FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zmiany w Rapidze MY2015 październik-grudzien
  • Masakra , chyba przestane czytac forum i ogladac inne auta. Troche mnie szlak trafia jak sie dkwiaduje, tego nie ma , siego tez juz nie. Moja pierwsza Skoda ( kupilem bo lubie auta VW ) ale pomalu zaczynam myslec ze popelnilem blad. Wszystko na szybko bo mi sie autko zrypalo a do pracy mam 110km w jedna strone. Moglem dolozyc i Leona kupic.
    Choc z drugiej strony Rapid troche wyjatkowy jest :p
    Jeszcze go nie mam ale cos czuje ze bedzie jak kobitkami " czasem mnie wkurza ale i tak go kocham " hehehe

    Edit - o tym mowa ?
  • @ krisr77 tak nie ma tej pokrywy w TDI 90 i 105 KM jest goły silnik z góry 
  • TDI
    image

    TSI
    image
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • tak pokrywa w TSI jest smieszna mogli by sobie darowac :)
    to TDI da sie przynajmniej dokupic (nawet uzywke) i dzieki temu troche wyciszyc mam nadzieje auto - tutaj juz nic sie z tym nie zrobi :(
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Ale co chcesz wyciszać w TSI. Przecież te silniki cicho pracują a w porównaniu do TDI to już w ogóle :) Tutaj ta pokrywa to głównie służy ochronie przed gryzoniami, bo we wcześniejszych wersjach jak była inna to często kable wysokiego napięcia były gryzione :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • W moim TSI 1.4 jest pokrywa większa. Widać ją trochę na tym zdjęciu ze SPOT'u http://rapidklub.pl/uploads/FileUpload/97/bde2ec1dc9c4877f41ca217400fb70.jpg

    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • W TDI nie ma już tych osłon. @Chris nie wiem czy cię nie wprowadzili w błąd w tym poznaniu. Mówię ci kumpel kupował Superbke 3 lata temu i już tej osłony nie miał. Moja star octa była z 2006 roku i osłonę jeszcze miała, za to osłony od spodu nie było:-)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan a Ty masz w Swoim? osłonę?
  • Nie, nie mam i nikt nie ma. Chyba, że dodatkowo ktoś zamawiał.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • a ta z 1.4 TSI podejdzie po 1.2 ?? :) w 1.2 w ogole sa mocowania na ta oslone :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • U mnie są 2 z tyłu silnika natomiast 2 z przodu trzeba by kupić.. na allegro widziałem po 25 zł takie trzpienie wkręcane 
  • Co do górnych osłon to zwyczajnie oszczędności Wiem coś o tym bo pracowałem w VW POZNAŃ :)
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • Roza Napisz jak odbierzesz jakie są zmiany w roku modelowym 2015.
    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie
  • ja mam od dołu tylko krótką osłonę, nie można już dokupić pełnej osłony, SKODA stwierdziła, że silnik się wtedy za mocno grzeje i przestali je sprzedawać. Wcześniej podobno z fabryki wyjeżdżały z pełnymi osłonami. Silnik 1,2 TSI, 105
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • dzieki za info.,ale oslone to chyba ma taka mizerna min. kryjacą przewody wys.napięcia.Może ma jeszcze inne osłony.
    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie
  • Bolid odebrany, 240 km zdobione :-). Wszystko Ok, czujnika płynu do spryskiwaczy brak, tak dla rozwiania wątpliwości. Wlew paliwa blokowany z centralnego. W końcu USB w samochodzie ładnie zintegrowane z radiem i kierownica. Niech tylko spalanie się unormuje i będzie fajnie bo teraz z trasy z komputera średnia wyszła 5,6 l/100 km to w rzeczywistości pewnie ponad 6. Bagażnik bardzo pojemny, cztery pełne koła 15 " letnie weszły i jeszcze był luz :-)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk
    USB Masz bez doplaty i z jakim radiem?

    Brak czujnika poz. plynu to"śmiech na sali" w '96r. miala go NEXIA
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • A miala abs, esp, poduszki powietrzne, kurtyny itp? Czujniki są, tylko ze z spryskiwaczami reflektorów.

    Ja moze jakos stary nie jestem ale jestem nauczony okresowo sprawdzać ciśnienie w oponach (szczególnie przy zmianach temp.) jak i pozostałych płynów eksploatacyjnych. Nie ma co rwać szat i taki hejt o głupi czujnik...
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Nie chodzi o rwanie szat na temat czujników, bo i mi one do szczęścia nie potrzebne, tak samo jak ty sam wolę sprawdzać płyny i ciśnienie. Chodzi mi tylko o zasygnalizowanie, że nic się w temacie nie zmieniło i wersja Ambition nie ma czujnika spryskiwaczy pomimo widocznych zmian w ETCE jeśli chodzi o zbiorniczek płynu. Wątpliwości rozwiane :)

    USB miałem z dopłatą i mam to przy radiu SWING.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?