FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Programowanie komputera opcje +
  • może za bardzo ją ściskasz ;) jak szybko jedziesz, i się denerwuje i sztywnieje, nie? :P
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Od kiedy montowane jest w Rapidach wspomaganie elektryczne zamiast elektro-hydraulicznego?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Gdzieś od grudnia 2013 r. jeśli chodzi o wersję LB. SB miały od początku produkcji.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Zgadza się, zmiana nastąpiła pod koniec roku 2013... na pewno we wrześniu 2013 było jeszcze elektrohydrauliczne, potem wprowadzili elektromechaniczne zwane C-EPS (Column-Electric Power Steering) zależne od prędkości. W C-EPS ruchy kierownicą są wspomagane przez sterowany programowo silnik elektryczny osadzony na kolumnie kierownicy.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @Aras Z tego co gdzieś kiedyś czytałem to właśnie tak jest, ale teraz nie przypominam sobie gdzie.
  • Dzięki za odpowiedź. Ja mam wrażenie, że po wgraniu nowego oprogramowania przy większych prędkościach kierownica obraca się z większym oporem.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Space back ma na kolumnie silnik el. Lift ma elektryczną pompę i hydraulikę
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku jak już piszesz sprawdź dokładnie dane i to co już na tym forum było napisane.

    Dla przypomnienia.
    Rapid SB od początku jego produkcji czyli od wakacji 2013 r. ma wspomaganie elektryczne takie jak piszesz.
    Rapid LB na początku produkcji czyli w Polsce od jesieni 2012 r. miał wspomaganie elektrohydrauliczne ale od grudnia 2013 r. montowane jest to samo co w wersji SB czyli elektryczne.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • To dobrze czy źle?
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Tego to ja nie wiem. Skoda twierdzi, że lepiej ale oni zawsze twierdzą, że co nowszę to lepsze. Ja w F1 mam to elektrohydrauliczne i nic się z nim nie dzieje, działa dobrze po przebiegu 157 tys. km. Jedyna różnica to to, że na postoju i przy małych prędkościach działa wyraźnie z mniejszą siłą niż to w Rapidzie. Im szybciej jedziemy tym różnice się zacierają.

    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Elektrohydrauliczne jest droższe w produkcji bo ma hydraulikę.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • a próbował, ktoś może za pomocą kabelka włączyć (jeżeli jest taka możliwość) funkcję Follow Me Home (włączanie świateł mijania przy otwieraniu auta z pilota)?
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • Nie działa. Jest temat z rozpiską wszystkich opcji. Potwierdzone na Briskoda oraz forum niemieckim (nie pamiętam którym). Nikomu nie udało się nic więcej włączyć...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Czy da się podstawowy moduł komfortu podmienić na ten zaawansowany plug&Play?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Byłem dziś na przeglądzie 30kkm. Przy okazji poprosiłem o włączenie ryglowania i odblokowywania drzwi - zrobili. Ostrzeżenia o niezapięciu pasów nie chcieli wyłączyć, a włączenia klaksonu bez zapłonu ponoć nie znaleźli. Ale i tak jest nieźle.
    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • Mi w serwisie powiedzieli, że nie da się wyłączyć ostrzeżenia o niezapiętych pasach. Chyba mają jakiś odgórny przykaz bo facet mówił, że wiele osób o to pyta.
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • Nie da się w ASO zrobić, bo każdy samochód noworejestrowany w Polsce musi mieć parę opcji (m.in. sławny czujnik ciśnienia opon) wśród nich jest czujnik i ostrzeganie o niezapiętych pasach. Ot kolejna dyrektywa unijna... 
    @eklime - klaksonu nie znaleźli, ale jest. Sam go włączałem...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • @halif Mógłbyś podać wersję kabelka jakim się podpinasz, bo widzę, że na serwis nie ma co liczyć, nawet jeśli chodzi o rzeczy których nasza kochana unia nie zabrania. W moim przypadku nie znaleźli opcji aby wyłączyć sygnał po podłączeniu komórki przez BT.
  • W R można wyłączyć piszczka i kontrolkę zapięcia pasa bezpieczeństwa.

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen Widzę, że Ty także posiadasz kabelek, możesz zdradzić jaką wersje,bo chyba wielki czas zainwestować.
This discussion has been closed.
Wszystkie dyskusje

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?