FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wychodzą już jakieś wady?
  •  Wstawiam fotki odnośnie słonecznika. Jak widać na zdjęciu, daszek przesuwa się w prawo i dotyka podsufitki, muszę go co jakiś czas wsuwać z powrotem w lewo.
    Zdjęcie nr 1, stan normalny, nr 2, 3  po wysunięciu z trzpienia.
    1.jpg
    2048 x 1536 - 296K
    2.jpg
    2048 x 1536 - 325K
    3.jpg
    2048 x 1536 - 322K
  • Zgłoś do serwisu...
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  •  Byłem w serwisie, ale jak pisałem wcześniej musiałbym czekać godzinę żeby mnie wzięli na tapetę z taką pierdołą (tacy zapracowani, albo raczej spychologia),więc umówiłem się z tym przy okazji serwisu,a to jeszcze trochę potrwa. Można z tym przecież jeździć,ale jak by ktoś miał już taki problem, to może pomóc.
  • No i zawitała prawdziwa zima, a z nią temperatury poniżej 12 stopni mrozu. Efekt oprócz skrobania szyb, to przymarznięte przednie szyby do dolnych uszczelek a co za tym idzie zablokowane szyby. Mechanizm nie jest w stanie opuścić szyby.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Popryskaj całą szybę dookoła odmrażaczem do szyb i szybę opuścisz u mnie to działa.
    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie
  • Jacek - nie narzekaj - to normalna zima. A jak miałeś autko bez elektrycznych szyb - to  tez musiałeś korbką na siłę szybę opuścić, albo dopiero po nagrzaniu kabiny była zdolna do zejścia w dół. To nie wina Rapida - tylko tak mają wszystkie dwuślady :)  bez rozróżnienia mechaniczne/elektryczne opuszczanie szyb.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jest zima to musi byc problem z szybami, takie jest odwieczne prawo natury ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Przy elektrycznych szybach to chyba trzeba uważać na to przymarzanie żeby silniczka nie spalić :)
    Co do skrobania szyb - warto potraktować szyby "niewidzialną wycieraczką" dzięki właściwościom hydrofobowym lód łatwiej odchodzi od szyby :)
    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • Mi kilka lat temu spec od szyb kiedy kleił mi odprysk..nie polecał  używać skrobaczek Jeśli już to spryskać odmrażaczem. Jesli jestem w pracy i samochód stoi pod chmurka to uzywam osłonę/matę na przednią szybę a boczne jesli się potraktuje odmrażaczem spłynie i nie ma problemu choć fakt szyby boczne w drzwiach miałem zamarznięte nie dało się otworzyć ale rzadko zimą się jeździ z otwartymi oknami ale po iluś tam dniach mrozu wilgoć odparuje wymarżnie i okna będą do otwarcia.
  • Na krótką trasę - poprostu nie ruszać szyby boczne. Na dłuższą trasę (jak sprawne ogrzewanie) to szyba bez dalszych większych zabiegów sama ogrzeje się od ciepła w kabinie i można ją uruchomić. Oczywiście nie wolno nam zapomnieć o bezpieczeństwie - czyli dobrej widoczności przez wszystkie szyby.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • W zimę nie ważne czy jest -2 czy -20 odmrażacz niestety musi być pod ręką, ciesz się że przy otwieraniu nie musisz używać kluczyka ;-)
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Na przymarzanie drzwi działa stary, dobry sposób smarowania uszczelek w drzwiach wazeliną. Od ponad 50 lat działa
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Eee tam, takie problemy to nie problemy :D Moja Ibiza ma dwie zimowe przypadłości - przednie zamki zamarzają na amen, że pozostaje wejście przez tylne drzwi lub przez bagażnik, albo jak się uda otworzyć z zewnątrz to blokują się w pozycji otwartej i mogę trzaskać do woli i się nie zamkną, więc pierwsze kilometry pokonuję trzymając lewą ręką drzwi, jak pójdzie gorący nawiew na drzwi to śmigają ładnie, ale jak znowu chwyci mróz to problem się powtarza i nie ma na to recepty. Drugi problem o wiele poważniejszy to zamarzająca odma, co skutkuje wywaleniem oleju przez bagnet lub najsłabszym miejscem, czyli najczęściej simmeringiem wałka rozrządu. Nieraz już udało mi się w ostatniej chwili uchronić silnik przed niechybnym zatarciem, ale wiele silników skończyło już tak swój żywot na szrocie... Także ja takimi problemami jak Wy macie się nie przejmuję :D
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @Maciek_1991 nie chciałbym sie mijać z Tobą gdy jedziesz rano w zamarzniętym samochodzie a jedna ręka trzymasz drzwi ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81, nie ma tragedii, najgorzej jak skręcam w prawo :D Na szczęście to się dzieje przy temperaturach >-15, ale jak jest mocniejsza zima, to jest kłopot. Przecież jakbym stał i czekał żeby się rozgrzał to chyba bym musiał pół godziny poświęcić :D Dlatego dziękuję niebiosom za takie temperatury jakie są teraz i proszę żeby tak było jak najdłużej :D
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @Maciek_1991 - a to jest problem otworzyć drzwi/ściągnąć tapicerkę i albo wysuszyć/wygrzać albo odpowiednio usunąć stary smar i nanieść nowy? Zamiast tak jeździć - podchodzić rano do samochodu z duszą na ramieniu - wejdę/nie wejdę - to prościej i szybciej by było zrobić z tym porządek ...  :)
    Wyobrażam sobie sytuację - skręt w prawo - zmiana kierunkowskazu - zmiana biegu - przełączenie wentylatora na szybę - bo za mało dmucha ...
    Moja wypowiedź - to nie przytyk - tylko moje podejście do problemów związanych z przyjemnością jazdy sprawnym autkiem :)
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen, masz absolutną rację i się z tym zgadzam, tylko problem tkwi w tym, że ja już cuda robiłem, samochodu nie myję już od momentu pierwszych przymrozków . Po prostu jest spaprana konstrukcja zamka, smar to się leje z niego i nadal jest to samo. Z ojcem walczymy z tym od kiedy mamy ten samochód. Dowiedziałem się że to wada fabryczna, była nawet kiedyś na to akcja serwisowa, ale jakim cudem się nie załapaliśmy to nie wiem...
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Ok - akcja serwisowa. Było - minęło. Ale przecież mechanik z takiego serwisu po takiej akcji chyba wie, w czym problem ... A może tu chodzi tylko o kasę?
    Nie wiem jaka jest konstrukcja - ale to wygląda na to, że tam jest zamek nieosłonięty. Spotkałem się z konstrukcją zamka, który nad sobą (wewnątrz drzwi) miał plastikowy daszek. I to działało.
    Ale jeśli jest tak jak mówisz - to tylko marzyć o dodatnich temperaturach.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Acha, tak z innej beczki dzisiaj byłęm w ASO. Wcześniej zapikały mi zegary, MaxiDOT powiedział, że awaria systemu ASR i przeszedł w tryb serwisowy.

    Serwismani grzebali 2.5h i wywnioskowali, że jeden z wtryskiwaczy się obluzował na mocowaniu gniazda na cylindrze (że co kaman???). No nic, wymienili, przeprogramowali mapę LPG i na razie działa...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • A ja zauważyłem, że klamka lewych tylnych drzwiach nie odbija do końca. Trzeba dotknać, żeby wróciła do normalnej pozycji.
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?