FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wychodzą już jakieś wady?
  • Ciśnienie w oponach sprawdzałeś? Ja nie zauwżyłem ściągania.
    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • A nie wjechałeś na krawężnik, albo nie wpadłeś w dziurę?

    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Nie zdążyłem - samochód mam od 3 tygodni. Ciśnienie w oponach sprawdzone.
  • Jak dla mnie jakwiększą wadą okazał się tylny hak (zaczep) holowniczy, który jest przymocowany na stałe; a to dlatego, że otrzymałem dzisiaj dzwona w tył od miłej Pani i przez niego mam harmonijke w bagażniku + dziura! Podejżewam, że gdyby nie on byłby uszkodzony tylko zderzak! tym bardziej, że Rapid jest wysoko zawieszony zwłaszcza z tyłu i passat który mi przydzwonił wjechał mi pod podwozie.
    W dodatku hak na stałe jest strasznie szpetny. Wg mnie wielka wada!
  • do alberto0055: nie zgadzam się z Tobą - dzięki zaczepowi masz duuużo mniejsze szkody! Sam montowałem zaczep - i pod plastikowym tylnym zderzakiem jest tylko kawałek lekkiego profilu (niemal blachy), mocowany jest na 4 śrubach. Natomiast zaczep holowniczy to kawał stalowej rury - mocowanej głęboko pod bagażnikiem w profilach. Ciesz się, że miałeś zaczep - masz zdecydowanie mniejsze szkody!. Teraz firma ubezpieczeniowa pokryje również i koszty tego całego haka. Jak będziesz miał możliwość wyboru nowego haka - to zastanów się nad hakiem ze zdejmowanym samym zaczepem. Do tego dochodzi chowane gniazdo elektryczne, tak więc na oko niewiele co widać i niewiele co przeszkadza.
    Pozdrawiam 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Nadmuch. Od drugiego stopnia i prędkości 60 km/h zaczyna gwizdać, niezależnie czy jest włączona klima czy nie, czy grzeje czy chłodzi.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • A u mnie nadmuch nie działa na szybę... muszę sie wybrać do serwisu 
  • Kolejna wada to wlew płynu do spryskiwaczy, umiejscowiony koło alternatora, za każdym razem płyn rozlewa się na alternator bo ciężko trafić przy wlewaniu. No i sama zatyczka wlewu, którą ciężko zapiąć i łatwo się wypina, sprawia wrażenie strasznej tandety.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Jacek, to defekt nie tylko rapida. A ja na to mam prosty sposób, który nazywa się plastikowy lejek.
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Stare dobre czasy, kiedyś miałem lejek z butelki po coli :-) ale teraz do płynu są dołączone lejki i nawet one nie dają rady. Wlew płynu w aucie jest fatalnie umieszczony.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Muszę przyznać, zbiornik na płyn jest fatalnie umieszczony.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • No właśnie, dlatego stary dobry zwykły lejek jest tu najlepszy :-)
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Kolejny temat to zamykanie klapy bagażnika liftbacka. Trzeba dość mocno trzasnąć żeby się domknęła. Ponoć ten typ tak ma...
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Jacek. Mam to samo. Bardzo mnie to wkurza :/
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • W moim lb trzeba mocniej trzasnąć tylko jak autko jest rozgrzane na słońcu, w chłodzie i w cieniu jest ok.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Też tak mam i jest to trochę denerwujące.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  •  Ja w ogóle nie muszę trzaskać, opuszczam normalnie i zamyka się sama. Może musicie trochę opuścić w dół odbojniki. Ja osobiście musiałem je nawet lekko podnieść, ponieważ klapa potrafiła pukać podczas jazdy.
  • @andrzejn aż muszę sprawdzić czy i moje auto funkcjonuje zależnie od pogody :-D
    @lukasz13 to "lekko" to ile było?
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • w moim rapidzie stukała od nowości. W serwisie wyregulowali :) i teraz nie stuka ale trzeba mocniej stuknąć żeby zamknąć (przed regulacją klapa po spuszczeniu sama się domykała)/ Zauważyłem, że podczas chłodnych i mokrych dni zamyka się lepiej.
    Z zamykaniem nie ma problemu jak podczas otwierania użyję środkowego przycisku w pilocie (ten od bagażnika). Wtedy spuszczam klapę i centralny dociąga ją bez problemu. Przy następnej wizycie w serwisie zgłoszę ten problem. Następny problem który zauważyłem to głośne działanie hamulców z przodu. Wyraźne szumienie, jakby kończyły się klocki. A następny problem to dziwny szum w przednich kołach podczas max. skręcenia i wolnego ruszania.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Nie wiem o jakie "ile" Tobie chodzi, ale auto mam rok i na razie jest dobrze.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?