FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Afera spalinowa
  • O, w tym artykule jest mój silnik 1.2 tsi 105 km, super czyli ma zaniżone CO2 ale oleju mi nie bierze więc problem  pewnie że za dużo pali paliwa. Jeśli będę wzywany na jakieś akcje serwisowe to przed akcją i po  auto powędruje na hamownie dla pewności.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Czy Rapid z roku  modelowego 2016 ma jeszcze silniki TSI o mocy 105 KM ?? WYdawało mi się, że już zaczęli stosować mocniejsze o 5 koni ?! bo tak wyczytałem z wcześniej zamieszczonego artykułu interii
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort + inne | Czarny Magic perlowy 1Z1Z | 15200km | Jaworzno
  • Też to zauważyłem czytając interię. Do MY2015 włącznie było 105 KM a od MY2016 silnik EA211 o mocy 110 KM.
    Więc jest tu jakaś nieścisłość, o który silnik chodzi czy rok modelowy.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • W przyszłym roku na wiosnę Skoda zaczyna akcję serwisową z silnikami Diesla. Na pierwszy ogień pójdą silniki 2 l. Dla nich przeprowadzone będzie tylko nagranie nowego softu dla jednostki centralnej.
    Dla silników 1,6 l oprócz zmiany softu, będzie mała korekta techniczna. Polegać ona będzie na regulacji ciśnienia miernika powietrza.  
    Dla najmniejszych silników 1,2 l (których jest najmniej) VW na razie dopracowuje rozwiązanie końcowe.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Czy to będzie oznaczać spadek mocy dla silnika 1.6 l
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Spróbujcie teraz kupić Golfa. Wszystko Wam dadzą abyście tylko kupili VW. Pewnie ze Skodą jest tak samo. Znajomy kupował to w cenie po rabacie wyrwał: czujniki parkowania, dywaniki, Climatronic, pakiet przeglądów, rozszerzoną gwarancję i jeszcze parę rzeczy. Za wypasionego Golfa zapłacił poniżej 65tysięcy...

    Widać w koncernie grunt pali się pod nogami..
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • RAPID SB | 1.2 TSI | MY2014 | STYLE PLUS | CZERWIEŃ CORRIDA | 47 500 km | SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
  • halif  no powiem Tobie, że chciałem kupić Golfa ale niestety warunki jakie zaoferowali były dobre 10 lat temu ( pytałem w kilku salonach ), nie wiem, może mieli zły dzień.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @jercen jak będzie wyglądać regulacja "miernika powietrza"? nie ma czegoś takiego. Jest wiele rzeczy związanych z powietrzem. Ale nie coś takiego.

    PS> Miernik powietrza, przepływomierz, czujnik przepływu powietrza, czujnik masy powietrza, to tylko niektóre popularnie nazywane czujniki mierzące ilość przepływającego powietrza w układzie ssącym/dolotowym silnika.
    Każdy zorientowany użytkownik samochodu, kierowca zawodowy czy mechanik wiedzą o jaką część chodzi. [ moderator ]
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Byłem wczoraj w salonie kupić dywaniki gumowe oraz zapytać o podświetlenie diodowe do tablicy rejestracyjnej, zapytałem też o ceny oraz rabaty na golfa i skodę i żadnych znaczących upustów nie dają więc jest po staremu a klientów mają.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • @halif Daj namiary na tego dilera, jutro jadę.
  • Wydaje się, że to Bursiak z Pabianickiej, ale to informacja z drugiej ręki, więc 100% pewności nie mam :)

    PROSZĘ PRZENIEŚĆ DYSKUSJĘ O DYWANIKACH (CZY INNYCH CZĘŚĆI) DO STOSOWNEGO WĄTKU.
    mod.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • W dziale "wymiana oleju" podawałem podstawowy zestaw czujników w silniku R.
    Jest tam podany czujnik ciśnienia G31.
    Jak podawałeś sam o sobie: "...nie podważaj mojej wiedzy. 3 lata w wypożyczalniach samochodów, 2 lata assistance + od 10 lat współpraca z warsztatami elektronicznymi, mechanicznymi, blacharskimi, tak więc, wybacz wiem bardzo dużo..." - tak odpisałeś komuś na naszym forum.
    Dlatego zastanawiam się, czego nie rozumiesz? Taki prosty czujnik - wymienia się na inny, ze zmienioną charakterystyką. Proste? Bardzo. 
    Oprócz wymiany softu - wymiana jednego czujnika.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • jercen,  spokojnie..... kazdy kto jest dłuzej na forum to widzi iż posiadasz wiedze, mozna Twoje posty poczytać niemal na wszystkich działach ;) Ukłony dla ciebie.
    Rapid SB, 1.2 TSI 90 KM, MY 2016, Ambition Max, Beż Cappucino Metalizowany, 0 km, Lublin
  • No, ciekawe, czy będzie możliwość rekompensaty w Europie? Rozumiem, że VW poczuwałby się do rekompensaty za wszystkie marki koncernu, nie tylko za Volkswagena i Audi (bo tylko te są sprzedawane w USA)

    http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Europejscy-wlasciciele-wadliwych-Volkswagenow-otrzymaja-rekompensaty,wid,18014173,wiadomosc.html?ticaid=1160a2
    Rapid LB | 1.6 CAYB 90KM | MY15 | Ambition Max | Blue Race | Red Dynamic | Gdynia
  • Nie ma na to szans. Jedynie od indywidualnego sprzedawcy możesz dochodzić roszczeń. Dwu krotnie pisałem techniczny aspekt dołożenia elementu, lecz CENZURA mi skasowała posty. Nie będę się powtarzał ws najnowszych informacji od VAG. Niech cenzorka/cenzor przywróci post.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Troche dziwne - piszesz ze masz skasowany wpis. Ale nie podajesz jakiego rodzaju wpis... A moze napisales wiecej niz trzeba?
    Najlepsze zostawiles na koniec :) Niech ... przywroci :)
    Przegladajac regulamin: wpis moze byc skasowany bez uprzedzenia. A o przywroceniu nic nie ma. Wszyscy tu wystepujemy goscinnie, nie ma mozliwosci targowania sie...
    Tu mamy bezplatne forum na okreslonych zasadach. I musze sie dostosowac do ogolu.
    Nic nowego pod sloncem.
  • Owszem. Lecz nie może być sytuacji, w której są równi i równiejsi.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • ..... no co Ty powiesz ..... równi i równiejsi tu na forum ..... nie może być....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • W temacie regulacji silnika 1.6 TDI w prasie pokazały się pierwsze bliższe informacje, jakie podał VW.
    Chodzi o dołożenie "kierownicy" strumienia powietrza z sitkiem.
    Komentarz - pozostawiam każdemu do własnej oceny.
    Pozdrawiam

    foto 1.jpg
    800 x 600 - 313K
    foto 2.jpg
    800 x 458 - 226K
    foto 3.jpg
    800 x 472 - 253K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?