FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zmiany w Rapidze MY2015 październik-grudzien
  • @maroslaw
    pp co zamykanie z kluczyka...
    a to akurat jest b. przydatne w ciasnych miastach gdzie trzeba wkładać kwity parkingowe za szybe a auta parkują na grubość kartki. Zwłaszcza gdy kurtka zimowa przeszkadza, albo torba/plecak na ramieniu...
    W Fabii były szyby z kluczyka supersprawa. Bzzzz okno w dół, hyc kwitek na szybę, bzzzz, szyba w górę. Bez gimnastyki, bez obijania drzwi...

    ps. Rapid jest doskonale odpowiada moim oczekiwaniom, a tam gdzie nie odpowiada to nie narzekam, bo widziały gały co brały :-D

    ps, zapomniałem dodać, Rapid to jest szajs, bo nie ma automatycznego otwierania i zamykania okien tylko trzeba trzymać guzik, normalnie oddciski już mam od tego płacenia na bramkach... fuj, tfu, grrrrrr, olaboga, i taki drogi, i te odciski, a w ogóle to auto dla emeryta. zwłaszcza białe. Tak mam auto dla emeryta, biała skoda, chyba se kupie działkę do kompletu i będę jeździł tam zaraz po kościele, codziennie, o!
  • @kros i koniecznie zasadź cebulę na tej działce :P
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @kros to co moze pojedziemy na zlot radia maryja do torunia naszymi białymi R ? :D Swoja droga to nie wiedziałem ze biała skoda jest dla emerytów, wszyscy mi do tej pory mówili że sie "lansuje" kupując sobie białe auto a do emerytury to mi jeszcze brakujeeeee, skoda nie wytrzyma tyle choćbym nie wiem jak o nią dbał :(
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • haha no teraz lepiej... wystarczyło dać mały zastrzyk optymizmu i już się fajniej zrobiło :) 
    Chwalić swoje samochody, żeby się nie obraziły. Bo jak focha strzelą to za kare będziecie zostawiać kasę u mechanika. 

  • @gross81
    Każda skoda jest dla emeryta,a białka w szczególności. Nie wiesz o tym?
    Zawsze mi się to przypomina gdy młode cwaniaki na światłach kierują szyderczy uśmiech w moja stronę zauważywszy spoilerek na mojej klapie, oni w swoich hondach lub pełnoletnich betkach, a ja tylko w skodzinie...
    A ja emeryt w drodze po cebulę na działkę ;) kieruje szyderczy uśmiech do wstecznego lusterka gdy znikają w nim ledowe
    światła dzienne owych hond lub ringi owych pełnoletnich betek
    He, he, he ;)
  • no ze skoda dla emeryta to znam natomiast ze biały kolor jakos to juz nie bardzo, predzej z flotami i przedstawicielami handlowymi mi sie kojarzy i nawet kilka takich rapidów widziałem oczywisc z naklejkami na bokach ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ja też wybrałem białą i każdy mi mówił że modny, że ładny itp, poza tym przy mojej wersji Style Plus inny kolor nie bardzo wchodzi w grę.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Zapomnieliście jeszcze o tym, że z kościoła na działkę z cebulą jeździ się w kapeluszu!
  • No dyć!
    Musze szybko napisać do Mikołaja o kapelusz może jeszcze o mnie zahaczy
  • @kros, jeszcze obowiązkowo zapuść wąsa i połóż na siedzeniu pasażera Twoje Imperium albo Tele Tydzień :P
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Panowie, Jak chcecie sobie pierdoly opowiadać to do tvnu a nie tutaj...!!!
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • My też Cię pozdrawiamy i okazji nadchodzących świąt życzymy dużo spokoju.
  • Uwaga, to będzie dla Was szok, ale ten temat to....
    ....
    tak: "Zmiany w Rapidze MY2015 październik-grudzien"

    Może przeniesiecie wyjazdy cebulowe na jakiś OT?
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Dobra nie nakrecajcie sie tak, jak chcecie napisac cos w glownym temacie to nikt wam nie broni, kilka zartow nie zakloci funkcjonowania forum :)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • właśnie, jak by się tylko sztywno trzymać określonego tematu to forum stałoby się sztywne i nudne:-)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Słuszna uwaga @halif , temat wątku to "Zmiany w Rapidzie" sic!!!, więc ruganie kogoś za to że chce się dowiedzieć o tym jakie zmiany zaszły w roku modelowym (na gorsze czy na lepsze), nie zależnie czy chodzi o uszczelki, podłokietnik, spryskiwacze czy inne niepotrzebne w/g niektórych rzeczy jest delikatnie mówiąc niepotrzebne.... Jeżeli tak Was denerwuje jak ktoś chce się dowiedzieć co poprawiono na lepsze/gorsze w samochodzie lub co powinno się poprawić bo jest złe, to nie wchodźcie po prostu na ten wątek, załóżcie nowy pt: "bezkrytycznie kocham siebie i swój samochód który nie posiada żadnych wad", a nie wyśmiewajcie się z ludzi którzy trzymają się tematu wątku, bo to właśnie Wy się go nie trzymacie i to Was powinno się wyśmiewać za nieumiejętność zrozumienia prostego zdania: "Zmiany w Rapidzie MY2015 listopad-grudzień".

