FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Jak się prowadzi Rapid?
  • Zobaczymy, zdjęcie to chwila więc zacznę od tego. Wyważenie kół to też nie jest kosztowy problem. Jeżeli nie zniknie to serwis i niech szukają, bo to może być łożysko, coś ze wspomaganiem lub układem kierowniczym... choć nic nie stuka, nie puka.
  • dodam tylko. że kusicie mnie i mocno się zastanowię nad dystansami, bo to w jaki sposób reaguje RAPID na podmuchy bocznego wiatru jest przerażający. Wyjazd zza tira, ekranu kończy się mocnym gibnięciem.
    Fakt, że wracałem to trochę wiało, ale poprzednia Octavka trzymała się jak przyklejona.
    Dobra roboota
    w oczekiwaniu na nowego Rapida
    Rapid LB/1,6 TDI 90KM/2014r/215000km/Ambition
  • @piotrek_m Nie będę Cię do niczego namawiał, ale ja przejechałem już 8000 km z tymi dystansami i sobie chwalę. @GaPa rozwiązałeś swój problem z biciem ?

  • Zdemontowałem i leżą w domu, chętnie odsprzedam 20mm dystansów z Dystomu za 110zł z wysyłką... chyba nie będę wracał do tematu, przyzwyczaiłem się do jazdy bez między serwisami
  • A z biciem nadal dupa, czasem jest czasem nie. Serwis szukała i nic. Wszystko dobrze, brak luzów na wszystkim co szarpali.

    Ale nie wiem czy nie jest to związane z wyciągnięciem kierownicy z kolumny. Ostatnio po żonie wracałem do swoich ustawień i została wyciągnięta kierownica na max i mam wrażenie że nie ma bicia...
  • @GaPa To ciekawe co piszesz, może sprawdź na różnych pozycjach i wszystko się wyjaśni. Sam nie pomyślałem, że to może być luz na kolumnie kierownicy.
  • sprawdziłem dzisiaj u mnie też wysunąłem na max kolumnę kierownicy i nie mam żdnych bić może masz coś słabo dokręcone w fabryce.
    czyli sprawdziłeś koła, zawieszenie, hamulce, a skrzynię ktoś się pofatygował w serwisie sprawdzić może pół osie kurcze ciekawa a zarazem przerażająca sprawa.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Ja mam cały czas kierwonice na mam wyciągniętą i żadnych bic nie mam
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Witam
    Powiem krótko:
    115000km , auto 1,5roku 1,6TDI, 77kW -niedomalowany na rantach(prześwituje jaśniejszy lakier(granatowy)- w metalikach jest znacznie lepiej, trzęsie się całe auto od 80 w górę, słychać bardzo głośne skrzypienie przy przejeżdżaniu przez progi, podczas wiatru żyje własnym życiem, sprzęgło lekko szarpie przy ruszaniu (na dobrze rozgrzanym silniku), w tylnych drzwiach zbierał się woda ale w serwisie urwali kawałek uszczelki(zamiast zrobić otwór w kołku), a w poniedziałek jadę zmienić pękniętą gumę na przegubie, dodam że w tym tygodniu zmieniłem pierwsze klocki hamulcowe i dalej jeżdżę na pierwszych oponach , więc raczej go nie katuje, a serwis twierdzi że to specyfika produktu.

    Wniosek: Proszę nie mylić wytrzymałości tego auta z Octavią FL, Jakość i wykonanie to Skoda Fabia!

