FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zmiany w Rapidze MY2015 październik-grudzien
  • A ja myślę, że ta kropka zapala się na czerwono kiedy wskazówka temperatury wejdzie na czerwone pole, nic innego mi nie przychodzi do głowy.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • nie wiem co to za kropka ale na pewno nie jest ona "ta" zmiana w zegarach
    http://www.moto.egospodarka.pl/art/galeria/101224,Skoda-Rapid-1-2-TSI-Elegance-zegary,19,107,1.html

    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Nie chodziło mi o zmianę w zegarach tylko co to jest, bo widziałem to już wcześniej ale po dzisiejszych zdjęciach mojej sztuki znów zwróciłem uwagę na to. Ja narazie obstawiam czujnik światła.
    Być może ta zmiana, która miała wejść jest gdzieś w środku, może to oś funkcjonalne lub jakiś element składowy został zmieniony.

    A po wejściu temperatury na czerwone pole zapala się inna czerwona lampka. Widać ją po przekręceniu kluczyka przed uruchomieniem auta.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Może to być jakiś czujnik światła, który reguluje np. włączenie podświetlenia wskazówek... BTW zegary w R mają automatyczną regulację jasności? Nie ma pokrętła?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • tak to będzie ten czujnik - taki sam jest w np Octawkach 
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Nie ma pokrętła do regulacji.jak jedziesz na dziennych i robi się ciemniej to podświetlenie słabnie, chyba, żeby sygnalizowac konieczność włączenia świateł.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Ta czarna kropka to kontrolka temperatury płynu chłodzącego. Swieci się na niebisko, gdy silnik nie osiągnął temperatury roboczej. Kontrolka ta dziala przy wyswietlaczu segmentowym (nie ma wtedy analogowych wskaźników cieczy chłodzącej oraz paliwa). U Ciebie bedzie nieaktywna bo masz wyswietlacz MAXI-DOT
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • w rapidzie bez maxidota z 2013r. jakim jexdziłem, na zimnym silniku świeciła kontrolka temp. cieczy, tyle że na niebiesko, a w razie W na czerwono.
    A nie ta kulka...
  • Dokładnie jak pisze @kros i ta niebieska od temp. silnika jest na dole prędkościomierza a nie obrotomierza. 
    Ta kropka to coś innego.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Ok pewnie taj jest dzięki @karolek i @grzesk za wyjaśnienia. Ja swoje R. kupiłem z placu, salon zamówił po prostu taką w ramach umowy z producentem. A mi ona bardzo przypasowała, a i rabat 11 tys. zrobił swoje:-) dlatego foli już nie widziałem:-)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • w Etce pojawil sie nowy rok modelowy 2016 (G).  na razie zmian co do 2015 nie stwierdzilem
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Jadąc dziś rano w korku do pracy testowałem jak zachowywać się będzie podświetlenie zegarów jak strzelę latarą w okolice tej kropki. No i była zauważalna różnica - zegary po naświetleniu rozjaśniły się. Wychodzi na to, że to faktycznie może być czujnik światła.
    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • to jest na pewno ten czujnik :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Szybko się pojawił 2016 (G), choć nie wiem jak było rok temu. ETKĘ na oczy zobaczyłem dopiero z dwa miesiące temu. Myślałem, że 2015 pojawił się razem z wprowadzeniem MY2015 czyli w okolicach maja i tak samo będzie przy MY2016 a tu już zaczynają się zmiany :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • jak patrzyłem to na każdy model skody jest juz 2016 wiec to chyba normalne (przynajmniej nie wskazuje to na to ze musza byc z tym związane jakieś nowe duze zmiany typy FL)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Niby tak ale nie spodziewam się że do O3 już chcą wprowadzić FL a tym bardziej do F3 ;).

    Rozumiem Superb, Rapid, może Citigo bo nie wiem jak będzie z Yeti (ten przechodził niedawno) i Roomsterem

    Nie mam teraz dostępu do ETKI a jak wygląda sytuacja z 2014 r. jest tego kilka czy jeden. Tak samo 2015 r. ?
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk nie do konca rozumiem o co ci chodzi ale  tej chwili wyglada to tak
    rapid.jpg
    868 x 273 - 81K
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • A ja myšlałem, że ta kropka pokazuje stopień nagrzania silnika, heh człowiek wiecznie się uczy:-)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Może nie jasno się wyraziłem ale chodziło mi właśnie o kolumnę Rok Modelowy jak tam jest napisane.
    Zastanawiałem się czy tam jest tylko podział na MY czy jednocześnie na roczniki i MY bo np. w 2014 roku miałeś Rapida MY2014 i MY2015

    To nie wiem dlaczego już się pojawił MY2016 :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • tez ETKE przeglądam od miesiąca wiec nie powiem kiedy pojawił sie rocznik 2014 i 2015
    ale na chłopski rozum - Etka to soft serwisowy a Skoda na pewno juz ma w zaplanawane ewentualne zmiany w modelach na rok 2015/2016 wiec w updatach mogło sie juz to pojawić.
    bardziej mnie zastanawia ze nie widzę żadnych różnic miedzy ostatnimi zmianami w 2015 a 2016

    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?