FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Błąd układu stabilizacji toru jazdy, objawy uszkodzonego wtryskiwacza LPG
  • wymieniono "trzeci" wtryskiwacz gazu. poprzedni wytrzymał 4 miesiące. i nadal nie wiem, o co chodziło z uszkodzeniem układu stabilizacji toru jazdy
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Ale ten układ po wymianie wtrysku już działa normalnie?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • przejechałem na nim dopiero ok 130 km. na tym dystansie nic się nie wydarzyło.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Powtórzę: Kontrolka tego układu(ESP) gdy się świeci jednocześnie z kontrolką EPC, oznacza tryb awaryjny.

    Btw: U mnie trzeci wytrysk znowu podziękował:) AAAAAAAAA! (wcale się nie złoszczę) ;)
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • kontrolka, kontrolką, ale u mnie na MAXI-DOCie pojawił się komunikat PISEMNY o uszkodzeniu układu...
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Yeahhh!!! Padł kolejny wtryskiwacz. Tym razem trzeci co był wymieniony przy 5 tys km. Drugi wciąż się trzyma :)
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • A u mnie nic się nie dzieje z w tryskami 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Niedługo będzie po gwarancji. Instrukcja diagnozowania uszkodzonego wtrysku lpg: Aby stwierdzić który wtrysk nie podaje paliwa, należy w czasie gdy świecą się kontrolki i silnik nie równo pracuje, odłączyć wtyczki od wtryskiwaczy. Po odłączeniu, gdy silnik zacznie jeszcze bardziej pracować nie stabilnie podłączamy spowrotem. Znaczy, że pracowal dobrze. Jeżeli przy kolejnym nie będzie reakcji to znaczy, że nie podaje paliwa. Nie odłączać wszystkich, bądź kilku, należy pojedynczo. Sprawne szybko podłączyć spowrotem, nie dopuścić aby silnik zgasł. To diagnozuje który nie podawał gazu. Nie musi to być usterka wtrysku. Komputer może odciąć jeden cylinder z podawania paliwa, gdy wykryje błąd np zaplonu na konkretnym cylindrze. Zawsze należy sprawdzić jaki błąd odnotowano.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • co jest z tymi instalacjami LPG? co chwile coś się dzieje, a nie kosztowały przecież mało!
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • W Waszych przypadkach drogie grono nerwy rozumiem. U mnie natomiast wynikła to ze zużycia. Serwis w moim przypadku jest regularny i na dobrych materiałach.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Miałem ten sam problem lampka epc i auto w poślizgu samochód przeszedł w tryb awaryjny.Po zgaszeniu silnika i ponownym zapaleniu lampki zgasły ale po przekroczeniu 2500 obrotów znowu to samo. Diagnoza padnięty pierwszy wtrysk wymiana w Aso bez problemu.
    Rapid LB|1,2Mpi+Lpg|MY15|Czarny perłowy|77500/Wieluń
  • Jaki przebieg?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Miałem ten sam problem lampka epc i auto w poślizgu samochód przeszedł w
    tryb awaryjny.Po zgaszeniu silnika i ponownym zapaleniu lampki zgasły
    ale po przekroczeniu 2500 obrotów znowu to samo. Diagnoza padnięty
    pierwszy wtrysk wymiana w Aso bez problemu.    


    Taki jak w stopce 12500km to według mnie bardzo mało na wtryski które są "podobno" niezawodne.
    Rapid LB|1,2Mpi+Lpg|MY15|Czarny perłowy|77500/Wieluń
  • Mam to samo.Przebieg 8500km.Byłem w serwisie 3 razy i nie wiedzieli co możę być przyczyną.Podkręcali ciśnienie gazu i tego typu"naprawy"nic nie dały.W końcu jak podjechałem autem,które było w trybie awaryjnym panowie stwierdzili:zamawiamy listwę wtryskową i mam przyjechać za tydzień(jak dojdzie listwa).
    SB-1,2MPI +lpg,MY2015/Ambition Max/Srebrny Brilliant metalizowany/Zielona Góra
  • 82300 Trzeci wtryskiwacz po raz trzeci. Akurat jest ślisko i sprawdziłem czy mimo wyświetlania kontrolki ESP i EPC działa kontrola. Nie działa.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Listwa wtryskowa gazu wymieniona.Po jeździe próbnej jest ok.Jutro dłuższa trasa,to zobaczę jak jest.I na koniec złota myśl pana z serwisu:"co się pan martwi czy będzie dobrze,przecież na benzynie jedzie dobrze".
    SB-1,2MPI +lpg,MY2015/Ambition Max/Srebrny Brilliant metalizowany/Zielona Góra
  • W przyszłości wejdzie listwa BRC.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • nie wiem, ale chyba mnie dopadło... 3 razy esp i uszkodzenie stabilizacji... po wlaczeniu tylko na benzynę samochód działa bez zarzutu. Aha za trzecim razem zapaliła sie żółta kontrolka silnika i już niezgasła.. czyżby wtryski lpg?!!!

    czy po wymianie wtryskiwaczy lpg problem wraca, czy już nie?
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Tak. Wtrysk. Szybką diagnozę masz opisaną powyżej.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • A czy po wymianie będzie ok? Znowu feler wypuścili? 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?