FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wychodzą już jakieś wady?
  • Przycisk wyłączający ASR nie świeci... już myślałem, że jest problem... a tu fabryka tak zrobiła ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Dziwny klekot po stronie kierowcy...słyszalny na nierównościach...
    w ASO nic nie słyszą...ma ktoś podobnie?
  • mi też wmawiali że mi się wydaje. Szczególnie jak przejeżdżam przez  policjantów leżących na drodze... ale nie zawsze.

  • @Lodowa ale udało się coś zdiagnozować?
    Bo ja czytałem że to może być źle wpięty sterownik lub stukający zbiornik z płynem hamulcowym...
  • serwis nic nie słyszał. Ja bardziej kieruje się w stronę amortyzatorów i jakiejś plastikowej osłony. Podobny dźwięk kiedyś miałem w hondzie civic i okazało się ze jakaś osłona na amortyzatorze była źle założona i za każdym razem jak wjeżdzałem w dziurę to pojawiał się ten dźwięk.

    Osobiście na razie walczę ze ściąganiem na prawą stronę i schodzącym powietrzem z koła.
  • Witam kupiłem juz 3 samochody nowe i w kazdym na poczatku amortyzatory wydawaly sie jak by byly wybite (zuzyte) wystarczy troche pojezdzic i problem znika
  • Ale chyba coś jest na rzeczy, Moja rapidka ma 14 tyś i od przynajmniej 4 tyś słychać jakieś stuki wydaje mi się, że w lewym przodzie. Najczęściej na progach zwalniających i na drobnych nierównościach przy małych prędkościach. Podjadę najpierw na stację diagnostyczną i pogadam, żeby mi sprawdzili a dopiero potem do ASO aby mieś jakieś argumenty w ręku. Dam znać
    Rapid LB/ 1.2 85 KM / MY 13 / Ambiente/ srebrny / 199 600km/ Śląsk - okolice Gliwic
  • Witam wszystkich forumowiczów :) Zajrzałam tu ponieważ chyba mam problem (a może i wcale nie mam).
    Od miesiąca jeżdżę moim ukochanym rapidem 1.2 TSI 105 KM. Przejechałam już 3 tys. km. Od paru dni, codziennie rano nasłuchuję co tam mu się dzieje pod maską. Gdy go odpalam (zimny silnik) zaczyna głośno chodzić a obroty wskakują na 1,5 tys. Po 20 - 30 sekundach, silnik nagle cichnie. Obroty spadają poniżej 1 tysiąca i już jest ok. Dopóki silnik jest rozgrzany (nawet minimalnie) to po uruchomieniu chodzi cicho.
    I teraz zaczynam się zastanawiać. Czy on tak miał od początku a ja nie zwracałam na to uwagi? Czy coś mu się zaczyna dziać. Nie mam zbyt dużego doświadczenia w jeździe samochodem, jestem babą...a to wszystko składa się na to, że się nie znam.
    Czy ktoś z Was ma podobne spostrzeżenia? A może powinnam się martwić? HELP!
  • Może to automatyczne ssanie :) Które załańcza się na zimnym silniku
  • Zauważyłem taki problem. Przy włączonych światłach mijania, poruszając kierownicą mam wrazenie iż światła delikatnie przygasają / tylko w czasie poruszania kierownica / Czy ktoś zauważył podobną usterkę w swoim RAPIDZIE?
  • @leszekwn - to nie usterka. Rapidy mają wspomaganie elektryczne. Kręcenie kierownicą załącza pompę, która to obciąża alternator. Na ułamek sekundy przygasają światła. Układ regulujący napięcie ma chwilowe opóźnienie, które skutkuję przygaśnięciem świateł i podniesieniem obrotów.
    Większość benzyniaków z elektrycznym wspomaganiem tak ma. Diesle radzą sobie lepiej bo mają większą moc na wolnych obrotach.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Karolajna, Twoj problem to nie problem. To typowe w tych silnikach i podobno ma cos wspolnego z turbo ;-)
  • Dzięki za pomoc :) Zdążyłam przeczytać prawie całą instrukcję. Z drugiej strony mogliby napisać, że coś takiego się dzieje. Bo w sumie nie wiem, czy mam czekać te minutę aż on przestanie burczeć czy mogę spokojnie ruszać. Czuję się jakbym jeździła dislem :D
  • Taka drobnostka, przy zamykaniu klapy bagażnika, ramka od tablicy rejestracyjnej obija, hałasuje, denerwuje i finalnie zniszczy lakier, czy tylko u mnie tak jest? Jutro zakładam jakąś matę amortyzującą...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • u mnie jest to samo i faktycznie trochę to denerwuje
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • @karolajner - przy zimnym silniku na początku może wystąpić taki efekt jak w twoim silniku. Nadmiar oleju silnikowego podczas dłuższego postoju spływa do miski olejowej. W tym momencie głowica i zawory głowicy są mało naoliwione. Przy rozruchu silnika pompa olejowa zasysa przez smok olejowy olej, który pompuje i smaruje głowicę oraz cały układ zaworowy. Przed nasmarowaniem (na krótko) układ ten wydaje dźwięk klekotania. Po czasie wszystko wraca do normy a praca silnika cichnie. 
    Rapid SB | 1.4 DSG CAXA 122KM | MY14 | Elegance | Biel Candy | 112000km | W-wa
  • @karolajner ma tak samo jak Ty w swoim Rapidzie :) to normalka nie przejmuj się :)chociaż wydaje mi się że na początku tego było...
  • @bounty- mam to samo. Dodatkowo po regulacji odbojników (stukała klapa) przez serwis muszę mocniej domykać klapę (mam nadzieję, że się uklepią odbojniki) co niestety powoduje większe stukanie tablicy o klapę bagażnika
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Proponuję podkleić podkładkę taśmą obustronnie przylepną o gr. ok 1mm. Też miałem ten problem.
  • Odnośnie "stuków" z przodu.
    Podjechałem dzisiaj na stację diagnostyczną aby sprawdzić co może stukać. 
    Gościu najpierw mnie wysłuchał, potem wjechał na tą "trzęsawkę" ponarywał samochodem na prawo i lewo, do góry i na dół, każdym kołem osobno a potem całym przodem i NIC
    Jak zszedłem do niego do kanału to jedyne do czego mógł by się przyczepić to jedynie to, że tuleja gumowa trzymająca prawy wahacz pracuje w większym zakresie niż ta po lewej stronie. 
    Mówił, żeby zgłosić to w ASO przed końcem gwarancji, bo może być do wymiany, ale na tą chwilę to żadnego problemu nie ma i on nie ma do czego się przyczepić.
    Rapid LB/ 1.2 85 KM / MY 13 / Ambiente/ srebrny / 199 600km/ Śląsk - okolice Gliwic

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?