FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Spalanie 1.2 TSI 85KM
  • Witam! Widzę, że dużo osób chwali ten motor. Ale mam pytanie ile tak naprawdę pali 1.2 TSI 85KM w codziennej eksploatacji? Ktoś coś już może powiedzieć z własnego doświadczenia z użytkowania tego silnika w Skodzie Rapid?

    pozdrawiam
  • Witam, Jeszcze nie jeżdżę tym samochodem ale mogę powiedzieć jak to było na jeździe próbnej wersją z tym silnikiem. To co jest napisane danych przez producentach to wiemy. Pytanie jak mają się wskazania komputera z rzeczywistością. Coraz więcej osób mówi, że te wskazania są coraz bardziej prawdziwe.
    Z tego co ja zauważyłem podczas 3 godzin jazdy próbnej (miałem auto dla siebie tak się udało mi w jednym z salonów) i zrobionych około 150 km a może ciut więcej, komputer wskazywał mi takie dane jeśli chodzi o średnie spalanie:
    - na drodze zwykłej krajowej asfaltowej jadąc tak do 90 km/h (więcej nie moglem ze względu na warunki i dość duży ruch) komputer pokazywał spalanie średnie między 4,8 l/100km a 4,9 l/100km,
    - jak wjechałem na ekspresówkę mogłem zapuścić tempomat. Jechałem w granicach 100-120 km/h bo czasem trzeba było zwolnić czy kogoś wyprzedzić ale najczęściej na liczniku widniało 110 km/h i wtedy komputer średnią pokazywał w granicach 5,1 l/100km.
    - wracając do salonu oddać auto :-( zaczynałem drogę w mieście, później jadąc przez wspomnianą wyżej ekspresówkę a na koniec kilkanaście km zwykłą krajówką pod salonem jak się zatrzymałem i sprawdziłem komputer średnia zatrzymała się na 4,9 l/100km.

    Powtarzam jeszcze raz to były dane z komputera. Mi one się podobały, nie wiem jak by było tylko w mieście ale pewnie dało by się radę uzyskać to co producent napisał.
    Przy tym autko też fajnie jeździło pomimo tylko 85 KM :)
    Inną kwestią jak kto jeździ. Ja nie stosuje Eco jazdy ale też nie mam betonowej podeszwy w bucie.

    Bardziej miarodajne wyniki trzeba by było przeprowadzić na dłuższej trasie i przynajmniej z 2 lub 3 tankowań dosłownie pod korek.

    Pozdrawiam
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Dzięki za odpowiedź, rzeczywiście takie spalanie brzmi bardzo zachęcająco. Z jednej strony faktycznie nie można sugerować się komputerem, gdy nie sprawdzi się spalania namacalnie lejąc pod korek. Ale mam już teraz mniej więcej obraz spalania.

    Wydaje się, że 1.2 TSI 85KM jest mało paliwożerny...
  • Witam.

    Samochód mam od początku stycznia. Jeżdżę częsciowo po trasie, częsciowo po mieście.
    Przy pierwszym tankowaniu (większe mrozy - połowa stycznia) - komputer wskazywał 7,6 spalanie - rzeczywistośc równe 8,0.
    Przy drugim tankowaniu, już nie było takich mrozów komputer - 6,9 - rzeczywistośc 7,255.
    Tak więc różnica 0,3-0,4.
  • Witam, po przejechaniu 1000 km moją Rapid 1,2 TSI 85 KM tylko po mieście 6,8 L/100km wynik NIE z komputera.
    Rapid LB/1,2 TSI/2013/Ambition/Blue Pacific/58200km/Katowice
  • No to ładnie :)

    Trochę km już zrobiłeś. Możesz opisać wrażenia? Masz może porównanie np. z silnikiem 105 KM ? Ja jeździłem wersją 85 KM (jakieś 150 km) i uważam, że jest odpowiednia dla tego auta i do moich potrzeb. Jeździłem też Roomsterem 105 KM i też było fajnie więc się ciut waham ale chyba przed zakupem wygra zdrowy rozsadek i wezmę 85 KM i za oszczędzoną kwotę jakiś dodatek do auta. Ewentualnie wersję 105 KM jeśli ļęde brał auto z placu i nic innego nie będzie ;)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Witam,

    Mój Rapid (85KM) gdy jeżdżę po mieście bardzo dbając o paliwo spala około 6,5 litra, a gdy jeżdzę normalnie spala około 8 litrów, natomiast gdy czas mnie goni potrafi spalić nawet około 10 litrów. Takie dane obserwuję po około 2 miesięcznej eksploatacji - dane odczytywane z komputera.
  • Witam po przejechaniu 3100 km zużycie benzyny w 1,2 tsi 85 KM w moim Rapidzie wynosi 7,2 litra na 100 km (dane NIE z komputera) - najczęściej po GOP-ie.
    Rapid LB/1,2 TSI/2013/Ambition/Blue Pacific/58200km/Katowice

