FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wychodzą już jakieś wady?
  • dodan tak tylko jest skrzypienie spowodowane pękniętym plastikiem którego ja nie rozbierałem. Byłem dzisiaj w aso i co do szyby to zresetowali sterownik błędnie zliczał obroty silniczka. plastik poprawili i nie skrzypi. co do ciężko działającej skrzyni biegów to wiele osób im zgłasza ale nie mają pojęcia jak to poprawić czyli pozostaje czekać aż padnie i wtedy wymieniają na nową.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • jechalem teraz w dłuższą podróż i denerwujący był jednostajny świst / gwizd z lewej strony jakby przy prędkości powyżej 80 km/h nie wiem czy też dodatkowo nie wynika od z większego wiatru ale fakt faktem denerwuje to i nie wiem czy to kwestia uszczelek w drzwiach?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Sprawdź czy to przypadkiem nie gwiżdże nawiew, na wyższych obrotach.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Nie to coś przy szybie gwiżdze, u mnie tez czasmi tak jest.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Co może stukać podczas najeżdżania kołem na nierówność typu krawężnik lub dziura.
    Stuknięcie metaliczne w okolicach lewego przedniego koła. Dzisiaj podczas deszczu zauważyłem że jest wyraźniej słyszalne. W upalne dni jest dużo ciszej. Podczas jazdy bo drodze niesłyszalne. Najbardziej słychać przy lekko skręconych kołach, np podjazd pod krawężnik, lub jazda po kratce. Tak jakby cofnięcie koła w tył samochodu powodowało stuknięcie.
    Obstawiam tuleje wahacza lub poduszkę pod silnikiem lub skrzynią. Co Wy na to?
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • u mnie poduszka pod skrzynią objawiała się tylko podczas puszczania sprzęgła przy zmianie biegu. 
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • amiskiew: jest jeszcze mcperson - amor i poduszka z lozyskiem. Sam przerabialem temat amortyzatory bilstein b4 ktore mialy i nadal maja akcje ze stukaniem w szegolnosci jak jest mokro i wilgoc 2-3 stukniecia po postoju i cisza w dalszej podrozy( u mnie bez wzgledu czy proste czy skrecone kola).Tuleje w wachaczach wykluczam.
  • @broda4444 - skoro twierdzisz, że juz taka akcja była "w szegolnosci jak jest mokro i wilgoc" to by pasowało do mojego stukania. tylko u mnie stuka cały czas jak jest mokro. Wycisza się dopiero jak słoneczko przygrzeje.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Przemo74 : wczoraj byłem w ASO z moim szumem/gwizdem, poprawili nieco zamocowanie uszczelek w drzwiach pasażera z tyłu ( jest trochę lepiej ) - ogólnie przy zamkniętych oknach powyżej 80km/h szumów być nie powinno, przy otwartych oknach z przodu powietrze wpada do środka i próbując się wydostać tyłem może czasem nawet gwizdać - jeśli hałas się powtórzy - chcą auto na blacharnię nawet na 1 dzień..
  • bounty : powiem tak, woda chyba raczej nie powinna się zbierać w kole zapasowym - mnie zdarzyło się to 2 razy w życiu - raz gdy wożona przeze mnie woda do mycia rąk wyciekła z nieszczelnej butelki i woziłem jej kilka litrów w kole zapasowym - oraz po raz drugi - gdy 8 miesięcy temu kupiłem Rapida - wtedy wyciekł płyn do szyb :)
  • @kopara: no ja ten dźwięk świstu miałem przy zamkniętych oknach, najgorsze jest to że nie zawsze to występuje, przy jednostajnej dłuższej jeździe tak, przy krótszej nie
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • alogator u mnie jest to samo poduszka czasem daje znać osobie przy puszczaniu sprzęgła przy zmianie biegu. Najczęściej jak wrzucam czwarty bieg.

    Jeżeli chodzi o świst wiatru, to w mojej Rapidce też czasem występuje przy przednich drzwiach przy dużych wiatrach, a ponieważ stosunkowo rzadko to występuje wiec to zlewam narazie
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan - wal na serwis - poduszkę mi wymienili w ciągu 45 minut.
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • Czasem skrzypnie jakiś plastik, na początku jak wyjechałem z salonu to przez kilka dni miałem słynny problem w tym samochodzie czyli z lekko skrzypiącymi uszczelkami, ale już po problemie. Auto się ustawiło i przestało. 
  • alogator: no to faktycznie szybko. A możesz napisać jakie miałeś dokładnie objawy? Bo u mnie najczęściej to się dziej przy włączonej klimie.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Parowanie szyb wewnątrz, to jakaś masakra. Wiem, że pora roku wilgotna ale to po prostu jest upierdliwe i niebezpieczne. Mglisty poranek, jak dziś, 9 stopni i po odpaleniu silnika momentalnie wszystkie szyby zaparowane. Żeby je osuszyć to albo trzeba klimę na maksa i maksymalny nawiew na szyby, albo ustawić ogrzewanie na maksa i też maksymalny nawiew na szyby, bo się jechać nie da. Z tym, że ogrzewanie działa wydajnie dopiero po przejechaniu kilku kilometrów. A po osuszeniu szyb klimą i jej wyłączeniu, szyby zaparowują jeszcze mocniej, na mleczno.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Zobacz, czy nie masz zapchanych kanałów dolotowych pod maską, ew. (choć mało prawdopodobne) może filtr kabinowy zabity syfem? U mnie nie paruje jakoś specjalnie...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • U mnie nie paruje pozatym co jest na tą pore roku normą
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • U mnie tak samo nie paruje. Sprawdź kanały wentylacyjne ewentualnie jak pisano filtr kabinowy.
  • Ja trzymam auto w garażu to też mi nie paruje:-))
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?