FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zmiany w Rapidze MY2015 październik-grudzien
  • Zassałem sobie testowo najnowsza Etke. Pozniewaz auto bede odbieral pod koniec grudnia z ciekawosci przejrzałem co moze sie zmienic w samochodzie do tego czasu (oprocz podłokietnika i hamulca recznego i paru innych pierdol)

    6V0601025B - felga aluminiowa ROCK 10/14
    5JA920800B -zestaw wskaznikow 04.11.2014>>25.05.2015

    Felga z nowej Fabii 
    http://www.skoda-auto.com/en/models/new-fabia/Pages/design.aspx

    i ciekawe co zmieni sie w zagarach ??/
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • O podłokietniku sam pisałem jak zobaczyłem nowy w Rapidzie na targach w Paryżu i w konfiguratorze.
    Teraz pytanie o jakich innych pierdołach piszesz i co zmieni się w ręcznym bo tego nie zauważyłem?

    Co do felg to można było się domyślać, że będą dostępne też te od F3 bo mają identyczne wymiary.

    Ciekawe co zmieni się w wskaźnikach, ewentualnie której wersji wyposażenia ta zmiana dotyczy? Może sprawdź jaki numer mają wskaźniki z F3 bo może będą te same?

    Twoja informacja daje też do myślenia i potwierdza przypuszczenia, że od czerwca 2015 Rapid przejdzie większą zmianę, może pierwszy FL wraz z nowymi silnikami. Mówi to data przy licznikach 25.05.2015.

    Trochę mi szkoda, że to tak niedługo, z drugiej strony będę już miał auto, które też jest fajne.

    Mój będzie się produkował w przyszłym tygodniu, więc powinienem już mieć te zmiany, o których piszesz. Jak dojedzie zobaczymy czym różni się od dotychczasowych wersji :-)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • jeszcze pare rzeczy ktore wyszukalem:

    6R0711303E  - dzwignia hamulca recznego 03.11.2014 >> (co sie zmieni to niestety tego ETKA nie podaje)
    5JB711113AG -przycisk przelacznika z zakr. z osłana dzwigni black/rooster red 11/14
    5L0419091L - kierownica skorzana 3 ramienna black/rooster red 11/14
    5E0419685G - trim for sterring wheel 11/14 chrom blyszczacy (taki chromowany dekor w ksztalcie litery v na dolnym ramieniu kierownicy)
    6RA881045J - stelaz oparcia >> 01.12.2014 (prawdopodobnie związane z tymi nowymi przepisami unijnymi -maja byc wzmnocnione)
    03F145701KX - kolektor wydechowy z turbosprężarką  >>  15.12.2014 (co sugerowalo by ze po 15 grudnia bedzie inny ??)

    zegary w nowej fabii sa inne: 6V0920700
    niestety jednostka sterujaca i modul komfortu sa stare (te z maja czerca tego roku)

    ps. radio swing tez niestety stare :(



    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Może bardzo stare pytanie ? Ja miałem kupić LB a dostane SB ( skomplikowana sprawa ) wiec nie interesowałem się wcześniej.
    Czy , wydaje mi się że nie , w SB dalej siedzenie kierowcy i pasażera z przodu są "całe" czy takie same jak w LB ? Oby dzielone ....
  • Widzę, że część zmian będzie wprowadzonych w grudniu, czyli się nie zakłapę. Np. ten stelaż lub kolektor.

    Co do kolektora, to nie jest tak, że nowe TSI mają kolektor wydechowy zintegrowany z turbosprężarką? Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

    Jeśli tak jest to może oznaczać, że po 15 grudnia wsadzaliby nowe silniki? Czy tylko zmienia ten kolektor, jeszcze jakąś pierdółke i oprogramowanie aby spełnić normy Euro 6, które wchodzą w przyszłym roku.

    Jakby zmieniali silnik dwa tygodnie po moim odbiorze to bym się zdrzaźnił!
    Świadomość, że w przyszłym roku będą zmiany już mnie gryzie ale to jeszcze jakoś zniose ale jakby coś zmieniali teraz to będzie boleć.

    Ps. Tak się rozpisałem ale nie zapytałem, o który silnik chodzi z tą zmianą?


    Muszę chyba przestać się interesować Skodami. Ludzie nieświadomi nie mają takich problemów :-P

    Ciekawe co to będzie i co się zmieni w zegarkach bo na to człowiek cały czas patrzy. Za 2 - 3 tygodnie się okaże.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Tak kolektor jest razem z turbo
    I ten opis jest dziwny bo jest oznaczenie do 15.12.14 a nie ma części która bedzie montowana po 15
    Silniki niestety stare i nie ma zadnej wzmianki ze ma sie coś zmienić
    Moze w czerwcu cos sie ruszy tez mysle ze wtedy bedzie planowany FL


    ps silnik CBZA czyli 1.2 TSI
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Już niedługo zobaczymy co zmienili. Za 2 - 3 tygodnie powinienem już widzieć swój egzemplarz. 

