FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Afera spalinowa
  • Myślę że nawet mogą homologacje cofnąć lub coś podobnego. A gwarancją napewno będą straszyć. U nas napewno nie bedzie jakis odszkodowań .... to nie USA
  • sorry ale jeżeli zmniejszą moc to można dochodzić swoich praw pod kątem niezgodności towaru z umową. "Umawialiśmy się" na określoną ilość koni a nie -20% :)
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • To prawda, tez sie przymierzam do egzekwowania swoich praw w zwiazku z niezgodnością towaru z umowa z tym ze w innej sprawie, choc domyslam sie ze ciezko bedzie wygrac z taką Skodą niestety...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Nie będzie ciekawie. Ciekawe czy sprzedają nadal diselki? 
    poza tym dziś wyczytałem ze w 2.0 tdi bedzie tylko mod oprogramowania a w naszych 1.6 nieobędzie sie bez  modyfikacji technicznych...

  • Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Firma VW nie jest sama ani pierwsza ani ostatnia.
    Toyota w ubieglym roku zaplacila 1,2 milarda dol. kary za niewystarczajaco szybkie rozwiazanie problemu z przypadkowym, samowolnym przyspieszaniem samochodu. Dalsze 2 miliardy dol. kosztowalo odszkodowanie ubezpieczonych. Akcja dotyczyla 14 milionow samochodow.
    Koncern Chrysler placi ponad 140 milionow dol. rodzinie  chlopca, ktory zmarl w wyniku pozaru  Jeep Grand Cherokee. Chodzilo o niewlasciwe umieszczenie zbiornika paliwa, z ktorego po uderzeniu zaczelo wyciekac paliwo.
    Jedna z ostatnich afer: wadliwa stacyjka zaplonu, ktora w pojazdach General Motors mogla samowolnie wylaczyc sie, a przez to wylaczyc praktycznie wszystkie odbiorniki elektryczne wraz z airbagami. Zginelo co najmniej 169 osob, setki rannych. 17 wrzesnia firma zgodzila sie na zaplacenie kary w wysokosci 900 milionow dol.
    Afera airbag w japonskiej firmie Takata: Dziesiatki milionow pojazdow byly juz w serwisie, ze wzgledu na to, ze przy wypadku moga peknac a do kabiny wpadna metalowe czesci. W zwiazku z ta afera jest juz 8 ofiar i dziesiatki rannych.
    Ostatnie - wrzesniowe notowania sprzedazy VW i Skody mowia o wzroscie sprzedazy.
  • A ile afer zamieciono pod dywan... NP spadające opony z suva forda chyba explorer.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • W moim samochodzie też jest takie oprogramowanie mam wersję
    105 km. Mam znajomego w serwisie Skody, muszę się z nim skontaktować może
    będzie wiedział coś więcej. Jeśli chodzi o takie przekręty. Moim zdanie to
    wszyscy robią przekręty, różnica jest tylko taka, że nie wszyscy wpadają. Winny
    jest system naszej światowej ekonomii, NAJWAŻNIEJSZY JEST ZYSK, przy najmniejszym
    nakładzie finansowym.

    W naszym kraju prawo nie chroni skutecznie szarego
    Kowalskiego. Dochodzenie praw w sądzie w tej sprawie, ma sens tylko w sporze
    zbiorowym. Nikogo z nas nie stać walczyć z tak wielkim koncernem i sztabem jego
    prawników. Gdyby nawet wygrać jakieś odszkodowanie to na pewno nie pokryje kosztów
    i ile to lat będzie trwało.

    Rozmawiałem z kolegą. Na dzień dzisiejszy Skoda Polska nie
    wydała żadnych wytycznych w tej sprawie. Nikt nie jest wzywany do serwisu w
    Lublinie. Niema na razie żadnego oprogramowania w ASO. Bardzo dużo ludzi
    kontaktuje się w tej sprawie, chcą kasę oraz rabaty na kolejny samochód, oczywiście dostają odmowę. 

    LB 1.6 TDI 105KM CAYC
  • Dostał ktoś pismo ze Skody w sprawie afery?

    Uwielbiam ten pseudonaukowy, marektingowy bełkot: "silnik optymalizuje spaliny podczas testów..." Nosh... Hipokryzja. "Silnik fałszuje wyniki podczas badania spalin" - tak to powinno brzmieć... Poniżej link ze "unboxingiem" listu do Skody :)

    https://www.youtube.com/watch?v=LlyMSFBN5PE
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Dostałem przed wczoraj.

    LB 1.6 TDI 105KM CAYC
  • Dziś rano radio TOK FM podało informację, iż od 1 września 2017 roku patrole będą wyposażone w tester do silników diesla Vag-a. Będę sprawdzane, czy auto ma poprawne oprogramowanie. Taki obowiązek nałożyła Komisja Europejska.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  •  Ale raczej nie u nas (PL). Wyobrażasz sobie panikę tych co powycinali DPF ?
  • Jeśli to prawda, to moim zdaniem Komisja Europejska powinna zacząć sprawdzać producentów a nie użytkowników, ale widzieliśmy już większe absurdy wymyślone przez UE.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • A czy będą w stanie stwierdzić brak DPFa? Czy to nie tak, że bez tego filtra w spalinach będzie jedynie obecna sadza w większej ilości? Jak tak, to ich ustrojstwo będzie mierzyć ilość tej sadzy w spalinach?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @van_daal 

    Na razie w Polsce nikt się jeszcze tego nie czepia, ale znając nasze władze, jak zaczną szukać pieniędzy to będą robić akcje, żeby podreperować budżet. Policji, czy ITD wystarczy nr VIN, aby stwierdzić czy dane auto ma filtr DPF. Jeżeli zakopci Ci z rury to mogą Cię skierować na badania do stacji diagnostycznej. Słyszałem, że w Niemczech robią takie akcje. U nas na razie jest spokój, ale pewnie do czasu.

  • Poczekaj na przegląd na stacji diagnostycznej. Tam dpf/ katalizator jest istotny.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • supermajku nie strasz ludzi,poprzednio miałem diesla i miał nawet wyciętego kata przez wcześniejszego  właściciela, spaliny śmierdziały jak autobusu ikarus lub jelcz i przez 6 lat przeglądów na rożnych stajach nikt nie wpadł na pomysł analizatora spalin.  Fakt faktem właściciele ropniaków są teraz w trudnej sytuacji bo sprawa jest rozdmuchana i mogą paść  czasem ofiarą nadgorliwego diagnosty. Gdyby nie spadająca jakość diesli kupiłbym ponownie auto na ON a tak muszę się zadowolić  małą benzyną na turbinie. 
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Znajomy ma mercedesa ML350cdi 300 tys km przebiegu od nowości i wsio jest bardzo dobrze. Pojedź na stacje diagnostyczną do większego miasta.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @lukasz13 a myślisz, że gdzie w chinach? Właśnie w Polsce, zresztą ta zasada będzie obowiązywała we wszystkich krajach UE.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan Ja tu nic nie myślę, mam na szczęście benzynę. A my Polacy (urzędasy )często jeśli chodzi o UE to chcemy być świętsi od papieża.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?