FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Programowanie komputera opcje +
  •  Niestety potwierdzam, w Elegance LH/CH i cornery nie działają, HHC tak :)
  • zaprogramowanie dwóch p/ mgielnych z tyłu?

    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Przeciwmgielne jest jedno - drugie jak chcesz - wystarczy przekonstruować prawe gniazdo żarówki i pociągnąć kabel od lewego p.mgielnego. Tu komp niewiele ma co do roboty ...
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  •  Dobrze, że nie ma drugiego przeciwmłgowego, większość kierowców nie ma pojęcia kiedy je włączyć przez co oślepia jadących z tyłu.
  • Jercen- akurat w przypadku octavi ma i myślę ze tutaj jest podobnie ponieważ ze względu na różne organizacje ruchu auto ma takie same lampy. Mało tego jeżeli jest jak uważam to możliwa może być zamiana stopu z przeciwmgielnymi.

    Łukasz nie przesadzaj.

    W ogóle praktycznie to halogeny są potrzebne na ok 5 godzin rocznie. Reszta to poczucie posiadania.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku Zgadzam się z Tobą co do 5 godzin rocznie, natomiast nie zgodzę się, że przesadzam jeżdżę dużo i nie raz trafiałem na uparciuchów którzy mimo świecenia im długimi nie wiedzieli o co chodzi. Wielu kierowców używa też przeciwmgłowych w obszarze zabudowanym i nie są to przypadki odosobnione.
  • Nadużywanie przednich przeciwmgłowych mi nie przeszkadza, ale za tylne urywałbym... kabelek

    Druga skrajność to jazda tylko na dziennych w deszczu lub mgle.

    Wiem że nie na temat, ale liczę, że wśród nas nie ma takich osób, a ten beżowy Rapid dzisiaj w Gliwicach na Kujawskiej to nie klubowy był...
  • @supermajku - szkoda, że nie masz możliwości sprawdzenia czy porównania tego. Jak na razie poruszamy się w strefie Rapida. 
    W naszych R tylko lewy tylny klosz ma żarówkę do światła przeciwmgielnego.
    Jak pisałem wcześniej - nie jest to sprawa tylko pociągnięcia kabelka z lewego do prawego klosza. Sama żarówka (w lewym kloszu) jest połączona z pozycyjną. Ma dwa włókna.
    Jak będzie trochę pogody i znajdę czas, to otworzę prawy klosz i zobaczę - jaka jest możliwość (dla chętnych) zmodzenia drugiego, symetrycznego światła przeciwmgielnego.
    Mała ilustracja do tematu:
    1. Światło pozycyjne i STOP - żarówka dwuwłóknowa P21/4W
    2. Światło pozycyjne - żarówka W3W
    3. Kierunkowskaz - żarówka PY21W
    4. Światło pozycyjne i przeciwmgielne - żarówka dwuwłóknowa P21/4W
    5. Światło cofania - żarówka P21W
    Pozdrawiam   


    tylny klosz.jpg
    516 x 416 - 160K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Co do używania świateł są do tego przepisy. Nieświadomość ludzi o błędach wynika z 1. Konstrukcji włącznika- niechcący pociągnie i nie wie co i jak. 2. Nie patrzenia na zegary bo jest "ostrożny" 3. Brak umiejętności obsługi samochodu. 4. Brak znajomości zasad używania owych świateł.

    Jako ciekawostkę powiem że przy nowelizacji przepisów skreślono kilka, przez co zabrakło regulacji odnośnie jazdy w tunelu. Tutaj zdrowo rozsądkowe są stare przepisy. Zasadniczo dzienne tylko w ładny dzień. Dzień brzydki tunele, mgły etc mijania.

    A mnie osobiście irytuje jazda na halogenach z przodu. Oraz to gdy ludzie źle wsadzają żarówki, które strącają sowy z drzew. A z tyłu zwłaszcza 5/21 na odwrót wsadzą(swoją drogą nie wiem jak to robią bo są inaczej bolce rozmieszczone) lub po prostu zamiast 5w włoży 21 i myśli że jest ok.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Jeżeli kupie kabelek z Ali obsługujący VCDS 12.12.3 to czy będzie on współpracował z moim Rapidem wyprodukowanym w maju 2014? Oraz czy takim kabelkiem będę wstanie aktywować/dezaktywować poniższe funkcje:
    - HHC
    - automatyczne blokowanie drzwi po ruszeniu
    - wyłączyć funkcje (aktywowano mi ją w ASO), w której po wciśnięciu na pilocie przycisku otwierania samochodu otwiera mi tylko drzwi kierowcy, a jak chce otworzyć wszystkie drzwi + bagażnik muszę wcisnąć 2 raz przycisk otwierania
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • Witam, kto w lubuskim, wielkopolskim lub zachodniopomorskim ma kabelek aby pobawić się Rapid MY2016?
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • @deryl4 Tak, wszystkie wymienione przez Ciebie opcje ustawisz takim kablem w swoim aucie
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • ... ale...

    HHC zależy od jakiegośmagicznego parametru. Mamy podobne konfiguracje z @lukasz13 - on może zaprogramować, u mnie sterownik nie przyjmuje kodowania.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Ja zaś mam całkowicie inny sterownik niż Wy a kodowanie działa i HHC funkcjonuje (choć chwilowo wyłączyłem)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • HHC aby było musi być właściwa pompa abs, właściwy sterownik abs i właściwy board.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku Wydaje mi się, że gdyby tyle czynników miało na to wpływ to 300 zł było by mało, a tyle kosztuje dopłata do HHC.
  • to chodzi o kompletacje na etapie produkcji. ja w swojej aktywowałem i wszystko ok bez błędu, ale tej funkcji nie ma pompa. więc nic z tego
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Sam więc stwierdziłeś, że pompa, a sterowniki i komputer pewnie masz dobre:)
    Dobrze wiesz, że w naszym R są niestety wkładane różne części (co jest akurat na magazynie) więc trudno powiedzieć dlaczego komuś coś działa, a drugiemu nie.
  • Najczęściej niewłaściwa pompa. Moduły są coraz popularniejsze i tańsze, ba! tańsze od grubych przewodów.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Mam mały problem z moim kabelkiem i samochodem. Podłączyłem kabel do samochodu, w VCDS 12.12.3 zrobiłem test portu USB. Port Status, K1, K2, CAN - wszystko jest OK.
    Gdy wchodzę w ustawienia np. HHC wywala mi błąd "No Response from Controller!" w czym tkwi problem?
    IMG_2004.JPG
    640 x 480 - 123K
    IMG_2005.JPG
    640 x 480 - 122K
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
This discussion has been closed.
Wszystkie dyskusje

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?