FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wychodzą już jakieś wady?
  • @atsuki raczej się nie zdziwię, bo o ile zbiornik do spryskiwaczy jest niewidoczny i trudno jest dojrzeć czujnik, o tyle na zbiorniku wyrównawczy płynu chłodniczego nie zauważyłem takowego, a wiem jak wygląda, bo miałem już kilka aut z takowym. Łudziłem się tylko, ze może w najnowszych autach jest może coś nowszego. A czasy, że trzeba wozić wszystko ze sobą uważam, że już dawno przeminęły z komuną :)
  • @atsuki No i żeby nie być gołosłownym, sprawdziłem w Etce czy występuje coś takiego jak czujnik poziomu płynu chłodzącego, niestety ale nic takiego nie ma.
  • U mnie w zbiorniku wyrównawczym plynu chłodniczego jest czujnik poziomu. Nie w nakrętce ale w zbiorniku
    Rapid SB | 1,2 CBZB 105KM | MY14 | Elegance Max beżowy | Beż Cappucino | 56 kkm
  • Nie sprawdzałem jak jest w R, ale baniak na różowy płyn wyglą tak samo od wielu lat. I od wielu lat ów czujnik był zintegrowany ze zbiornikiem i nie występuje jako część niezależna. I nie jest to czujnik pływakowy.
    @lukasz13 sprzedaj auto, tyle stresu i zmartwień..., martwię się o Ciebie, szkoda Twego zdrowia, chłopie!
  • Dawniej kierowca miał w obowiązku przed każdą jazdą (albo raz w tygodniu jak mało jeździł) sprawdzić poziom płynu hamulcowego i poziom płynu chłodzącego (+ światła, opony, ...) Dzisiaj na forum jest wielkie larmo w sprawie braku czujników niskiego poziomu płynu w spryskiwaczu czy płynu chłodzącego. Sam też ich nie mam i jakoś sobie radzę ... Nawet nie muszę wozić ze sobą zapasów tych płynów, bo czekają w garażu. Wystarczy raz na 2 - 3 miesiące dolać trochę płynu do zbiornika spryskiwacza. A jak sprawdzam olej - to przy okazji poziom płynu hamulcowego, poziom płynu chłodniczego, oglądam czy nie miałem czworonożnych gości i ewentualnie szczelność przewodów. Ale chyba piszę już o pierdołach, które każdy z nas chyba sam robi. Więc w czym rzecz? Mam takie a nie inne auto, wiem co trzeba wokół niego i jak często robić. Dlatego jak na razie jeżdżę i mam raczej powód do zadowolenia z mojego R.
    Pozdrawiam 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jeżeli ten czujnik od poziomu płynu chodzącego w ogóle jest, to lepiej żeby reagował jak faktycznie jest znaczny spadek płynu w zbiorniczku. W O1 miałem tak, że kontrolka zapalała się od razu jak płyn znajdował się poniżej minimum w zbiorniczku. I w zimę było to denerwujące, bo przy nawet lekkich mrozach po nocy płyn spadał lekko poniżej minimum i od razu brzęczał, że płynu za mało, a płynu było dobrze. Strasznie to było upierdliwe.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @kros jeżeli jesteś zadowolony, że Cie robią w bambuko to się ciesz, ja nie lubię.
    Czujnika pływakowego nie ma są dwa druciki które przewodzą sygnał, jak spadnie poziom sygnał jest przerwany i zapala się kontrolka. Tak miałem w golfie, także pewnie w każdym aucie z VAG.
    @jercen dlaczego ty ciągle piszesz, że kiedyś tam nie było i dobrze. Mamy XXI wiek i niektóre  samochody nawet same parkują, a tu nawet zwykłych czujników nie ma, cofamy się do lat 60-tych.
  • To kupcie sobie te inne samochody!!!! Czy admin może zakończyć ta bezsensowna dyskusje...!!??  Z natury sprawdzam co jakiś czas co się dzieje pod maską... Płyn chłodzący jest dość łatwy do kontroli...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Warto przypomnieć, że siadając za kierownicą odpowiadamy nie tylko za siebie i swój pojazd, ale poruszamy się na ogólnodostępnych drogach, gdzie jeżdżą inni. I przynajmniej sprawdzając stan opon, płyny czy ogólny stan pojazdu co jakiś czas - nie stwarzam zagrożenia dla innych użytkowników dróg. A że już mam takie przyzwyczajenie - to mi kilka razy pomogło, uniknąłem większych problemów.
    Mam taki a nie inny zakupiony pojazd - i może też nie zwróciłem uwagi na pewne minidrobiazgi, których nie mam. Ale nie narzekam, tylko sprawdzam jak dla siebie tak i dla innych użytkowników. Nie widzę w tym nic złego.
    Dla tych, którym moje wypociny nie odpowiadają - proszę je pomijać.  
    Wielki plus dla marosława !
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jercen niektórzy chyba chcieli kupić tani budżetowy samochód a myślą że mają leksusa :-) 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • @marosław sam ciągniesz tę bezsensowną dyskusje, a gdybym wiedział o tylu niedoróbkach w momencie zakupu co wiem teraz to bym tego auta nie kupił, a teraz jest już za późno. Dlatego tylko mam pretensję do producenta i dilera, że wprowadzał ludzi w błąd. A temat jest o wadach prawda, więc co mam piać z zachwytu ?
  • Każde auto ma wady... 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • @lukasz13 - sam dałem się "nabrać" - i teraz ponoszę tego niejako konsekwencje. Ale przecież autko mi śmiga, służy, nie mam zasadniczych zastrzeżeń.
    A skoro jesteśmy w kraju nad Wisłą - to każdy po bitwie jest generałem.
    Dla mnie brak jakiegoś wskaźnika czy czujnika nie jest wadą. Najwyżej przy eksploatacji potrzeba coś dodatkowo sprawdzić.
    Btw. - nie miałem wskaźnika temperatury płynu. Dorobiłem sobie cyfrowy. Nie miałem haka - dołożyłem i sam podłączyłem elektronikę. I tak jeszcze trochę :) Nawet nie patrzę na to, że mam go jeszcze na gwarancji.
    Dla mnie samochód - to ma być przyjemność z korzystania - a nie jazda ze świadomością, że jadę jakim "niedorobionym" autem. 
    Nie należę do tych, co widzą
    tylko negatywy. Trochę optymizmu!
    Pozdrawiam 


