FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Błąd układu stabilizacji toru jazdy, objawy uszkodzonego wtryskiwacza LPG
  • Dzis po przejechaniu ok.50km pojawil sie komunikat "uszk.ukl.stabilizacji toru jazdy". Zapalily sie 2 zolte lampki epc i "auto w poslizgu". Przeszedl w tryb awaryjny. Po wylaczeniu zaplonu i ponownym uruchomienie silnika dalsze 70km bez problemu. W drodze powrotnej ten sam numer.
    IMG_20151016_135541.jpg
    2592 x 1944 - 892K
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Może jakieś dane o pojeździe ? silnik itp bo zakładam że jest to Rapid. Podstawa to podłączenie pod komputer i będzie wiadomo coś więcej.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • 1.2mpi z lpg. 04.2014. Przez tel. pan z ASO pytal o 
    .... ostatnie tankowanie gazu. Czy gaz moze miec z tym cokolwiek wspolnego?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • samo EPC oznacza elektroniczne sterowanie jednostką napędową czy też pedałem przyspieszenia jak to mówią też starsze instrukcje a czy to ma coś wspólnego to ciezko powiedzieć. Skoro pytano Ciebie o ostatnie tankowanie to czy nie wyskoczyło to w jakiejś konkretnej sytuacji ?. Najprościej to podjechać do aso i pod komputer.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Tak właśnie mialem to samo. Tym razem awaria wytrysku.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • "Tak właśnie mialem to samo. Tym razem awaria wytrysku."

    Współczuję majku, w pewnym wieku to nic nadzwyczajnego.
    Jeżeli Cię to pocieszy to wiedz, że wszystkich nas czeka to samo...
    Gdybyś chciał więcej pogadać o Twoich problemach to pisz śmiało.
    Od czego w końcu ma się kumpli na forum?
    ;D
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Majku chyba wtrysku ale, zgodzę się z van_daleem na każdego przyjdzie czas :) 
  • Wytrysku gazu lpg oczywiście :):):)
    Czy wtedy na wolnych obrotach silnik pracuję mocno wibrując? To będzie na 90% wtrysk gazu. Diagnostyka na szybko który to jest: Podczas pracy odłączyć pojedynczo wtryski, podłączyć spowrotem. Ten przy którym nie ma różnicy w pracy silnika, to ten jest zepsuty. Potem tylko wymiana.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Sytuacja: podczas przyspieszenia. ASO ma termin dopiero w czwartek. Faktycznie,dragania na wolnych obrotach byly wieksze. Wtryski wymienione niedawno WSZYSTKIE.
    I jeszcze jedno: jak ma sie lpg do ukladu stabilizacji toru jazdy?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Komputer wchodzi w tryb awaryjny, aby zapewnić podstawowe funkcjonowanie, esp wymaga energii i momentu, aby też miało możliwość sterowania tym momentem poprzez ograniczanie. A trzeba mieć co ograniczać. Tak skody reagują w trybie awaryjnym.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • U mnie tak też bywa, że jak wyjeżdżam gaz do 0 to głupieje komputer i wtedy wywala błąd wtryskiwacza, a to powoduje przełączenie na tryb serwisowy i wywalenie błędu systemu kontroli trakcji. W serwisie zasłaniają się, że w instrukcji L-R jest, że nie wolno wyjeżdżać do pustego gazu...

    @supermajku, jak ci się kończy gaz to kulturalnie ci skrzeczy i się przełącza na Pb?
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Najpierw czerwona doda, wystarcza na ok 100km jak juz nie ma gazu to piszczy i wchodzi benzyna. Ale tak mialem raz. Bo codziennie tankuję do pełna.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ja też miałem taką sytuację w momencie kiedy przy prędkości 120 km/h skończył się gaz. Przyłączył się na benzynę i wywalilo uszkodzona etc..... Nigdy nie wyjeżdżam gazu do zera i problem już się nie pojawił nigdy 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Komputer chwilowy brak zapłonów lapie jako błąd i wychodzi choinka na zegarach.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • co do paliwa podczas zdarzenia: zbiornik benzyny full, zbiornik gazu ok. 3/4, więc to nie z braku paliwa. Intryguje mnie to "uszk. ukł. stabil. toru jazdy". cóż to jest i skąd się wzięło?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • A brak zapłonów jest brakiem spalania, bo nie było paliwa. A nie było paliwa, bo wytrysk go nie podał. Nie podał, bo się zepsuł. Jedź do Aso niech wymieniają, błąd skasują. I będzie super.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • W czerwcu wtryskiwacze były wymieniane - mamy dopiero październik...
    A jak to się ma do układu stabilizacji toru jazdy?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Taki jest tryb awaryjny i tyle. Przecież w wspomnianej sytuacji świeci się również EPC!
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Majku - w naszych silnikach najczesciej jest wpierw zaplon, potem spalanie mieszanki. A paliwo najczesciej podawane jest przez wtrysk. Ale to tylko taka mala moja uwaga.
  • Przecież tak napisałem.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • ok, EPC się świeci. Ale: czy ewentualny padnięty wtryskiwacz (wymieniony 4 miesiące temu, ok. 8000km) ma coś wspólnego z uszkodzeniem układu stabilizacji toru jazdy? Bo to właśnie uszkodzenie tego układu chciałbym wiedzieć skąd się wzięło.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?