FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Chlupotanie w drzwiach
  • Też tak myslałem jak bounty że woda mnie nie dosięgnie a tu miła niespodzianka, z miny serwisanta można bylo wywnioskować małe znudzenie tym problemem, czyli chyba wszystkie prędzej czy później rapidki to czeka.
    Może mały konkurs "ile wody zmieściło się w twoich drzwiach?"
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • No to mam "pomysła": pora na mod: założenie czujników wody w drzwiach. Jak firmę nie stać na jeden czujnik poziomu płynu w zbiorniczku spryskiwacza, to możemy założyć (od razu 4! ) czujniki w drzwiach. Kontrolka może być jedna. Chociaż . . . dlaczego nie 4 kontrolki? Przynajmniej będzie wiadomo od razu które to drzwi. A jak już iść na ekstremum - to od razu czujnik podłączyć do kompa i do kompresora do poszczególnych amortyzatorów, by je wzmocnić (usztywnić). Co Wy na to :)
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen odnośnie instrukcji (instalacji między drzwiami i bagażnikiem)... czytałem wczoraj, nie zrozumiałem do końca, przeczytałem dzisiaj i też na 100% nie kumam... ale doceniam Twoje poczucie humoru... ;-) wiesz w ogóle tematu bym nie poruszał, ale zostałem "wywołany do tablicy", starałem się pomóc...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • A nie lepiej jakiś miły głoś mówiący "masz wodę" panowie wyluzujmy teraz to już mnie to nie irytuje tylko śmieszy
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • U mnie produkcja 2013, już dwa razy mi wycinali uszczelkę, a w piątek znowu akwarium. Chyba poproszę o wymianę drzwi na wolne od wad :-)
    Skoda Rapid SB ACTIVE 1.6 TDI/90 KM 2013
  • Samo wycięcie czy ponowne powiększenie otworów - to tylko połowa roboty. Tu należy sprawdzić ilość "smaru" czy masy antykorozyjnej wewnątrz drzwi, a jej nadmiar usunąć. Bez tego zabiegu, do czasu "zlania" się masy z bocznej powierzchni drzwi na dolną krawędź z otworami upłynie sporo czasu. Może zaproponujesz w ASO "otwarcie" drzwi, ściągnięcie tapicerki i sprawdzenie stanu wewnątrz drzwi.  
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • U mnie sprawa wyglada nastepujaco, woda w drzwiach i mokro z prawej strony z tylu od pasazera, raz bylem w serwisie - akcja serwisowa "zrobione" czy bedzie dobrze? rece rozlozone nikt nic nie wie. Dzis bylem na ta sama usterke, pierwsze co powiedzial pracownik aso "A gdzie Pan szyby przyciemnial? naprawa bedzie platna, szyby zle zostaly przyciemnione..." i w tym momencie stuknal go drugi pracownik aso w ramie mowiac "ale chwila ten pan jeszcze do nas nie wjechal, nie mozemy tego stwierdzic bez dokladnego zweryfikowania... " to oczywiscie czesc wypowiedzi. Czy to normalna sytuacja? Czy wada fabryczna musi byc w taki sposob obslugiwana w aso, czy szukanie winy w przyciemnianiu szyb (ktore wykonalem w profesjonalnej firmie, ktora oferuje swoje uslugi u dealera skody) jest profesjonalne i "zgodne ze sztuka". Co mam zrobic? Moj samochod mimo pierwszej reakcji pracownika aso zostal przyjety, obiecali wysuszyc i sprawdzic co jest naprawde zrodlem problemu. Bardzo jestem zdenerwowany cala sytuacja, tym bardziej, ze moj samochod ma 3000 km ledwie kilka miesiecy i naprawde dbam o niego a kosztowal mnie przeszlo 60 tys i nie mam ochoty naprawiac usterki fabrycznej za swoje wlasne pieniadze. wiem ze moja wypowiedz jest malo czytelna ale probowalem sens zachowac,

    nie wiem co robic dalej, jutro mozliwe ze dostane wiecej informacji. 
    Rapid SB | 1.4 | MY14? | Ambition MAX | Corrida | 10500km | Warszawa
  • Nie denerwuje się. Poczekaj na odpowiedź. Może okazać się ze wszystko będzie po Twojej myśli. Nerwy są złym doradcą. Zawsze możesz jechać do innego serwisu. Jak odpowiedź będzie negatywna to złóż o uzasadnienie odmowy na piśmie składając wniosek na dziennik podawczy serwisu. Jestem przekonany, że nie odważą się na piśmie napisać takich głupot. 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • no tak nie daj sie łatwo zbyc, bo oni na to liczą. Niech ci udowodnia, przedstawią ekspertyze wpływu przyciemniania szyb na tą wode i to juz drugi raz. Takie czasy ze trzeba sie o wszystko wykłócic i podpierać konkretnymi argumentami
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • dzieki za porady, na pewno im nie odpuszcze, dam znac jak bede mial nowe informacje
    Rapid SB | 1.4 | MY14? | Ambition MAX | Corrida | 10500km | Warszawa
  • A który masz rok modelowy? 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • wasabio napisz który to serwis dla innych forumowiczów i który pan był tak mądry by głupot tobie nawciskać. Jeśli będzie się upierał możesz powiedzieć że wiadome jest tobie że ta usterka dotyka wszystkich rapidek! i czy ktoś przyciemniał szyby czy nie i tak odpływ zatyka się.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Kupiłem go w sierpniu 2014 jako bieżący rocznik Ale nie pamiętam który rok modelowy i nie umiem tego sprawdzić. Serwis sinclan bis Grochowska Warszawa
    Rapid SB | 1.4 | MY14? | Ambition MAX | Corrida | 10500km | Warszawa
  • To pewnie w takim razie MY14
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • silcan niestety ma złą renomę kiedyś wstawiłem tam felcię po odebraniu samochodu nie miała anteny i były połamane plastiki.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • No to takie ASO trzeba omijać z daleka i jeszcze im zrobić odpowiednią reklamę, może brak klientów ich czegoś nauczy
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Niestety ja nie miałem kogo się zapytać żałowałem ale nauczka nie idzie w las, następnym razem wstawiłem do innego aso i tam zrobili mi auto tak jak powinno sie robić. Teraz jestem ich klientem.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Dziś zero odzewu z serwisu. następnym razem będę trochę rozważniej musiał dobierać aso...

    Odebrałem samochód wg ASO wina leży po stronie firmy która przyciemniala szyby, mimo to naprawili i uszczelnili. Samochód został też dokładnie wysuszony. Mam nadzieję że to się nie powtórzy. 
    Rapid SB | 1.4 | MY14? | Ambition MAX | Corrida | 10500km | Warszawa
  • @wasabio - stała gadka w każdym serwisie. Dzięki temu chcą pokazać jacy oni są dobrzy i uczynni. A prawda jest taka że dobrze oklejona szyba nie ma prawa powodować cieknięcia uszczelki.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • co oni pi.... do jasnej anielki przecie w skodach jest taka dziura miedzy uszczelką a szybą  że woda bez problemu przeleci. W większości przypadków jak już pisaliśmy jest to zatkany odpływ więc co ma folia na szybie do dziury na dnie drzwi ? Miałem farta jak zapytałem się co jest nie tak, w aso powiedzieli od razu, nie kombinował! Tobie też tego życzę w doborze aso
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?