FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Programowanie komputera opcje +
  • U mnie klima zapamiętuje ostatni stan. Jak wyłączam zapłon z włączonym Cllimatroniciem, to po włączeniu zapłonu będzie załączona klima... Pewnie @supermajku, masz ręczną klimę i ona chyba nie jest sterowana po CANie, więc nie bardzo da się przekodować...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • ręczna też zapamiętuje stan w jakim została wyłączona, mam ambition max i tak jest :-)
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • @supermajku Chyba nie do końca masz rację z tymi zegarami, stare zegary nie mają Staging, a Rapid ma.I dodam, że w Maxi - dot.
  • Czego? Moduły, schemat rozmieszczenia na płytkach i procesory te same... Funkcje to kwestia programu.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • To o czym Ty w końcu piszesz, o zegarch czy modułach, bo się pogubiłem?" A piekła pod najdalej Klimy pojawiają golfa 3... " A tego to już w ogóle nie rozumiem.
  • Tego fragmentu też nie rozumiem ;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • @supermajku "Ustawienie kalibracji (dial staging) możliwe jest w wielu nowszych samochodach z grupy VAG (Audi, VW, Seat, Skoda), w tym Skoda Rapid, Seat Toledo".

    https://www.youtube.com/watch?v=Yaz9YLBNZPs

  • O jejku przepraszam. Piszę z telefonu do tego szybko. Więc prostuje: Konstrukcja zegarów jest stara, moduły z zegarów były w starych vw. Praktycznie różnią się fronty od elementów wyposażenia. Pokrętła i panel od klimy pamiętają golfa, fabie 1. Wymieniono jakąś funkcję która jest teraz a kiedyś jej nie było: To kwestia programu. Abyśmy mieli domykanie szyb potrzebny jest rozszerzony moduł komfortu. I pytanie czy możemy inny moduł z innego vag dopasować.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Jak w pierwszym poście pisałem chciałbym zrobić katalog modyfikacji w formie listy co możemy zrobić. Proszę tutaj kolegę o stworzenie takiego zestawienia, które będziemy uzupełniać. Tak aby było wszystko w jednym miejscu.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  •  @supermajku Co mają wspólnego ze sobą zegary, a domykanie szyb ?
  •  A czy ktoś testował ten program, jest lepszy od VCDS ?
    http://www.vag-tech.pl/index.php

  • tłumaczyłem poprzedni nizrozumiały post.
    Zasadniczo sukcesem skody jest wykorzystywanie części (po cichu) ze starych modeli. dlatego są poznane dobre i bezproblemowe, ew tanie w serwisie.
    Czy dało by radę podmienić z fabi 1 panel pół automatycznej klimy, który steruje de facto jedynie temperaturą? aby nie majstrować tak jak w przypadku automatu by wszystko zostało.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @lukasz13 - najlepszy fejs to oryginalny VAGowski VAS5054 i nowsze. Na drugim miejscu jest HEX-USB+CAN od Ross-Techa wraz z oprogramowaniem VCDS, potem są - "niezbyt" legalne (gruby eufemizm...) tego drugiego, prosto z Chin. Dalej są jakieś inne produkty pokroju "Polski VAG", czy VAG-CAN-PRO etc. Co do cen to pozycja pierwsza ok 10-20tyś, pozycja druga 1900, której klon kosztuje 150-200 zł reszta parę stów do półtora tysiąca.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • @halif Trochę nie wiem czy śmiać się czy płakać. Też myślę, że VAS jest najlepszy, a mimo to w ASO na tym programie nie potrafili mi ustawić porządnie informacji o przeglądzie :) Poza tym Vag-tech wychodzi nieźle cenowo, ma podobne możliwości co VCDS, jest legalny, ma wsparcie i aktualizację na rok.
  • VAS ma większe możliwości niż VCDS, ale jest bardziej skomplikowany. Trafiłeś na marnie douczonego elektronika w ASO. Nie miałem styczności z VAG-techem, tylko to, co czytałem na ich stronie. Kup go i podziel się doświadczeniami!
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Dzięki, poczekam aż Ty kupisz i się podzielisz wiedzą :)
  • @lukasz13 - to Ty jesteś piewcą tego fejsu, jako tańszego i legalnego VCDS, ja nie mam zamiaru go kupować... :D Wesołych Świąt!
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Czy ktoś z uczestników wycieczki używa VCDS 14.10.2 ?
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Informacyjnie

    Na sterowniku:
    Part No SW: 1S0 614 517 F    HW: 1S0 614 517 F
       Component: EBC 460 ESP   H16 0022  

    Da się też uruchomić HHC.
    Sprawdzone, działa.
    Wszystko to co było już potwierdzone na forum na MY15 z końca roku da się uruchomić.
    Inne rzeczy jakie pojawiają się w internecie (LH/CH, Corner) nie udało mi się uruchomić. Może w wersji Elegance tak ale w Ambition już nie.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Mnie się ani LH/CH, ani Corneringu nie udało zrobić w Elegance...
    Dzisiaj jeszcze raz posiedzę nad HHC...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
This discussion has been closed.
Wszystkie dyskusje

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?