FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wychodzą już jakieś wady?
  • O ile podniosłeś odbojniki? :-)
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • aha- o jeden ząbek :)
  • Dzięki. Popróbuję w wolnej chwili, może nie będzie trzeba trzaskać klapą.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Ja mam nawet takie wrażenie, że u mnie klapa tak od połowy opuszcza się sama tak jakby siłowniki były za słabe.
  • Klapa od okolic połowy w górę podnosi się sama. Poniżej tego progu siłowniki nie utrzymują ciężaru klapy i klapa się zamyka. Dzięki temu nie musisz chodzić na siłkę żeby klapę zamknąć :D
    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • U mnie podobnie. Prawa fizyki od czasu do czasu mają praktyczne zastosowanie :-D
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  •  Nie rozumiem więc kolegów którzy mówią, że muszą trzaskać klapą żeby się zamknęła. Moim zdaniem wymagana regulacja.
  • Chodzi o to, że jak się ją opuści i opadanie sama to się nie domyka. A wyregulowana powinna być fabrycznie. No chyba, że to kolejna niedoróbka Skody.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • U mnie przy zamkniętych drzwiach, żeby zamknąć klapę trzeba użyć trochę siły, ale jak któreś drzwi są otwarte klapa zamyka się bardzo delikatnie
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • A to jest kwestia ciśnienia atmosferycznego... Tak samo bedziesz miał, jak otworzysz dowolne okno. Przy szczelnie zamkniętych drzwiach upychane powietrze nie ma gdzie uciec, powstaje wewnątrz samochodu nadciśnienie (w stosunku do otoczenia samochodu) i to powoduje pewien opór. Przy drzwiach/oknach otwartych powietrze wpychane przez klapę bagażnika ucieka przez dane okno/drzwi, a tym samym nie stawia oporu.
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • @jacek Masz rację, że wyregulowana powinna być fabrycznie. Widocznie z czasem wszystko się dopasowuje i po jakimś czasie trzeba dokonać regulacji.Chyba TTTM :-)
  • A jak u Was ze skrzypieniem plastików... pamiętam, że w zimę lubiły głośno pracować przy ujemnej temperaturze. To samo u mnie teraz w lato, jak autko jest mocno nagrzane... czyli skrzypienie występuje przy skrajnych temperaturach, a jak jest u Was?

    Druga sprawa (nie chcę, zakładać nowego wątku dla takiej błahostki) w kloszu tylnej prawej lampy mam owada ;-) nie wiem jakim cudem taki duży się tam znalazł... nie wymieniałem jeszcze żarówek, wiec pytanko jak się do niego dostać?
    IMG_20140809_162653.jpg
    3264 x 2448 - 1M
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty
    Niestety musisz odkręcić całą lampę.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • @bounty u mnie skrzypi a właściwie lekko trzeszczy jak auto postoi w upale a potem schłodzę je klimą.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • U mnie też skrzypią elementy plastikowe ale tylko po lewej stronie. Dziwne jest to że tylko jak zjeżdżam z krawężnika lub jakis większy dołek. Nie jeżdżę jak wariat tylko delikatne pokonywanie takich przeszkód powoduje takie irytujące skrzypienie.
    Oraz drugi powód wizyty szyba tylna nie otwiera/chowa się do końca.
    We wtorek jadę do serwisu z tymi defektami opiszę później efekt pracy i oceny serwisu.

    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Co do twojego robaka, ja miałem małego pająką na zegarach, przy wizycie w aso, został wyjęty :) podobno był czeski :) 
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Będę w ASO w sprawie zbierającej się wody w bagażniku (we wnęce koła zapasowego) to przy okazji, spytam się czy ten komar jest czeski... jak tak, to niech go sobie wyjmują ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Cezar ale co, myslisz ze cos ci na skrzypienie plastików poradzą? Te typ tak ma, chyba u kazdego cos tam w róznych sytuacjach skrzypi...
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Ale pozostaje myśl, jak one się tam dostają, przecież te elementy teoretycznie są praktycznie niedostępne :) no cóż, mi to wyjeli, :)
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • No mnie też to frapuje... ten komar w kloszu to ma tak ze 4cm... ;-) jutro będę w ASO to zdam relację...
    edit: byłem i niczego nie wskórałem, będzie drugie podejście...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?