FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Pakiet na bezdroża
  • Witam
    W piątek zamówiłem Skodę Rapid w salonie. Ale nęci mnie myśl aby domówić "Pakiet na bezdroża". W salonie sprzedawca nie potrafił mi konkretnie powiedzieć co to jest, tak więc pytanie do was kieruję.
    Czy to są jakieś inne amortyzatory, inne zawieszenie, czy może po prostu taka "podkładka" pod kielich amortyzatora?
    Czy warto to brać w momencie kiedy chce się montować instalacje LPG? 
    Doradźcie coś. Niby 600zł to nie wiele jak na cenę samochodu, ale z drugiej strony taka gotówka nie leży na przystanku czekając, aż ją znajdę.
  • Warto nam to i już kilka razy uratowalo mnie przed problemem. Nasze drgi w mieście to właśnie bezdroża. A tu lepsze zabezpieczenie spodu silnika 7mm wyższe zawieszenie no i to co uwielbiam twardsze zawieszenie auto nie pływa. I czuć na kierownicy że żądzisz samochodem.
    Rapid SB | 1.2 TSI 105km | MY14 | Elegance | siwy | 13000km | Łódź
  • No właśnie i tego się bałem, że zawieszenie będzie twardsze, a mnie zależy w zasadzie na komforcie. Ale z drugiej strony przy komplecie pasażerów powinno być wygodniej pokonywać garby itd.
    No to dałeś twardy orzech mi do zgryzienia:(
    [edit]
    A widać to podniesienie? Orientujesz się czy znacznie twardsze to zawieszenie jest?
  • Mam ten pakiet. Widać podwyższenie, ale dopiero jak się wpatrzysz, lub stoi obok R bez pakietu. Zawieszenie nie jest twardsze. Są te same sprężyny, tylko są dodane 7mm tuleje dystansujące. Wbrew pozorom 7mm robi różnicę, ale głównie w walce z krawężnikami w mieście. Pod spodem solidna osłona z twardych plastików (coś co powinno być w każdym R seryjnie. I na tym mi zależało. 
    Z drugiej strony tanie nie było...
    Druga strona medalu, to pewnie bardziej buja na autostradzie. Ale trudno mi porównać, bo nie jeździłem innym R, a z opisów na forum wynika, że prowadzenie R jest czasami kłopotliwe, szczególnie przy silnym wietrze. Bez względu na wersję i pakiety.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Czyli generalnie polecasz to podwyższenie?
  • Kupowałem Rapida jako auto rodzinne na 6-7 lat. Zobaczymy czy na tyle wystarczy, ale ten pakiet ma podwyższyć trwałość dolnych części silnika. Będę mógł polecić za parę lat :)
    Spróbuj ten pakiet wytargować jako rodzaj upustu, rekompensaty jeżeli masz obsuwę w terminach. Czy opłaca się wydawać 600zł na ten pakiet? Nie wiem... Tak samo czy wydawać tyle za okienko wizyjne w tylnej kanapie. Fajny bajer, możesz narty przewieść i listwy przypodłogowe przy remoncie. Ale czy się opłaca? Trudno oceniać...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Kurcze problem jest taki, że dopiero co zamówiłem i nie wiem czy będzie obsuwa w dostawie. Niby teraz dwie fabryki działają więc powinno być ok. No zobaczymy muszę to przemyśleć, ale skoro to są tylko dodatkowe tuleje to może w serwisie mogą mi to zamontować za grosze.Postaram się jutro dowiedzieć.
  •  Moim zdaniem  Rapid jest i tak dość wysoko zawieszony. Ja jeszcze nigdy o nic nie zahaczyłem, a raczej nie oszczędzam swojego R. nawet na garbach, a i pod krawężniki dość wysokie podjeżdżałem. Myślę, że to pakiet dla tych co często jeżdżą po drogach gruntowych.

