FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wychodzą już jakieś wady?
  • ok posłucham :)
  • silnik 1.2 mpi + lpg
    po odpaleniu na benzynie słychać stuki od strony paska klinowego. po rozgrzaniu auta (albo po przejściu ręcznym na lpg) stuki przestają być słyszalne. cóż to może być?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Standardowo na wolnych obrotach słychać jak instalacja gazowa cyka/puka. Nie wiem czy to to? Diler od razu na to zwrócił uwagę, że to normalne...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • @halif - Miałem kilka samochodów z instalacją LPG zarówno zwykła, jak i sekwencyjną i w żadnej instalacji nie było słychać stuków. Jedynie co słychać po otwarciu maski to lekkie cykanie wtryskiwaczy gazu. Z wyjątkiem tych wtryskiwaczy, tam nie ma co stukać.
    @
    hatchet jaką Ty masz instalację, że masz możliwość ręcznie przejść na LPG. W sekwencji możesz awaryjnie odpalić na LPG, ale nie ma możliwości przejścia z Pb na LPG. Dopiero po nagrzaniu silnika komputer sterujący przełącza na LPG.



    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Typowe cyk, cyk cyk:-)  jest prawidłowa praca instalacji.. Mój father zrobił juz 260kkm z cykaniem i NIC NIE NAWALILO!!!!!B-) 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Dokładnie tak. Cyk... cyk.. cyk... :)

    @amiskiew - nie wiem ile jeździłeś samochodami z Omegasem od Landi Renzo, ale ta instalacja tak ma. Ale jak mówiłem, nie wiem czy to to puka u ciebie.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Cześć,
    moja R. 1.6 90KM ma przejechane 800km i dziś po podróży ok. 40 km z pod maski wydobywał się zapach palonego plastiku. Nie było widać aby gdzieś coś się paliło, tliło lub topiło. Czy ktoś z was miał podobną sytuacje? czy to normalne w nowych samochodach? 

    Dodatkowo zauważyłem że zaznaczony na załączniku element (co to jest ?) był bardzo gorący. 
    z16298745Q,Skoda-Rapid-Elegance-1-6-TDI.jpg
    620 x 413 - 123K
    Rapid LB | 1.6 CAYA 90KM | MY15 | Ambition MAX | Biel Candy | 19000km | Śląsk
  • Na początku każdy silnik musi się "wygrzać". To wiąże się z wydzielaniem charakterystycznych zapachów w pierwszych tygodniach/miesiącach. Podobnie jest z zapachami w kabinie w nowym samochodzie. Nawet przez kilka miesięcy będzie odczuwalny zapach plastiku, gumy i materiałów w kabinie.  
    Na fotce pewnie masz obudowę katalizatora z sondą lambda. Jest to element na tyle gorący - że fabrycznie ma dodatkową osłonę z blachy, a pomimo tego okolica katalizatora jest bardzo gorąca.
    Szkoda tylko - że już nie montują wielkiej plastikowej, czarnej pokrywy nad silnikiem. Na Twoim zdjęciu widać, jakby samochód był w serwisie.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen dzięki!!
    Rozglądam się po aukcjach aby dokupić tą osłonę silnika bo teraz to wszystkie kable na wierzchu. 
    Sądzicie że będzie pasować taka pokrywa z VW Golf np ta http://allegro.pl/vw-golf-seat-skoda-pokrywa-silnika-1-6-tdi-cay-i4818739924.html

