FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Jak sprawuje się 1.6 TDI CR DPF/77 kW (105 KM) w Rapidzie?
  • cały czas takie drżenie wyczuwam, ale chyba przewrażliwiony jestem:-), będę obserwował i jakby co to cos napiszę. Pozdrawiam
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Może to od opon?
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • może i tak, muszę sprawdzić dobrze ciśnienie, bo ostatnio wyszło mi na Orlenie, że mam 3,1, a opony zmieniałem w ASO:-)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • 3,1 to sporo ale chyba nawet zbyt duze cisnienie nie dawałoby takiego efektu, ew jakis feler w oponie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @dodan, a jak dodasz gazu na postoju to to drżenie się zwiększa, zmniejsza?
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Właśnie na postoju to drżenie wkurza mnie na maxa, ale to chyba jest normalne prze dieselach? Podczas jazdy jest jakby różnie. Najbardziej wyczuwalne jest podczas hamowania silnikiem na drugim biegu.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • A czujesz czy szarpie autem jak dodajesz gazu albo zwalniasz? I czy tylko czujesz drgania na kierownicy czy też całe auto drży? Bardziej odczuwasz drgania na zimnym czy na ciepłym silniku?
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Tak, jak puszcze gaz do końca i hamuje silnikiem i wtedy dodam gazu to szarpie autem. Auto raczej całe drży. Jak stoję i dodaje gazu to kierownica drży przy obrotach do 2 tys. a powyżej już znacznie mniej, czy u ciebie jest to podobnie?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Odpuszczenie i dodanie gazu u mnie powoduje pojedyncze szarpnięcie, być może poduszka pod silnikiem albo skrzynią się kończy. Albo takie luzy ma układ przeniesienia napędu.
    Drżenie kierownicy na wolnych obrotach na postoju mam tylko na zimnym silniku i są prawie nie wyczuwalne. Wystarczy, ze spadną poniżej 1000 i nie czuję drżenia kierownicy. Kiedy temperatura rano była około 10 stopni mrozu, to drgania kierownicy były wyraźnie wyczuwalne dopóki obroty silnika nie spadły poniżej 1000.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • u mnie jest to samo z tym pojedynczym szarpnięciem, raczej wydaje mi się to związane z układem przeniesienia, pewnie ten typ tak ma. Ja jakoś wyczuwam te drgania kierownicy, szczególnie na pierwszych 3 biegach, potem im większa prędkość i im wyższy bieg, to drgania znacznie mniejsze. Nie wiem czy ten typ tak ma, czy coś jest nie tak....
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Chyba ten typ tak ma, zresztą jak to diesel :-)
    Dziś sprawdziłem i faktycznie leciutko drży kierownica. Za długo jeżdzę dieslem, i nie zwracam na takie drobiazgi uwagi :-)
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Tak, jako właściciele nowych aut mamy trochę obsesję:-) zresztą trudno się dziwić, bo nie kosztuje to 5 zł tylko jest to porządny wydatek i czasem pochłania całe oszczędności, więc człowiek chciałby, żeby to działało na tip-top. Ja jeszcze zaobserwowałem, że drgania są większe podczas hamowania silnikiem na 4 biegu, niż na przykład na 2:-))
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Słuchajcie, czy jak wyłączycie radio:-) i w miarę dynamicznie naciśniecie gaz to słychać w waszych motorkach taki metaliczny klekot jakby pogłos? Szczególnie jest to wyraźne na pierwszych 3 biegach po 2 tys obr. dajcie znać jak u was.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan ty nie strasz ludzi... W przyszłą sobotę odbieram mojego Rapida a motorek będę miał ten sam
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • @thomas spoko, może jest przewrażliwiony, ale daj znać jak już odbierzesz pojeździsz, jak jest z tym u ciebie
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan przyznam się że z efektem szarpania miałem do czynienia na jeździe testowej 90 konnym TDI i sprzedawca- "konwojent" :-)  stwierdził że on też coś takiego czuje i będzie musiał zlecić serwisowi mały przegląd... :-)
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • Pytanie do znawców i posiadaczy TDI... czy to prawda, że wersja 105KM ma DPF, a słabsza 90KM jest jego pozbawiona?    TDI to nie mój konik, pytam z ciekawości...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @thomas dobrze, że o tym mówisz. W takim razie też wspomnę o tym na przeglądzie.
    @bounrty z tego co się orientuje, obie wersje mają DPF.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • bounty Potwierdzam z przykrością, że 90 konny silnik również posiada filtr DPF
    RAPID LB | 1,6 TDI 90 KM | MY14 | Ambition MAXX |Srebrny brilliant | 100 000km | Wrocław
  • Teraz to ustrojstwo o nazwie DPF to już mają chyba wszystkie silniki diesla bez wyjątku
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?