    A może jest jeszcze ktoś na forum komu będą produkować auto w przyszłym tygodniu, czyli już ze zmianami?
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Moim zdaniem mogliby, a nawet powinni przerzucić boczne kierunkowskazy na lusterka.

    @r2d2_dawid, nie rozumiem do końca o co Ci chodzi z tymi "całymi", lub "dzielonymi" siedzeniami... Możesz rozwinąć myśl?

    Może co do stelaża oparcia, zrobią w końcu płynną regulację nachylenia, a nie skokową...
    Ogólnie co do zmian, to tak naprawdę czekając na jak najbardziej aktualną serię auta, nigdy by się go nie kupiło :P Co mają powiedzieć ci, którzy kupili pierwsze egzemplarze... Oczywiście wkurzający byłby fakt, że odebrałem auto, a 2 tygodnie później wychodzi ważna poprawka, ale cóż, trzeba żyć dalej... Ja będę odbierał luty/marzec, zobaczymy co jeszcze poprawią (albo tak im się będzie wydawało :P)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • U mnie produkcja 45 tydzien czyli przyszly
  • u mnie 45 tydzień
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • @Maciek_1991 chodzi mi o zagłówki foteli. W SB były zintegrowane z oparciem (całe) a w LB normalne czyli zagłówek na 2 "nóżkach" (taki standard jak w 98% aut)
  • Zagłówki są zintegrowane w sportowych fotelach występujących w pakiecie sportowym Dynamic, bez tego pakietu są zwykłe fotele ze zwykłymi zagłówkami. To nie kwestia czy SB, czy LB. Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Czyli na razie jest nas trójka, gdzie auto będzie produkowane w 45 tygodniu z wspomnianymi zmianami :-)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Cześć,
    ja odbieram LB w 47 tyg.
    Z niecierpliwością czekam na wasze opinie o wprowadzonych zmianach. 
    Rapid LB | 1.6 CAYA 90KM | MY15 | Ambition MAX | Biel Candy | 19000km | Śląsk
  • Ja mam 48 tydzień produkcję...
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie
  • Dzięki Maciek ,bałem się że będę miał lipne (jak dla mnie) zintegrowane :P
    Ja swojego mam odebrać na początku stycznia albo , cytuję : "czasem lubią zrobić taki prezent i wyrobią się przed Świętami , ale nie chce nic obiecywać" 

    Bardzo ciekawy temat z tymi zmianami i tak jak niektórzy już napisali trochę się człowiek martwi że na coś się nie załapie ale idąc tym tokiem myślenia to można czekać w nieskończoność :-)
  • Panowie, ja po kupieniu jakiegokolwiek sprzętu przez pół roku nie zaglądam do sklepów z podobnymi sprzętami. Dzięki temu siwych włosów wolniej przybywa.
    Polecam to rozwiązanie :)
  • Witam.
     Ja zamówiłem Rapidke LB 07.10.2014r. i mam wpisaną datę realizacji do 31.12.2014r. Natomiast nie wiem kiedy będzie produkcja bo nie dawali mi znać od dilera i sam też nie dzwoniłem.

  • Do listy zmian jakie wymienił @krisr77 dorzucam jeszcze nowy zbiornik płynu do spryskiwaczy. Też widnieje, że będzie jakaś zmiana od 45 tygodnia produkcji.

    A kolektor wydechowy z turbosprężarką ma być zmodyfikowany dla obu wersji 1.2 TSI (CBZA - 85 KM i CBZB - 105 KM).

    Dla zainteresowanych wersją 1.4 TSI to jak dobrze pamiętam to od września 2014 (lub też 45 tydzień, musiałbym sprawdzić) jest zmieniony napinacz łańcucha rozrządu. 
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Cześć,
    podajcie linki, gdzie można znaleźć zmiany na  rok modelowy 2015 
    RAPID SB | 1.2 MPI 75KM | MY2015 | Ambition Max | Beż Cappucino | 7000km | Przemyśl
  • @Rapido Program ETKA
    @Grzesk zbiornik tez zauważyłem ale ma on pojemność 5.4l a czy taki nie występuje tylko w wersji ze spryskiwaczami reflektorów? Byc moze dostaniemy w serii czujnik kończącego sie plynu ;)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?