FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zmiany w Rapidze MY2015 październik-grudzien
  • Ja też czekam. Odbiór końcem listopada, wiec może złapie się na "ulepszenia"
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Ja też czekam. Odbiór końcem listopada, wiec może złapie się na "ulepszenia"
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • @krisr77 Fajnie by było jakby był czujnik, bo w innym wątku była niezła zagwozdka w jakich konfiguracjach występuje.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Jeszcze jedno na temat zmianek MY15 - nie wiem czy to też uchwyci już nasze pojazdy ale, samochody produkowane od 1 listopada tego roku mają mieć obowiązkowo czujniki ciśnienia w oponach. Dziś czytałem wzmiankę na ten temat. Więc pewnie się znów okaże że będzie trzeba poczekać na samochód, ale chyba dopłacić już nie ( skoro mamy już umowy kupna) jak myślicie?

  • w Rapiach zadnych dodatkowych czujnikow nie bedzie
    wszystko jest realizowane za pomoca czujnikow ABS ktore ma kazda wersja.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Dokładnie jak @krisr77 napisał. We wszystkich Skodach układ odpowiedzialny za monitorowanie ciśnienia w oponach TPM jest standardowo montowany nawet w najtańszych wersjach od czerwca 2014 r. 
    Wcześniej był za dopłatą.
    Na szczęście ten układ nie wymaga czujników w kołach jak piszą i straszą w prasie i sieci.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Nie wymaga czujników ani dopłaty, i na tym kończą się jego zalety...

    To jest paradoks. Przepis o systemie monitorowania ciśnienia powstał z m.in. lub nawet głównie (tego nie wiem?) z inicjatywy Pro-eko. Aby nie jeździć na niedopompowanych kołach i nie marnować paliwa czy jak kto woli emitować nadmiaru spalin...
    ale system bazujący na porównywaniu prędkości obrotowej kół jest tak skuteczny że w skrajnym przypadku możemy jechać nawet felgach, byle na czterech równo-sflaczałych i system nie zawyje. Bo koła nadal będa miały taką samą prędkość obrotową...
    Miało to pomóc leniwym lub zapominalskim którzy jeździli na zbyt niskim ciśnieniu, a efekt pewnie będzie odwrotny, bo wiele osób nawet tych którzy wcześniej kontrolowali, wiedząc że mają czujnik pewnie przestaną kontrolować...
    Miało być lepiej a wyszło jak zwykle...

    Nawet ubytek ciśnienia w jednym kole będzie sygnalizowany z pewnym opóźnieniem, ta zwłoka jest wymuszona aby system nie sygnalizował kapcia podczas jazdy na zakrętach, gdy koła też kręcą się z różną prędkością. Dopiero kiedy w jakimś tam okresie dane koło wykaże się średnią prędkością większą niż średnia z pozostałych kół system zgłosi usterkę.

  • Nawet dłuższa jazda po nierównościach może być wskazana jako błąd.
    Ciekawe tylko jak dużo trzeba czasu jechać w zakręcie żeby system zadziałał , myślę tu parkingach piętrowych gdzie czasem jedzie się na 4 piętro przez 1min "w kółko" hehe
  • A nie jest tak, że system wie, że skręcamy i wtedy inaczej się zachowuje? Przecież w każdej obecnej Skodzie jest coś takiego jak czujnik skrętu, który mógłby dawać informacje do TPM "teraz skręcamy, siedź cicho i nie ściemniaj, że jest mało powietrza" ;-)

    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • No pewnie że mogło, jak i wiele rzeczy :D ale chodzi o to aby było, tanio i prosto i ładnie wyglądało w katalogu
  • po dokładniejszym przyjrzeniu sie zbiornikowi do spryskiwaczy doszedłem do wniosku ze listopadowa zmiana nie przyniesie nam czujnika płynu w standardzie.
    zbiornik jest ten sam co w nowej Fabii a tam z tego co zdążyłem sie zorientować nie ma w ogóle dostępnych ksenonow (sa światła ledowe projektorowe) wobec czego nie ma i spryskiwaczy jak i czujnika (dla fabii ETKA wypluwa ze ta część nie istnieje w katalogu) .
    jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Panowie, również polecam podejście do tematu kolegi kros i nie zaglądanie do specyfikacji... śpi mi się lepiej i jeżdżę bez kompleksów, że coś jest dodane do nowego roku modelowego a ja tego nie mam. Martwić się będę jak za kilka lat najdzie mnie ochota na nowego Rapida, wtedy się zacznie :D
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • @Jacek jeszcze przy sprzedaży obecnych R. będziemy mieli z tym do czynienia, bo przecież kupujący zawsze kreci nosem i będzie marudził "a to jeszcze w starszej wersji jest,łee"... ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Rapid zjechał do salonu, zdjęć jeszcze nie mam, czekam na maila ale z tego co rozmawiałem dziś ze sprzedawcą mam już kwadratowy podłokietnik od Fabii III. Przy okazji dowiedział się o niektórych zmianach bo sam o nich nie wiedział a na pewno o podłokietniku.

    Zdjęcie poniżej:

    099.JPG
    1024 x 768 - 235K
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Tak jeszcze jedno. ETKA nam mówiła, że jest jakaś zmiana w zegarach. Na oko nic nie widać ale wpadło mi coś w oko co nie wiem czym jest ale mam pewne przypuszczenie.
    Co to za "kropka" pod czerwonymi kreskami obrotomierza i po prawo czerwonych kresek temperatury silnika? Czy czasem nie jest to czujnik oświetlenia do automatycznej regulacji jasności zegarów?

    W załączeniu zdjęcie od sprzedawcy:

    100.JPG
    1024 x 768 - 225K
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk - wiem ze szanse sa zerowe ale sprawdz tez ten czujnik plynu spryskiwaczy :0
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @grzesk dostałeś auto z takimi foliami na siedzeniach? Jak ja swój odbierałem to już foli nie widziałem:-(
    Będzie Ci chyba ciężko pasy zapinać przez ten szerszy podłokietnik, chyba że za każdym razem będziesz go do góry brać i ponownie ustawiać
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Folie sa jak samochod przyjezdza do salonu, jest ukurzony i zafoliowany, dopiero na odbior robia go na bostwo;)
  • @krisr77 sprawdzę ale dopiero po odbiorze. Będzie to dopiero na koniec przyszłego tygodnia. Ja nie dam rady wcześniej pojechać a po drugie czekamy ze sprzedawcą na komplet akcesoriow z bonów i ich montaż. Nie będę przecież kilka razy ponad 200 km jechał. Chcę temat zakończyć jedną wycieczką. Dziś mam tylko zdjęcia i potwierdzenie zamontowania przez fabrykę wszystkich zamówionych opcji.

    @dodan jakie dostanę to nie wiem ale pewnie już bez folii. Teraz na zdjęciach są białe folie na karoserii, na siedzeniach z przodu, na znaczku na kierownicy, na podłodze w miejscu dywaników.
    Pewnie tak będzie jak mówisz, bo już przy starym podłokietniku jest problem z zapięciem. 

    Ktoś wie co to jest na tym liczniku?
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk
    Ja myślę, że komputer wyświetla komunikaty w języku angielskim i jest to "trip A"
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?