FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wychodzą już jakieś wady?
  • Na benzynie niestety nie sprawdzałem.Z wyliczeń komputera spalanie na benzynie i na gazie jest takie same ok5,8do 6,2 a rzeczywiste gazu ok 7 litrów tz że komputer zaniża  spalanie o ok 20%
    Rapid LB|1,2Mpi+Lpg|MY15|Czarny perłowy|77500/Wieluń
  • A jak Dynamika silnika,da się przeżyć?
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Komputer IMO pokazuje tylko spalanie według benzyny, nie gazu. Także nie to ze zaniża a po prostu nie pokazuje.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • tak komp pokazuje spalanie Pb nie gazu w przypadku Lpg  okłamuje sam siebie i użytkownika 

  • maroslaw 


    Z mojej oceny to dynamika nie jest taka zła.Mam swoje lata i rekordów prędkości nie będę pobijał a przy prędkości 100-120km to i spalanie nie jest duże i bez problemu Rapid sobie z tą prędkością radzi.
    Rapid LB|1,2Mpi+Lpg|MY15|Czarny perłowy|77500/Wieluń
  • Uff. Super... Tego oczekuje:-) 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Pierwsze mrozy w okolicach -10 i rano zamarzła dysza spryskiwacza tylnej szyby a płyn zimowy juz dawno w układzie. Do tego ogrzewanie tylnej szyby słabiutkie, po pierwszym cyklu szyba dalej pokryta szronem wycieraczka nie bierze, drugie ogrzanie pojawiają się pasy czystego szkła, wycieraczka dalej nie bierze.
    Trzecie ogrzanie + Słoneczko wycieraczka ledwo zaczęła ściągać szron.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  •  U mnie podobnie, ale z korkiem wlewu paliwa (na kluczyk), wczoraj wizyta na stacji paliw i problem z włożeniem i odkręceniem korka. Poczułem się trochę nie swojo jak zobaczyłem minę pana z obsługi stacji, nowe auto a tu taka wtopa.
    @Jacek a gdzieś nie dawno czytałem na forum jak pisałem o zamarzniętych spryskiwaczach  że przy płynie zimowym to nie możliwe :)
  • @lukasz13 bo Rapid to wyjątkowe auto ;-)
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Ludzie.... O czym wy piszecie....? Takie sytuacje są niezależne od marki samochodu... Zima, woda, kiepskie płyny itd... 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • @Jacek
    U mnie było wczoraj -5 stopni i też zamarzła dysza tylnego spryskiwacza, płyn mam zimowy z Shella. Wiem, że podobnie jest z płynem LOTOS, szybko zamarza, w służbowym samochodzie zamarzł w pojemniku 4 litrowym przy - 10 stopniach. Jeśli chodzi o zamarzanie to nigdy nie zamarzł mi płyn z Biedronki;) jednakże po zastosowaniu tego płynu cała szyba jest w brzydkich zaciekach i no i ostatnio miałem zapchaną przednia dyszę. Skończył mi się płyn, chciałem sprawdzić kontrolkę i zaciągnął się jakiś "syf" z dna, więc kontrolka była by jednak przydatna. W serwisie musieli ją demontować i przedmuchać.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Co do przednich dysz to mam podgrzewane i jak do tej pory nie było problemu, ale mróz był przecież niewielki;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • @konwel ja też mam przednie podgrzewane, zobaczymy przy - 25.
  •  Od jakiegoś czasu gdy temperatury spadły poniżej zera, przy ruszaniu słyszę stukanie  pod deską z prawej strony. Gdy auto trochę się nagrzeje stuki ustają. Zastanawiam się czy to nie przewody paliwowe lub inne dotykają się i wywołują takie stuki, czy ktoś jeszcze coś takiego zauważył ?
  • @lukasz13 może być tak, że stukają poduszki albo pod skrzynią albo pod silnikiem lub zmarznięte, gumowe elementy zawieszenia. po rozgrzaniu silnika i rozruszaniu zawieszenia stuki przechodzą.
    @miroslaw to tak ironicznie było ;)
    @konwel a ja jeżdżę na orlenowskim, wypraktykowałem, że faktycznie ma najniższą temperaturę zamarzania. Choć nie pachnie tak ładnie, jak konkurencji, to kiedy bipowski i szelowski zamarzały na dyszach i na szybie to orlenowski dawał jeszcze radę :)
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Ja zalewam płyn z BP i jak do tej pory nie narzekam, ale asekuracyjnie dolewam jeszcze koncetrat zimowy, tak z pół litra na zbiornik
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Ja zalewam płyn z Orlenu i jak na razie nie zdarzyło mi się, żeby zamarzł:-)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • lukasz13 ja mam podobne objawy, tylko chyba u mnie pasek, jak się silnik rozgrzeje to przestaje byc to słyszalne
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • @Adam22 pasek to chyba piszczy, a nie stuka ?, ale mogę się mylić
    @Jacek poduszkę pod skrzynią już wymieniałem, teraz może czas na tę pod silnikiem z prawej strony.
  • @lukasz13, rzęźi, u mnie nie piszczy i też nie sturka, wstawiłem nagranie w wątku o pasku, to sobie przesłuchaj i oceń, czy piszczy czy stuka :)
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?