FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wychodzą już jakieś wady?
  • Może starczyłoby ją trochę nasmarować?
  • zauważyłem dziwnie zmniejszający się poziom płynu chłodniczego.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • @hatchet - może podasz trochę więcej szczegółów ...
    Po ilu km ile ubyło, czy masz/nie masz plamy pod samochodem, w komorze silnika nie widać kropel płynu lub jakich mokrych miejsc, czy z rury wydechowej nie idzie zbyt biały dymek, ...
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • No i jaki silnik
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • hatchet z tego co kojarzę to masz 1.2 mpi z instalacją LPG. Prawdopodobnie masz jakieś nieszczelności na połączeniach węży chłodzących z trójnikiem. Spróbuj lekko dociągnąć opaski na tych wężach.

    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • 1.2mpi z lpg
    przy przebiegu ok. 10000, zmieniano opony i dolano 0,3l płynu. zwrócono też uwagę, że olej był na minimum. plam nie zauważyłem, ale wczoraj było ok 1 cm poniżej minimum w zbironiczku. (przebieg 14500). za tydzień jadę na przegląd po 15000 km, więc zwrócę na to uwagę.
    poza tym do wad dorzucę: charczący głośnik z przodu, po prawej; dwuczęściowy korek do gazu - wykręca się tylko gwintowana część, a pierścień zewnętrzny zostaje w obudowie i ciężko go wyciągnąć.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • @hatchet, przy okazji zapytam, bo kiedyś była dyskusja, czy zapaliła się kontrolka niskiego poziomu płynu?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • żadnych kontrolek. zauważyłem przypadkiem - dolewając płynu do spryskiwaczy (weszło ok. 4 litrów!)
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  •  Znaczy się kontrolki płynu chłodzącego też nie ma. To już trochę Skoda pojechała, bo o ile jak zbraknie nam płynu do spryskiwaczy to nic wielkiego się nie stanie, to brak płynu chłodzącego może doprowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.
  • Jest tylko wskaźnik temperatury płynu chłodzącego. Jego szybki wzrost - sygnalizuje problem. Jest jeszcze migająca czerwona kontrolka (w zależności od wersji) przekroczenia dopuszczalnej temperatury płynu. Taka sygnalizacja wymaga radykalnego działania - chodzi oczywiście o zatrzymanie pracy silnika i stwierdzenie przyczyny wzrostu temperatury.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • No ale czy niski poziom płynu nie jest sygnalizowany tą samą kontrolką co temp. płynu? A 1 cm ponizej min, to być może jeszcze nie stan alarmowy dla kontrolki.
    ?
  • W mojej F1 niski poziom płynu był sygnalizowany kontrolką oraz sygnałem dźwiękowym, ale działo się to dopiero jak poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym był znacznie poniżej min. Może jeszcze jest nadzieja, że w naszych R też to zadziała.
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • Strona 149 instrukcji. Jest/powinna być kontrolka.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Niski poziom płynu chłodniczego - to nie to samo co przekroczenie dop. temperatury silnika. Na wyświetlaczu jest kontrolka przekroczenia dop. temp. płynu chłodniczego.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • U mnie w F1 było tak samo - jak płyn prawie zniknął ze zbiorniczka, to wówczas dopiero zapalała się kontrolka i był sygnał. Ja miałem 1.4 MPI w Fabii i jak tylko ubywało płynu, to już wiedziałem co się szykuje, ponieważ pod korkiem oleju - emulsja! Uszczelka pod głowicą. Wymieniałem ją w sumie 3 razy w ciągu 176 tyś km. Do tego 3 razy uszczelka pod klawiaturą i 4 razy nowy termostat. Do tego 3 razy łańcuch rozrządu, bo się rozciągał.  Koszty tych operacji były jednak na tyle niskie, że to mi w ogóle nie przeszkadzało :)  
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • @jercen
    Wg instrukcji świeci bądź miga w przypadku zbyt wysokiej temperatury bądź braku płynu.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • @atsuki  - jak zerkniesz na mój wcześniejszy post - to tam napisałem coś o czerwonej kontrolce...
    Pozdrawiam  :)

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • A ja tylko cytuje instrukcje. Czerwona kontrolka płynu chłodzącego wskazuje na jego zbyt wysoką temperaturę lub zbyt niski poziom płynu. Użycie "lub" wskazuje na rozdzielność obu powodów i nawet jak nie będzie zbyt wysokiej temperatury a płynu będzie mało kontrolka się zapali.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  •  A ja niestety myślę, że to kolejna oszczędność, a instrukcja jak zwykle mówi swoje.
    Jeżeli na trasie nagle zacznie wzrastać temp. to już trochę za późno, bo za zazwyczaj nikt nie wozi ze sobą płynu chłodniczego i to jeszcze w specjalizacji VAG. Do najbliższej stacji może być kilkadzisiąt km. i czekaj teraz i stódź co chwilę silnik jak na zewnątrz może być +30 stopni, niestety porażka, szkoda im 25 zł.
  • @lukasz13
    Tego nie wiesz, tylko gdybasz. I nie można stwierdzić czy instrukcja wprowadza w błąd, czy też Ty. Np kontrolkę do płynu do spryskiwaczy jest już organoleptycznie sprawdzony. W przypadku tego jeszcze czekamy na "sprawdzenie", ktoś chętny? :)


    A zdziwisz się. Ja mam komplet płynów od chłodniczego, oleju, hamulcowego na do spryskiwaczy kończąc :).
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?