    PS.To zdjęcie to z internetu zapożyczyłem. 
    Rapid LB | 1.6 CAYA 90KM | MY15 | Ambition MAX | Biel Candy | 19000km | Śląsk
  • akurat zapachy w kabinie to atut, to taki zapach "nowości" dla co niektórych bezcenny
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @Roza borykam sie z tym samym problemem osłony na silnik 1.6 TDI wg opisu powinna pasować bo to silnik CAY ale czy na pewno.. to trzeba by sprawdzić tam trzeba by dokupić trzpienie mocujące.. przerobiłem ten temat z częściami Skoda cena osłony 262 zl plus wg mnie 2 trzpienie z przodu silnika wkręcane po 25 zl każdy bo 2 z tylu sa na silniku. jeśli by pasowała ta osłona to parę zl pozostaje w kieszeni tylko pozostaje zmienić znaczek 
  • Na czwartek jest umówiony w serwisie. Zgłoszone usterki to stukanie zawieszenia z przodu i pęknięty zagłówek z tyłu. Z rozmowy telefonicznej wywnioskowałem, że pękająca zagłówki to już temat znany w skodzie, więc nie powinno być problemu. Pytałem tez o uszczelki przy drzwiach (woda w środku). Ale nie wymyslili nic innego jak obcięcie kawałka uszczelki, więc wstrzymam się jeszcze dopóki nie powtórzy się awaria
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Dzisiaj wrociłem z ww serwisu. Samochód stał u nich 5 godzin. Klapa wyregulowana, zagłówek zgłoszony do centrali. W zawieszeniu podobno wszystko było ok. Stukanie pochodziło od poluzowanej syreny alarmowej. Faktycznie stuki zniknęły, ale nie całkiem. Mam wrażenie że coś stuknęło kilka razy przy jeździe poserwisowej, chociaż serwisant tego nie słyszał. Pod domem zajrzałem pod maskę czy faktycznie syrena alarmowa mogła stukać. I tu wielkie zdziwienie. Syrena mogła styukać i co gorsza dalej będzie stykać bo jest luźna i poruszając nią juz stuka, a co dopiero na dziurach. Zadzwoniłem ponownie do serwisu. Mechanik oznajmił mi ze syrena mocowana jest na 1 śrubie i żeby nie opadała trzeba dowiercić drugą dziurę na następna śrubę. No szlag mnie trafił. Skoro wie co trzeba zrobić to dlaczego tego nie zrobił. Jutro obejrzę to przy dobrym świetle i może nawet wrzucę filmik.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Panowie i Panie szczęśliwi posiadacze rapida mam pytanie o OGRZEWANIE
    Dotychczasowe mije pojazdy miały jedną wspólną cechę czego nie posiada rapid a mianowicie. Po odczekaniu aż silnik się nagrzeje do tych 90stopni i właczeniu ogrzewania praktycznie po paru sekundach leciało bardzo ciepłe powietrze. Natomiast w rapidzie czas dochodzenia do sensownej temperatury to około 2-3 minuty. Czy mozecie sprawdzić to u siebie bo może u mnie jest już coś przytkane a amnochód ma dopiero 5 miesiecy
    2 wniosek do admin:
    Czy nie mozna bardziej posegregować "odgórnie" zagadnień dotyczacych mechaniki bo przebrnięcie przez wszystkie podstrony (obcnie 13) to trochę meczace i w dłuższym czasie poszukiwania ciekawych daną osobę tematów nie bedzie możliwe?
    A z biegiem czasu forum mysle bedzie miało coraz wieksze zainteresowanie. Co na to iini forumowicze?
    Rapid spaceback 1,2/105/2014
  • @Pier - u mnie nawiew działa od momentu włączenia zapłonu, ciepłe powietrze zaczyna lecieć po jakimś czasie (nie wiem jakim, bo nie mierzyłem), ale jeszcze przed poruszeniem się wskazówki temperatury silnika. Czyli wg wskazań silnik jest zimny, a ciepłe powietrze wieje ;)
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | Ambition | Błękit Race | Warszawa
  • Potwierdzam wersję @Szymona. Czasu nie podam ale po przejechaniu 1 km (tyle mam od domu do pierwszej krzyżówki i stojąc chciałem poprawić kratkę nawiewu więc sprawdzone), z kratek wieje już ciepłe powietrze. Silnik 1.2 TSI 105 KM + Climatronic do nagrzewania. Sam się zdziwiłem bo w posiadanej Fabii 1.2 HTP 64 KM po przejechaniu 3 km nadal zimnym dmuchało a właściwie zaczynały być ciepłe podmuchy.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Ja mam do pracy 1,5 km i już pod pracą mam cieplutko w samochodzie. Ciepło z kratek zaczyna lecieć po ok 500-600 m wolnej osiedlowej jazdy. Wskazówka temperatury nawet nie drgnie.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Jakbym miał do pracy 1,5 km to chyba darowałbym sobie jazdę samochodem, szkoda silnika
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @
    dodan - masz rację. Tylko że: po pierwsze
    to zakład płaci mi za używanie prywatnego samochodu, więc muszę go mieć w pracy, a po drugie po pracy muszę jechać samochodem po dziecko i na zakupy. Więc choć wygląda to idiotycznie, nie mam innego wyjścia.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • rozumiem, w takim razie to zmienia postać rzeczy
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?