  • @lukasz13 masz racje, rapid jest wysoko zawieszony co wizualnie nigdy mi sie nie podobało ale praktycznie juz skorzystalem z tego w wielu trudnych sytuacjach. To wysokie zawieszenie plus te kolejne 7mm to wydaje mi sie efekt wizualny jest kiepski a praktyczny chyba tez nie za duzy. Nie mam osobiscie wiec nie bede strzelał wywodów ale osobiscie bym nie zamowil.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ok dobrze wiedzieć, ale żeby nie zakładać kolejnego tematu, to wie ktoś może co to jest "Pakiet funkcjonalny do bagażnika"? Nie mogę znaleźć zdjęć tego, a kosztuje to 300zł. Warto to dobierać czy lepiej samemu te siatki kupić?
  • Pakiet funkcjonalny do bagażnika (3 siatki, haczyki na torby, zabudowa wnęki nad kołami) (dotyczy wersji Liftback). Jesli zamowiles wersje Elegance to dostajesz siatki w standardzie i chyba reszta tez jest
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Zamówiłem wersje Active MAX 1.2 MPI. Jak wygląda ta zabudowa? Daje to jakieś dodatkowe miejsce np na gaśnicę czy coś?
    [edit]
    Przepraszam, że dopytuję, ale nie potrafię sobie tego wyobrazić...
  • tak, mozna by tam gasnice wrzucic (choc sa na nia lepsze miejsca), czy też inne nieduże rzeczy tez tam wejda, jest to zabudowane plastikiem takie przegrody i tyle, ogolnie dosc przydatne ja tam mam z obu ston cos. Tak apropo, siatki sa bardzo przydatne przy tym wielkim bagażniku
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ok w takim razie na pewno to dorzucę :)
    Dzięki wielkie :)
  • Jutro wrzucę zdjęcie tego pakietu to sobie wyobrazisz. Ja zamawiałem i nie żałuję. Bardzo funkcjonalny pakiet. Siatki masz po bokach (są podwójne) i jedną wielką na podłodze. Do tego masz dwie przegrody po bokach między nadkolem a tyłem auta. Do tego domówiłe dywanik bagażnika i jest bajer :-)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Jutro wrzucę zdjęcie tego pakietu to sobie wyobrazisz. Ja zamawiałem i nie żałuję. Bardzo funkcjonalny pakiet. Siatki masz po bokach (są podwójne) i jedną wielką na podłodze. Do tego masz dwie przegrody po bokach między nadkolem a tyłem auta. Do tego domówiłe dywanik bagażnika i jest bajer :-)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • O tyle, że zweza się bagażnik, ja np wkładam złożony wózek spacerowy bobasa właśnie w te otwory,  gdyby były zabudowane, nie zmieścił się... Zależy co kto pptzebuje
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • No ja dziecka puki co to nie mam :D
    Ale myślę, że będzie się to dało kiedyś chyba zmontować jeśli zajdzie taka potrzeba :)
    grzesek to ja czekam na obiecane fotki, będę bardzo wdzięczny za nie :)
  • Przy pakiecie na bezdroża, zgodnie z cennikiem, nie można montować felg 17 calowych. Małym druczkiem na dole...

    Co do samych osłon, jest to pakiet trochę ograniczony w porównaniu do tych z pozostałych modeli, bo zawiera tylko osłonę pod silnikiem. Sorry za jakość załącznika ale kiedyś znalezione w sieci jak szukałem informacji o pakiecie w Rapidzie.
    pakiet na bezdroza.JPG
    663 x 796 - 120K
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Na piątej stronie jest zdjęcie mojego Rapida z tym pakietem. Niezbyt dobrze widać, ale coś tam jest:
    http://rapidklub.pl/discussion/109/galeria/p5
    (wersja letnia, na 16" alusach)
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Mi generalnie też się wydaje, że rapid jest dość wysoko zawieszony. Ale ostatnio zjeżdżałem z chodnika przodem i niestety przytarłem trochę podwozie. Mam nadziej, że nic się tam nie stało.:-) Nadmienię tylko, że chodnik nie był znowu jakiś strasznie wysoki, raczej taki podwyższony standard:-). Dlatego trochę mnie to zaskoczyło. Myślę, że jak za 6 stów to warto wziąć sobie ten pakiet. Chyba jeszcze w tym pakiecie jest osłona górna na silnik, jak dobrze pamiętam?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?