    Nawiasem mówiąc nie macie racji pisząc, że Rapid jest tani więc nie powinno się wymagać nic od jego wyposażenia. Owszem to jest klasa mocno budżetowa i porównywanie go z Golfem czy O3 jest trochę przesadzone (choć wszystkie te auta to segment C), ale w segmencie aut budżetowych są samochody tańsze lub w porównywalnej cenie np. peugeot 301, citroen c-elyse, dacia, czy o innych wynalazkach nie wspomnę, więc dyskusja o wadach/zaletach samochodu nawet budżetowego, a może właśnie szczególnie budżetowego ma duży sens, a już na pewno ma sens dyskutowanie o tym co powinno się zmienić na lepsze. Ja wybrałem Rapida świadomie będąc świadomy jego zalet, ale i wad. Dla mnie jego wady są akceptowalne, ale każdy z nas jest inny, ma inne potrzeby i co dla mnie jest wadą, dla kogoś może być zaletą i na odwrót. Dla jednego pewna wada będzie akceptowalna i znośna, a dla innego ta sama wada będzie dyskwalifikowała dany pojazd. Każdy z nas jest inny, a po to jest to forum, aby wymieniać poglądy, różne doświadczenia.

    P.s. Zdrowych, wesołych świąt i dużo radości z Waszych bolidów :)
  • i nikt sie z nikogo nie naśmiewa kolego a jedynie z siebie albo hipotetycznych sytuacji wtrąciliśmy kilka humorystycznych uwag, sam swoja wypowiedzią nie wniosłeś nic do tematu tego wątku (zmiany w R) a tez nikt ci nie zakazał jego napisania i nie zarzucił że piszesz nie na temat, więcej luzu ludzie szczególnie w tym czasie.

    Życzę Wszystkim Forumowiczom Wesołych Świąt i szerokości w swoich R w nowym roku :)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 nie chodzi mi o te humorystyczne OT, ale o wcześniejsze wypowiedzi, kolegów którzy całkiem poważnie na tym wątku pisali np tak:  cyt: "nie podobał się podłokietnik? Kup sobie coś z fajnym podłokietnikiem za 100 tys. Ludzie zobaczcie jakie są ceny na rynku.." lub tak: "ludzie głównie patrzą na R przez pryzmat O3 i tylko narzekają że lipa,
    bida itp, ale kupcie O3 w cenie wypasionego R to zobaczycie co
    dostaniecie... Auto ma być przede wszystkim niezawodne i pewnie się
    prowadzić, a jak czytam narzekania, że nie ma symbolu tempomatu na
    Maxi-Dot, nie domykają się szyby z kluczyka, o podłokietniku już nie
    wspomnę to się zastanawiam po co kupiliście ten samochód".

    Bez urazy dla autorów, ale z takim podejściem to po co w ogóle dyskutować na forum.


  • @jasiu24, a co takiego złego napisałem? Każdy pisze co mu się podoba, a mnie wkurza że ludzie jojczą nad tym podłokietnikiem i innymi pierdołami jakby miało to wpływ na bezpieczeństwo jazdy albo niezawodność... Gdzie nie spojrzę to podłokietnik, strach otworzyć lodówkę... Jeżeli ktoś wymienione przeze mnie wcześniej braki nazywa wadami to nie ma chyba poważniejszych problemów w życiu, ale to tylko moje zdanie.... Jak tak bardzo Wam tego brakuje to napiszcie petycję do Skody albo kupcie w DE i po co gadać więcej...
    Dobra, koniec OT, skupmy się na zmianach, a nie na tym co kto by chciał :)
    Pozdrawiam i życzę Radosnych Świąt :)

    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @Maciek_1991, widzisz, ja właśnie o tym pisze. Zobacz, jesteśmy na wątku o zmianach na MY15 grudzień styczeń, tak? Zmiany jakie nastąpiły to: coś na desce rozdzielczej, ale co to chyba tylko producent wie, coś z dźwignią ręcznego, czego też chyba nie zauważymy, nowa felga rock (tą akurat zamówiłem do swojego autka) i sławny podłokietnik. Zgoda hamulce ważniejsze niż podłokietnik, to samo zawieszenie, ale to nie jest wątek o hamulcach czy zawieszeniu, no chyba że chcemy przez sto stron pisać: nic w hamulcach nie zmieniono, nic w zawieszeniu nie zmieniono. Według Ciebie tak to powinno wyglądać? Pewnie nie. To jest wątek o zmianach, a jedyna istotna zmiana to podłokietnik. Czyli o czym innym powinniśmy na tym wątku pisać? Ogólnie zgodzę się z Tobą, że każdy ma prawo pisać co chce, ale piszmy na temat. Większość wpisów, łącznie z moimi poprzednimi i tym, który piszę moderator już dawno powinien wywalić bo tylko zaśmiecamy to forum.

    A jak tak czytam to forum, to jego największą wadą są chyba właśnie takie odpowiedzi w/g schematu:
    wątek o zmianach (największa zmiana podłokietnik) -> ktoś odpowiada -> nie gadajmy podłokietnik to nic ważnego;
    wątek o kontrolce spryskiwaczy -> odp ->  po co komu kontrolka do spryskiwaczy, nie gadajmy już o tym
    pojawiają się jakieś wady -> odp -> mało zapłaciliśmy za samochód, więc mogą być, nie gadajmy już o tym

    Wyjaśnię tylko, że mam jednego Rapida LB, a zamówiłem drugiego SB i byłem po prostu ciekaw czy jakoś poprawiono podłokietnik, ale widzę, że na tym forum takich pytań zadawać nie wolno.

    Jeszcze raz, prośba do moderatora aby wykasował, tą naszą prywatną pogawędkę i na tym kończę ten temat.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?