 cm a nie 20 cm i krótszy o 17,6 cm.
  • ok faktycznie tak to wychodzi
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Z kolei Rapid SB i Octavia Combi z tyłu są już bardzo podobne.
    aaaaa.jpg
    402 x 664 - 80K

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?