FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wychodzą już jakieś wady?
  • Pozycja serwisowa to ustawienie wycieraczek w połowie cyklu, tzn wycieraczki ustawiają się pionowo i wtedy możesz odchylić bez problemu ramię wycieraczki od szyby.
    Włącz zapłon (zaświecą się kontrolki) następnie wyłącz zapłon i naciśnij do dołu przełącznik wycieraczek - Gotowe
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • ok dziękuje 
  • wycieraczki musisz ustawić w pionie a potem można je podnieść
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Przed wymianą piór wycieraczek należy ustawić ramiona wycieraczek w położeniu serwisowym.
    Położenie serwisowe do wymiany piór wycieraczek
    1 Zamknąć pokrywę komory silnika.
    2 Włączyć i wyłączyć zapłon.
    3 Nacisnąć włącznik wycieraczek (do dołu, tak jak do chwilowego uzycia), ramiona
    wycieraczek ustawią się w pozycji serwisowej.


    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • spóźniłem się deczko :-)
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Nie wiem czy tylko ja to zauważyłem ale po paru myciach na słupku jak otworzy się drzwi kierowcy jest śruba która rdzewieje można ją zabezpieczyć przed korozją woskiem lub bezbarwnym lakierem w "spraju"

    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • warto po myciu otworzyć wszystkie drzwi na chwilę i wytrzeć tę wodę, bo faktycznie po myciu jest, niecała minuta roboty ale może będę jakiś wymierny efekt
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Beznadzieja jakaś ten samochód. 10 dni temu kupiłem Rapida 1.6 TDI 105 KM. Po przejechaniu 700 KM padła mi skrzynia biegów. Jedynka nie chce wchodzić, trójka wypada po jej włozeniu. Podobno padła jakaś przekładnia synchronizatora. Katastrofa jakaś będę teraz całą skrzynie rozbierać, ciekawe czy potem złożą tak jak w oryginale. To moja druga skoda, pierwsz była octa 1.9 101KM. Nigdy wiecej nie kupie tej marki, przeszli samych siebie!
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • A ja mam niezły rebus... wczoraj zaglądam do bagażnika, podnoszę matę gumową, a mata materiałowa jest lekko mokra, podnoszę dalej i zauważam wszędzie krople wody. Wyjmuję ten styropianowy schowek, koło zapasowe i moim oczom ukazuje się, tak na oko, 8litrów wody! Normalnie jezioro we wnęce koła zapasowego. Zachodzę w głowę jakim cudem, którędy ta woda się tu dostała. Macie jakiś pomysł, bo dla mnie to jest zagadka ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • No to faktycznie niezła jazda, a moze ci sie cos wylało w bagazniku, bo od zewnątrz ale jakim cudem?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Ja miałem podobną zagadkę w poprzednim samochodzie, nikomu nie udało się odnaleźć źródła przecieku. Woda pojawiała się co jakiś czas, a później był spokój. Życzę powodzenia w poszukiwaniach źródła problemu i sam jestem bardzo ciekawy skąd aż tyle wody.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • A nie powinno być odprowadzenia wody z tego miejsca?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Podczas jazdy po wybojach klekocze mi coś w prawych drzwiach . Co to może być?
  • Też ostatnio zauważyłem, że w prawych przednich drzwiach coś mi stuka na wybojach, nie wiem jaka jest konstrukcja wewnętrzna drzwi ale to przypomina jakby coś ciężkiego  zaczynało się obluzowywać, może to układ podnoszenia szyby. albo boczek drzwi.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Witam! Zauważyłem specyficzne trzaski w lewym kole podczas kręcenia kierownicą "na sucho" np. podczas parkowania... Rapidka ma przejechane 20 tys km. Już by padły przeguby???
    ////////////////

    Przeguby w całości się okazuje...
    Całkiem możliwe, że podobnie jak większość wypisanych tutaj usterek to efekt "hipochondrii samochodowej" ;) 
  • Oj, z tego co piszecie to jest to chyba baaaardzo niedopracowany samochód, podobał mi się bardzo ale chyba sobie odpuszczę ....
  • Marek_82. Myślisz, że inne nowe modele są bez wad ?

  • Bez vat to tylko na firmę ;-) a reszta jest jak się egzemplarz trafi :-D
    Zawsze trzeba się liczyć, że mogą wyjść jakieś niedoróbki, dlatego masz gwarancję i opcje jej przedłużenia, skorzystaj z niej przy zakupie.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Co do tej wody zapytałem się jednego mechanika powiedział że mogła dostać się w trakcie mycia nie domknięta klapa lub w nowym aucie uszczelka nie ułożyła się jeszcze.
    Chociaż przyznam szczerze że to mi wygląda na coś innego.
    Może zazdrosny sąsiad ;-)
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Jechałem sobie na autostradzie, puściłem kierownicę i widzę, że kierownica przechyla się lekko w prawo i samochód lekko skręca w prawo. Piszę LEKKO, bo nie jest to duże przesunięcie kierownicy, ale trzeba troszkę ją przytrzymywać by samochód jechał prosto. Przy jeździe w mieście zupełnie nie zauważalne. Podjechałem później do stacji na sprawdzenie zbieżności i wyszło wszystko prawidłowo - zbieżność prawie idealna, tylko przednie prawe koło ma ustawienie pionowe odchylone od pionu o 0,5 stopnia.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?