    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dla mnie Rapid jest meeega :-)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie
  •  Niestety wyszedłem na tego który strasznie nie lubi R, a tak na prawdę do końca nie jest. Rapid ma również wiele zalet które doceniam i dla których kupiłem to auto, ale nie jestem też zaślepiony i jeżeli jakieś wady dostrzegam to je opisuje, żeby potencjalni nabywcy wiedzieli co kupują, czego ja niestety nie wiedziałem, chyba o to chodzi na forum prawda ?
  • Należałoby w takim razie rozróżnić wady w znaczeniu usterki oraz wady w znaczeniu "inni mają lepiej" bo to nie to samo

    Ponadto nie należy wrzucać do jednego worka odpowiedzialności własnej za niezbadanie (niedopytanie/nieprzetestowanie) rozwiązań Rapida oraz odpowiedniości sprzedawców za opowiadanie nieprawdy i oszukiwanie klientów.

    Nie zauważyłem żeby SAP w swoich materiałach przedstawiała nieprawdę, wiec za te Wasze rozczarowania winę panowie ponosicie albo Wy albo Wasz diler.

    A na usterki macie gwarancję.

    Ale co do uchronienia potencjalnych nabywców jestem jak najbardziej za tym aby publikować informację zarówno o usterkach jak i rozczarowaniach, jak i oszustwach dilerów, tylko nazwijmy to po imieniu
  • Dobrze radzisz @kros ;) Też miałem napisać o tym że nikt nas nie oszukiwał podczas kupna a jedynie my wykazaliśmy się ignorancją i brakiem zapobiegliwości by o wszystko spytać, sprawdzić, doczytać. Ja będę psioczył na R dopiero wtedy jak mi sie rozkraczy gdzieś w polu i zaczyna sie problemy z ASO (mam nadzieje ze tak sie nie stanie nigdy) a pewne małe braki przyjmuje z mniejszą czy większa aprobatą i ciesze sie z nowego auta ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Mnie póki co nic nie zaskoczyło, a z kneflami od szyb pogodziłem się przed zakupem, bo o nich wiedziałem. Na "stanie w polu" jest GDM czy jak to się teraz nazywa. Laweta przyjeżdża ASAP i lądujesz w (najbliższym) ASO
  • no i często jest to początek problemów... ale póki co nie ma co dmuchać na zimne
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Nie koniecznie. Wtedy u mnie była to cewka silnik przeszedł w tryb serwisowy daleko od domu. Nie chciałem go nadwyrężać. Zadzwoniłem przyjechali. Druga cewkę potem woziłem w zapasie. Nigdy już więcej nie była potrzebna. Teraz jeździ nas zapasie w rapciu bo to taka sama cewka tzn. Jest nowsza ale stara pasuje

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?