  • spalanie na odcinku ok1200km 6,0l/100km metoda pełnego baku. Autostrady, trasy szybkiego ruchu, zakopianka. Trochę w miastach - Lódź, Częstochowa, Kraków, Zakopane. Bez stosowania eko drivingu, z włączoną klimą /rozsądnie/ Na autostradach prędkość do 130km/h ...no nie ma tragedii. Kiedyś mój ,,maluch,, tyle palił! ;)
  • Witam, mam rapida od 06,06,2013
    przejechałem nim 4 000 km
    spalanie:
    w mieście przy jazdach typu 1 km do przedszkola z dzieckiem, następnie 1 km do szkoły z kolejnym dzieckiem, następnie żona do pracy 2 km i ja do pracy 2 km i w pracy kilka przejazdów około 2 km spalanie jest 7,5 - 8,0 litra

    na trasie z pełnym obciążeniem tzn. Pełny bagażnik (namiot, materace, stoliki krzesełka turystyczne i mnóstwo innych rzeczy na 2 tygodnie dla 2 dorosłych i 2 dzieci) na dachu 4 rowerów na dachu robi się męczący)

    na trasie 600 km przy dwóch os dorosłych i 1 torbie w bagażniku 5,5 litra przy jeździe do 120
    Rapid LB/ 1.2 85 KM / MY 13 / Ambiente/ srebrny / 199 600km/ Śląsk - okolice Gliwic
  • Mam Skode od stycznia nie jeździlem w zimie bo mialem stary samochód zrobilem już niecale 5 tys. km.komputer przeklamuje faktycznie przy normalnej jeździe spal po mieście troche wiecej jak 6 litrow na trasie 4,7 4,9 w zależnosci od szybkości ale zauwazylem że ten silnik w tej skodzie nie lubi slamazar lubi ostra w miare jazde wted mniej spala
  • Dzisiaj zrobiłem 30 km po Krakowie. Średnie spalanie wyszło 7,2l/1000. Przy średniej prędkości 35 km/h.
    Pierwsze kilometry więc mało wiarygodne, ale wydaje mi się że jest szansa zmieścić się w normie katalogowej. Komputer sugeruje zmianę biegu np z 4 na 5 przy 60 km/h i 2 tys obrotów. I faktycznie da się jechać wg sugestii komputera, ale można zostać zawalidrogą :). Bardzo krótki pierwszy bieg powoduje że wciśnięcie pedału do 4 tys obrotów nie powoduje większego przyspieszania. Dlatego na jedyne do 2 tys.obrotów i dwójeczka.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Pisałem na koniec lipca, a teraz mogę to trochę zweryfikować.
    auto mam od 06.06 i do tej pory przejechałem 9500 km. Spalanie o którym pisałem wcześniej trochę spadło, ale myślę, że to efekt tego, że auto lepiej "czuję"
    Wracałem ostatnio z Zakopanego do siebie (okolice Gliwic ok. 220 km) i po przejechaniu tej trasy spalanie pokazało mi 4,7 litra, natomiast przy jeździe po mieście, a jeżdżę odległości po mieście od około 1 do 7 km jednorazowo kilka razy dziennie jest poniżej 6,0 ( około 5,8) Są to dane z komputera. Auto 1,2 85 kM. Warunek jest taki, że takie spalanie jest przy jeździe na niskich obrotach, tzn, jeżeli jadę na stałym gazie to np z 3 na 4 zmieniam przy około 1800 - 2000 obrotów i podobnie z 4 na 5. W rzeczywistości piątkę wrzucam mając około 55-60 km/h jeżeli nie przyśpieszam i spalanie jest na takim poziomie.
    pozdrawiam
    Rapid LB/ 1.2 85 KM / MY 13 / Ambiente/ srebrny / 199 600km/ Śląsk - okolice Gliwic
  • w końcu wybrałem się w trasę. 3 dorosłe osoby na pokładzie. 400 km, średnia prędkość wyszła 65 km/h. Spalanie 5,1 l/100 km. Da się zejść poniżej 5, ale czas mnie cisnął więc miejscami 150-160 musiałem jechać, a wtedy spalanie pokazywało ok 7 l/100km.
    Po tej trasie mam wrażenie, że silnik się dotarł (albo zacząłem "czuć" samochód) bo po Krakowie spalanie w granicach 6,2-6,5 zrobiło się standardem.

    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • 1700km zrobione na zimówkach - cykl mieszany. Wskazania komputera to ok 6,2-6,5litra, litrażowanie na stacji paliw wg mnie 6,7-6,8. jestem zadowolony. pali 0,5l mniej niż moja poprzednia fabia I 1,2HTP
  • Pytanie do Waldek40. Mija rok jak zainicjowałeś ten wątek na forum-czas na podsumowanie. SAM podaj ile Ci spala. Dopiero kupiłem Rapida z tym silnikiem i ciekaw jestem twojej opinii.
    Rapid LB / 1.2 CBZA 63 kW / MY 14 / Ambition + pakiet Komfort + pakiet na bezdroża / Czerń Magiczna / 76000km / Katowice
  • Post do usuniecia
  • Witam. Po przejechaniu 1000 km w cyklu mieszanym ( 2/3 miasto, 1/3 droga szybkiego ruchu ) spalanie rzeczywiste 6.1l ( wg. komputera 5.9l )
    Rapid LB / 1.2 CBZA 63 kW / MY 14 / Ambition + pakiet Komfort + pakiet na bezdroża / Czerń Magiczna / 76000km / Katowice
  • Dobry wynik. Za dwa tygodnie odbieram swoją Rapidkę. Ciekawe jak będzie u mnie.
    Rapid LB | 1.2 TSI 85KM | MY15 | Ambition MAX | Szary Metal Metalizowany | 13000km | Białystok
  • Jak na razie 1400km przejechane, na odcinku 100km, kawałek przez miasto, na oponach zimowych (jak ma to jakieś znaczenie) 185, klima 18,5 stopnia, wyszło na komputerze 5,6 litra, średnia prędkość 67km/h. 
  • 1000 km przy cyklu mieszanym według komputera spalanie wynosi 5,7 l, natomiast w trasie przy dystansie 200 km i średniej prędkości 56km/h spalanie wyniosło 4.6 l
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?