FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Programowanie komputera opcje +
  • Oczywiście, że można to wyłączyć. Nie mogą tego zrobić oficjalnie w ASO, bo nie mają procedur i zabrania dyrektywa. Pewnie jakbyś się dogadał z mechanikiem w ASO to by ci przeprogramował, ale nie mógłby zostać ślad w systemie...
    Mój VCDS w wersji 11.11, nie ma R, ale mam najnowsze etykiety lbl  i jak się ma trochę wiedzy, to jakoś działa. Obecnie można kupić 12.12.3 z autami na październik 2014, więc z R nie będzie problemu...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • @halif Dzięki, myślałem o tym kabelku, ale wahałem się bo na oficjalnej stronie nasz kochany R tam nie figuruje w zestawieniu.
  • Czy mając elm 1,4 coś wskóram? Jak tak to jakim programem. Czy zmiany po aktualizacji softu w serwisie zostaną, czy pójdzie on line tak jak to jest w konfiguracji fabrycznej?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Elmem co najwyzej zczytasz sobie bledy i to nie we wszystkich sterownikach 
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Jeśli pojadę do ASO aby zaprogramowali automatyczne zamykanie drzwi po przekroczeniu 15 km/h to coś będę musiał zapłacić ? Jeśli tak to jaki jest to koszt ?
  • Zależy od serwisu. Jak to ten co serwisujesz bądź kupiłeś to imo powinni zrobić za free. A płacenie...jak mechanik oblatany to to 10 min roboty. Pamiętaj też aby ci uaktywnili odryglowywanie po wyjęciu kluczyka.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Ja miałem za to płacić ale powiedzieli że to ich pierwszy raz i w ramach zdobywania doświadczenia zrobili bez płacenia.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Marcinn, pokręć się za jakimś spotem w okolicy. Najczęściej się ktoś pojawia z fejsem i może zaprogramować.. :)
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  •  Znalazłem kilka funkcji które można włączyć lub wyłączyć, oczywiście przez VCDS.
    https://www.youtube.com/playlist?list=PLfbZtq6EMuEQIv-jkn-Z9zbORjdFoW_mm

  • Super. Jak sprawdzić jaka pompę absu mam, aby dowiedzieć się czy mogę zaprogramować hhc?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  •  Ja niestety nie odpowiem, nie mam kabelka, ale znalazłem jeszcze coś, może koledzy którzy takowy posiadają sprawdzą to.
     "Znalazłem na forum "sąsiednich" kilka rzeczy można dokódovat (przez VCDS), szybki.

    Co piszę prace dla mnie (Rapid 1.6TDi 77 kilowatów, rv2014)

    HHC - Hill Hold Control (Hill Start Assist)

    Prace
    na stoku 5%, hamulce pojazdu przytrzymaj 1-4 sekund (w zależności od
    ustawień) lub hamulec automatycznie wyłączony, gdy "najmu" sprzęgła i
    gazu.

    ABS 03 - 07 Kodowanie - Długi Kod Helper - Bajt 16 - Bit 0 wyboru (dla mnie był brak bitu Wskazania na 0) - potwierdzenie kodowania zrobić!

    Aktywuje również w 10 Adaptacja - CHANEL - Hill_Start_Assist który ma 3 opcje (szybki, normalny, wolny), aby określić czas, jak długo będzie aktywny asystent wzgórza (około 1-4s).

    Ogrzewanie tylnej szyby wraz z lustrami

    09 Cent. Elekt. - 07 Kodowanie - Długi Kod Helper - Bajt 15 - Bit 3"


  • I dlatego zrobiłem ten temat. Dziękuję za te wpisy!!!!! Niedługo zrobimy katalog funkcji co se da. Łatwo też można je wychwycić z cennika, bo są tanie
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @halif Mam pytanko, na jakie auto ustawiałeś autoscan, bo nie ma tam Rapid(Nh)
  • Jak nie masz Rapida, to ustaw na auto-detect p oCANie. Odpyta wszystkie sterowniki i co się zgłosi, to wyrzuci ew. błędy.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • @halif Dzięki, jeszcze nie wiem czy mam, czy nie bo cały czas czekam na kabelek.Tak tylko się domyślam, że jak nie ma go na liście u ADAKO to i nie będzie na klonie.
  • Jak kupujesz w ADAKO to będziesz miał najnowszą wersję, 14 i tam wszystko będzie.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • @lukasz13 jaki kabelek zamawiałeś? Możesz podać jakiegoś linka. W jakim Rapidzie go używasz, chodzi mi datę i MY?
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • MY13 VCDS 12.12.3 a resztę może na priv.
  • Ja też proszę resztę
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  •  Podam linka, ale nie na forum, tylko nie wiem jak wysłać wiadomość prywatną ?
This discussion has been closed.
Wszystkie dyskusje

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?