    A co do przedmówców, to się nie zgodzę- Autostradami i ekspresówkami jeżdżę bardzo dużo i nie mogę powiedzieć że walka z zefirkiem nie jest męcząca.- no ale może jestem cienias:)
  • 115kkm w 1,5 roku? sam zrobiłeś ten przebieg, jeśli tak to kiedy spałeś ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Ale pierdoly piszecie niektórzy..!!! Ciekawe czy większość jest właścicielami...???
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Rozumiem, że jest już późno, ale jeśli piszesz do mnie (taka zasada na forum, nie będę tłumaczył) to wysil się trochę, bo trudno Cię zrozumieć... jeśli piszesz do kolegi Michal3464j, to zaakcentuj to jakoś, a tak w ogóle to zobacz, że to jego 1 wpis, więc przymknij oko...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @maroslaw Dlaczego pierdoły? Raczej większośc jest właścicielami bo dużo osób wstawia zdjęcia, są spoty, są jakieś doświadczenia, większość z nas ma jakieś tam "problemy" z autami, mniejsze większe, dlatego wszystko to opisujemy, żeby było łatwiej się odnaleźć, skonsulotwać się z inną opinią, i usłyszeć jakąś radę itd.
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • 115 tkm w 18 miesięcy - to miesięcznie średnio ponad 6 tys km, dziennie (20 dni jazdy) ponad 300 km. Nie piszesz - czy tyle sam jeździsz - czy to służbowe ...
    60 (setek km) x 5 (l/100 km)  x 5zł = ok. 1500 zł miesięcznie na same paliwo...
    Trochę inaczej: piszesz raczej krytycznie o Rapidzie. A możesz kilka słów obiektywnie - np. ile miałeś wymian oleju, jak często (15/30 tkm), jak z dolewaniem oleju przy większym przebiegu, jakie masz spostrzeżenia z pracy serwisu, jak wyglądają opony po takim przebiegu (a jak było ostatniej zimy - miałeś zimówki?) .  
    Co do pracy sprzęgła - czy masz dwumasowe?
    Nie oceniam Twojego wpisu - tylko więcej forumowiczów skorzysta - jak podasz jeszcze kilka dodatkowych uwag.
    Pozdrawiam  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Kolega @Michal3464j raczej na pewno jest przedstawicielem handlowym, a wcześniej jeździł Octavią i może dlatego jest lekko sfrustrowany bo to jednak degradacja jeśli chodzi o auto :)
  • Witam.
    Jestem PH i to jest auto służbowe.
    Jeżdżę tylko ja od przekroczenia progu salonu.
    Nie zostałem zdegradowany i sam go wybrałem, jeździłem bardzo wieloma autami i mam co porównywać.
    Piszę bardzo obiektywnie.
    A plusy...:
    Spalanie 4,5-5,7;
    Bardzo żwawy silnik;
    Bagażnik jest mega pakowny;
    Nie wspomniany minus- słabe światła mijania w porównaniu nawet do fabii.

    Na foru m piszę się obiektywnie i bez idealizowania, czy nie tak?
  • Dzięki za te informacje.
    A jak ze sprzęgłem i oponami?
    Światła pomimo 4 reflektorów są przeciętne. To masz rację. Kto ma możliwość wyboru - to oczywiście xenony. Sam widziałem, porównywałem. Nie ma się co zastanawiać.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @
    Michal3464j 


    trafiłem z tym PH :), ale skoro miałeś wybór to teraz rzeczywiście możesz narzekać, tez uważam, że powyżej pewnej prędkości, a i po drogach lokalnych
    trzęsie.
  • Do Jarcen
    Piszę krytycznie bo troszkę zawiodłem się na marce.
    Wymiany oleju mam co 30000km, zero ubytków.
    Ubytek wystąpił natomiast w układzie klimatyzacji ok 100ml przy 60000km.
    I proszę się na mnie nie oburzać, ponieważ piszę jak jest a zalety przedstawią na pewno i to bardzo dokładnie sprzedawcy w ASO .
    Być może nie jest to auto do tak intensywnego użytkowania jak moje.
    Ktoś pytał jeszcze o opony, fabryczne są brigstony 185/60/15 (zostało jeszcze ok1mm do znacznika) a na zimówkach zrobiłem ok 24000 do dziś.

    Pozdrawiam

  • A sprzęgło

    Bardzo delikatnie szumi ale po wciśnięciu pedału przestaje(łożysko), dwumasa zaczyna się powoli upominać o uwagę i szarpie przy pełnym rozgrzaniu silnika(cykl miejski).
    W Aso twierdzą że tolerancja dla poszczególnych dwumas wynosi:
    LUK - 3zęby luzu
    VALEO - 5zębów luzu(dla mnie to nieporozumienie bo wtedy to już chyba cały samochód będzie podskakiwał)

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?