FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Prasówka czyli co i kto pisze/mówi o Rapidzie
  • Co do ledów, na pewno będą za dopłatą, ale kierunki w lusterkach muszą być w standardzie bo nie będą robić dwóch wersji błotników, z kierunkiem i bez.
  • Oki, będzie szersza ale o całe 2,6 cm. Pytanie teraz jak to się będzie miało do miejsca wewnątrz. Może ta szerokość wynika z napompowania karoserii. 
    Jeśli już to raczej będzie identyczna w środku na szerokość jak Rapid a może i nie. Nie ukrywajmy 2,6 cm to nie jest jakiś szał.

    A na pewno nie będzie większa na długość i pasażerowie na tylnej kanapie nie zyskają dużo bo rozstaw osi względem F2 wzrósł o raptem 8 mm z 2462 mmm na 2470 mm, więc to i tak sporo mniej niż w Rapidzie.

    F3 nie może być większa lub taka sama jak Rapid bo by obecność jednego lub drugiego auta nie miała sensu. Jedynie co to tylko wersja Kombi może tylko powodować dylemat czy brać Rapida czy F3 Kombi ze względu na bagażnik (choć będzie miała mniej miejsca z tyłu), który będzie porównywalny a F3 Kombi może być tańsza od Rapida i będzie miała nowe silniki, których Rapid nie dostanie wcześniej niż przy okazji wprowadzenia MY2016 na wakacje ale dzięki temu wersje ze starymi silnikami będą pewnie tańsze :)

    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Tu nie chodzi o szerokość wnętrza, tylko dużo ładniejsze proporcję.
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • Gdzie ty widzisz ta ładniejsza proporcje bo chyba nie w tej Fabii? Nie sugeruj sie tym zarysem sylwetki z artykułu wrzuconego przez kolege lukasz13 i tymi 2,5 cm ktore bedą niezauwazalne. A swoja droga jestem przekonany ze w srodku bedzie mniej miejsca niz w Rapidzie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Pozostaje jeszcze kwestia rozstawu kół, co może mieć pozytywny wpływ na prowadzenie się auta. Jeżeli Fabia będzie chociaż o te 3 cm szersza od Rapida, to jednak czegoś tu nie rozumiem w polityce Skody. Fabia III jest na zmodernizowanej starej płycie, to Rapida nie dało się zrobić 5cm szerszego ? To przecież koronny argument, że Rapid nie jest w klasie C.
  • Gross jak ma nie być zauważalne skoro Fabia będzie krótsza od Rapida LB prawie pół metra a od SB 30 cm. Rapid bardzo dużo traci przez swoją szerokość, a w zasadzie jej brak, proporcje ma wręcz zaburzone. (nie chodzi mi o szerokość wnętrza tylko o wygląd zewnętrzny).
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • Jak zwykle pokazuja wnetrze w najbogatrzej wersji...
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • Co prawda nie dotyczy ten artykuł Rapida, ale myślę że jest ciekawy jeśli chodzi o aktualne pozycjonowanie aut.
    http://www.magazynauto.pl/testy/testy-porownania/news-porownanie-skoda-octavia-vw-golf-vw-jetta-vw-p...

  • Link do artykułu co od 1 listopada ma być obowiązkowe jako wyposażenie auta:
    http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news-od-1-listopada-nowe-obowiazkowe-wyposaz...
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • i co dostaniemy auta juz z czujnikiem cisnienia opon ja tego g..na nie chcem 
    Rapid LB | 1.2 tsi 105KM | MY14 |ambition max | bialy candy | 30000km | szczecin
  • Masz mieć bo Unia Ci każe ;)
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • W Skodzie jest tani (i niezbyt dokładny pomiar) chyba tylko byle by spełnić wymagania że jest w aucie zainstalowany. System działa w oparciu o istniejące czujniki ABS/ESP i reaguje gdy są różnice w ciśnieniu między rożnymi kołami. Jak masz 4 kapcie to system milczy :)
    Chodzi o to ze jak masz kapcia to koło ma mniejszą średnicę, przez co obraca się szybciej niż inne i licznik świeci Ci po oczach na pomarańczowo.

    W razie potrzeby np. jadąc na dojazdówce sam programujesz nowe ustawienia przyciskając 2 sek. klawisz w kabinie.

    No, chyba ze skoda po wejściu przepisów zmieni na te "prawdziwe" czujniki ciśnienia, ale skoro reklamowali się ze wszystkie skody już to mają, wychodząc na przeciw zbliżającym się zmianom przepisów, to chyba ten tani i niezbyt dokładny wariant pozostanie.
    Więc zasadniczo nie drenuje on portfela jak straszą w artykule, w niczym nie przeszkadza, a być może może pomóc...

    uffff, ale długie...
  • Dzisiaj odebralem auto i mam ten czujnik, mimo ze go w sierpniu nie zamawialem.
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • bo w sierpniu to on już był w standardzie :P
  • I coś dla posiadaczy diesli, ale nie tylko, czyli kto ma dwumasa i jak nim jeździć.
    http://motoryzacja.interia.pl/samochody-uzywane/porady/news-kolo-dwumasowe-jak-jezdzic-by-sie-nie-ps...
    Zaskakujące, że i w silnikach benzynowych się trafia koło dwu masowe.

    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • To trzeba by w ETCE sprawdzić.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Poczytałem komentarze pod artykułem. Kurcze co to za ludzie??
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?