FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wychodzą już jakieś wady?
  • @kazikkasp to dobra informacja bo mam ten sam problem...też rozważałem stację diagnostyczną ale jest koło salonu Skody więc zrezygnowałem...cóż jeżdże i słucham dalej :) powodzenia
  • to stukanie z lewej strony to jest poduszka pod skrzynią biegów do wymiany.wymienili mi po 2 wizycie w serwisie.nie tylko mnie to wymieniali .to taka wada i wysypie się w kazdym egzemplarzu -tylko kwestia czasu.
    Rapid LB | 1.2 MPI 75KM | MY13 | Active | Błękit Pacific| 98000km | Warszawa
  • Panowie a powiedzcie Czy przy Pakiecie Xenon macie dodatkowe spryskiwacze refflektorów ?? było to w standardzie do 2014 r a teraz podobno sie w styczniu zmieniło ktoś cos wie??
  • Już przy zamówieniu w październiku spryskiwacze miałem w opcji. Musiałem dopłacić 500zł. Samochód wyprodukowany luty 2014.
    http://www.skoda-auto.pl/documents/models/rapid/cenniki/r1st14141402b.pdf
    Pakiet XENON obejmuje reflektory ksenonowe oraz przednie reflektory przeciwmgłowe z funkcją CORNER.
  • Rapid 1,2 TSI 105 KM, V.2013, 12885 km. Właśnie wróciłem dziś z serwisu w Gdyni przy Morskiej 80. Stuka, tak wiemy. Jest to poduszka pod skrzynią biegów - miał pan rację. I teraz uwaga, co napisali: "objaw typowy dla tej jednostki napędowej", nie wymienią bo nie ma takich zaleceń od producenta. Mam to na piśmie. Podobno ten typ tak ma, i mieli już 6 takich egzemplarzy. Kto wie co zrobić, żeby w końcu to wymienili?
  • w moim rapidzie 2014 Produkcja marzec nie ma tego problemu może już jest poprawione ??!
  • W moim Rapidzie wada z poduszką wyszła po przejechaniu ok. 10tys. km :) Jak samochód był nowy, po odebraniu z salonu też nic się nie działo - to tak w kwestii pocieszenia :). A do jazd porównawczych w serwisie również zaoferowano mi nowy samochód, przeznaczony wyłącznie do jazdy testowej i też wszystko OK (to w serwisie w Gdańsku).
  • Miałem podobny przypadek.Auto 1.2 105 KM VIII 2013. Po 2000 km, padła mi poducha.
    Wtedy jeszcze o tym nie wiedziałem, byłem w serwisie 2 razy i dopiero za 3 razem jak sam zdiagnozowałem co to puka, łaskawie mi wymienili. Oczywiście na poduchę czekałem 4 tygodnie.
    Artek68 


    nie daj się zwieść, że ten
    typ tak ma ,bo po wymianie
    tego badziewia zrobiłem już 8000 km i nic nie stuka.
     Dodam jeszcze że nowa poduszka miała już inną końcówkę numeru więc coś w niej poprawili.
  • Czy ktoś z was miał problem z wbiciem biegu wstecznego? Zaznaczę że tylko z tym biegiem ( skoda rapid 1.6, 105 km)
  • Stukania z lewego przodu - ciąg dalszy :) po kolejnej bezskutecznej wizycie w ASO nie wytrzymałem i podjechałem na Stację Diagnostyczną...45 minut poszukiwań, dwie jazdy próbne i...nic. Mechanik wykluczył poduszkę, tuleje, przeguby, stukanie w silniku...
    został jeszcze jeden trop - jakiś czas temu miałem wymieniany w ASO przekaźnik od opuszczania tylnej szyny (w drzwiach kierowcy) - być może panowie wtedy w drzwiach odkleili jakąś wiązkę przewodów lub coś...aha dziwne jest to że jak jest ciepło na dworze to stukania praktycznie nie ma...
  • Zaobserwowaliście coś podobnego u Siebie?
    1. Zapach z zewnątrz wchodzi do środka auta momentalnie, tak jakby nie było filtra.
    2. Cieknie z rury wydechowej (złe paliwo wykluczam, tankuje na sprawdzonej stacji)

    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Filtr kabinowy na pewno jest (pod schowkiem pasażera).
    Co do wody z rury wydechowej ( chyba o to chodzi ?) to normalny objaw silnika z katalizatorem.Spaliny mają wysoką temperaturę i w zetknięciu z zimnym tłumikiem skrapla się para wodna.
  • kilkukrotnie w czasie jazdy zdarzyło mi się usłyszeć głuchy stuk (raczej nie kamień) dochodzący jakby z lewej strony za kierowcą. mocowanie pasów? a może coś w drzwiach tylnych?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • U mnie pojawiły się stuku na dziurach - podejrzewam bardziej hamulce bo jak się lekko wdusi pedał hamulca stuki znikają.
    Ciekawe co Pehamot w Szczecinie wymyśli 23.04 - auto ma 21.000km więc wątpię żeby były to klocki ale.... jak tak to na moje zdecydowanie zbyt szybko. W innych auta żywotność przednich sięgała 50-60kkm a tył to nawet pod 90-100kkm
  • Osobiście za wadę uważam brak możliwości podniesienia lewego ramienia wycieraczki 
  • @chris Tzn. nie można w ogóle podnieść wycieraczki po stronie kierowcy ???
  • @chris Aby podniesć ramię wycieraczki, musisz ustawić je w pozycji serwisowej.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Opis ładnie w instrukcji obsługi :)
  • andrzejn możesz mi wyjaśnić bliżej bo nic mi to nie mówi ,, pozycja serwisowa''

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?