FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Jak się prowadzi Rapid?
  • Rapid LB, potwierdzam, powyżej 140 auto jedzie "własnym" torem. Po hyundai GETZ to najgorzej prowadzące się auto jakim mam okazję jeździć. Zrobiłem w tydzień ok 1500km, jest słabo przewidywalne, lata po całej drodze, wiatr dla R to wróg nr 1. Może zmiana kół na większe niż 15 coś poprawią. Jeździłem SB i było dużo lepiej.
    Żeby nie było tak źle - super wnętrze, w miarę dobre wyciszenie, duży bagażnik, niezłe osiągi jak na 115KM w ON.
    W 100% potwierdzam słowa @mdku
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Na bujanie pomaga trochę mocno napompowane koła. Felgi ori mają et38 gdyby dać z mniejszym et to powinno pomóc, bo kółka będą szerzej.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • generalnie nie jest źle, trochę brakuje przyczepności trzymania na zakrętach niestety tylna belka... w porównaniu do fabii z 2014 nie rzuca tak na naszych autostradach przy bocznym wietrze, bawiąc się na rondach na tysiącleciu w Katowicach tył ucieka szybko...
    uważam tez ze zawieszenie przednie za miękkie...
    Rapid LB/1.6/115km/Ambition/Czerwony/Monte Carlo/7000km/Katowice
  • Niezły kierowca, fajny filmik... nie miałbym serca tak pojechać moim R ;-) 
    Skoda Rapid 1,2 TSI - Nordschleife Test Trailer
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • W piątek i w sobotę tak jeżdżą taksówki między kursami :)
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  •  Widzicie, tak narzekacie na naszego Rapidka, a okazuje się , że to najlepsze autko sportowe :) Potrafi wyprzedzić nawet lawetę :)
  • Wczoraj wracałem z salonu moim nowym nabytkiem:LB 110 TSI koła MATO 15".
    Gdybym się nie naczytał o wrażliwości autka na boczne podmuchy i jak to trzeba walczyć o utrzymanie toru jazdy przy wyprzedzaniu TIRów, to bym kompletnie nie zwrócił na to uwagi.Ostatnie 6 lat jeździłem Passatem my2007 i oczywiście nie da sie tych aut porównać,   ale to nie ta klasa i cena.Rapidka jak na swoją wielkość uważam za poprawnie prowadzące się autko i nieźle wyciszone.Do tego 300km przejechałem zużywając 16,5 l benzynki.20km miasto,200 km ekspresówka(130-140km/h) i 80km lokalne 90-110 km/h.Jestem mile zaskoczony...
    LB 1,2 TSI 110KM MY2016 AMBITION MAX SZARY MATALIK
  • Ja samochodami latam od ponad 20 lat i jeździłem od fiata 126p i 125p po Mercedesa W204, Passata B7 R36. Z rapidem na 16 cali 215/45/16 wg mnie jest OK. Zrobiłem Samochodem Fusion na oponach 175 20 tys km i to jest badziewie pow 100km/h. Dla mnie szerokość i jakos opon ma wpływ, czym bardziej zzaladowany Rapid tym stabilniejszym im szybciej lata. W lekkim rapidzie dobrze ze zrezygnowali z wielowachaczowego zawieszenia. Ja takim autem zrobiłem 150 tys km i wada istotna nie zaladowana tylna os wielowahaczowa zabkuje opony co 10 tys jm , na belce tego nie ma, jak zabkuje opona huczy jak zużyte lożysko. W ciężkich autach nie ma tej wady, maja je auta pokroju golf v, jetta- dość lekkie w rapidzie bylo by to samo, dlatego z tego zrezygnowali i dobrze. W golfie 4 byla belka i nie bylo problemu.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Wystarczyło naprawić zawieszenie i dobrze ustawić zbieżność/geometrie.
    Od nowości do sprzedaży OII FL 1,6 MPi przy przebiegu ok 110 tkm do zawieszenia tylnego w ogóle nie zaglądałem, także nie za bardzo wiem o co chodzi w ząbkowaniu opon w takim zawieszeniu. Komfort i prowadzenie jest na wysokim poziomie. Wadą natomiast koszt naprawy, troche tych tulei i wahaczy jest.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Geometria ustawiona prawidłowo, po prostu zawieszenie qielowahaczowe tylne i jazda bez obciążenia w większość po trasie powoduje ząbkowanie opon. Mialem tak w niejednym aucie. Wywystarczy szybciej jeździć po zakretach lub z pasażerami i nie ma tej wady. Tylne zawieszenie na belce nie ma.tej wady. Niektórzy myślą ze jest Ok a roznice widac dopiero przy nowych oponach.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Golf 4 tez ma belke z tylu a jednak opony zabkuje... wiem co mowie, mialem g4, beetlem tez zrobilem ponad 100 tys km (to przeciez to samo zawieszenie) wlacznie z wymiana 4 amorow i opony z tylu tak czy siak wyzabkowane.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Ja golfem 4 zrobiłem 300 tys km i nigdy sie nie wyzabkowały i nigdy w każdym aucie z belką, a na wielowahaczowym prawie każdym http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/zabkowanie-opon-skad-sie-bierze-i-jak-temu-zapobiec/xrg61
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Auto swiat to dla mnie zadne wiarygodne zrodlo informacji. Mi zarowno w G jak i Beetlu zabkowalo. Moze kwestia rodzaju bieznika bo zwykle opony ktore mialem mialy bieznik przypominajacy kostke... druga sprawa - zazwyczaj jezdzilem sam lub z zona... wiec auto z tylu bylo puste.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  •  Ja tez trochę pohulałem MK4 i żadnego ząbkowania nie zauważyłem. Ale auto było salonowe, a nie z odzysku :)
  • Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Więc tak, nie ma co narzekać, że Rapid nie ma wielowahacza z tyłu, dopiero byście mieli tematy do pisania o ząbkowaniu opon gdzie jedna 215/45/16 kosztuje krocie.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Jeżdze autem rok i powoli stwierdzam że Rapid jest niebezpieczny.... Z silnikiem 1.2 TSI i masą własną 1100 kg bardzo łatwo oderwać koła od nawierzchni, wystarczy wpaść w konkretniejsze koleiny, ostatnio przy wyprzedzaniu tira tak mnie wybujało ze prawie wyleciałem w pole :/ Jeżdziłem O1, O2, Roomsterem, Fabia 2 i to auto prowadzi się najgorzej...
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • Na oponach 215/45/16 nie ma problemu chyba ze masz 15. Rapid ma za duży przeswit, jeździłem rapidem z mniejszymi sprężynami i powiem ze na 16 trzymał sie niczym Golf 7.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Wczoraj napisałem tu komentarz a dzisiaj go nie ma.. :) ok to jeszcze raz. Auto jakościowo ma wiele mankamentów ale prowadzi się wg mnie nie najgorzej. Nawet na zwykłych 15 nexen lato i continntal zima (są super), w trasie i przy sporych prędkościach na powadzenie i reakcje przy zmianie pasa jazdy nie narzekam (chyba, że mocno wieje).

    <mod> Chyba zapomniałeś - gdzie pisałeś ... Twój wpis jest dalej na forum, z datą 12.3.2017.
    http://rapidklub.pl/discussion/482/planuje-zakup-skody-rapid-prosze-o-porade#Item_196
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?