FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Błąd układu stabilizacji toru jazdy, objawy uszkodzonego wtryskiwacza LPG
  • U mnie też kombinowali.Zwiększali ciśnienie gazu i dopiero jak tuż po wyjeździe od nich wszedł w tryb awaryjny zadecydowali o wymianie listwy wtryskowej(całej).
    SB-1,2MPI +lpg,MY2015/Ambition Max/Srebrny Brilliant metalizowany/Zielona Góra
  • u mnie raz wymienili wszystkie wtryskiwacze, potem nr 3 i ostatnio nr 2. co mnie ciekawi - pada wtryskiwacz,a  komputer informuje o "uszkodzeniu układu stabilizacji toru jazdy". jak ten układ odnosi się do wtryskiwacza?
    poza tym, tryb awaryjny znika po zgaszeniu i odpaleniu auta na nowo.
    tydzień temu wgrali mi nową mapę - podobno usprawniono w niej temat dot. wypadania zapłonów.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Przy wypadaniu zaplonu czy to na PB czy LPG zawsze pojawia sie kontrolka silnika i blad ukladu stabilizacji jazdy. Czasami sie zdarza, ze wypadanie zaplonu jest wynikiem zle pracujacej instalacji. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Zwiększenie ciśnienia to tylko pól środek. U mnie pokazywało czasami też błąd silnika. A zapłon wypada bo uszkodzony wytrysk nie podaje paliwa.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • To jest cale ASO - zwiekszyc cisnienie :) niech sobie zwiększa wiedze w temacie instalacji LPG. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • No cóż.... Ok 8tys. Km od ostatniej regulacji i przy przelaczaniu na LPG w trakcie jazdy wyłącza układ LPG i włącza się sygnał dźwiękowy jak przy skończonej butli, a dziś.... Kontrolki i uszkodzony...... Czyli to jednak wtryski?  jak przypilnuje temperatury, i delikatnie na pedałem gazu to przełącza się bez problemu...  Ostatnio zatankowalem na innej stacji bardzo tani LPG, i od tego czasu zauważyłem ten problem. Ale dziś te kontrolki...? Już sam nie wiem.... A czy LR wypuszcza już lepsze wtryski?
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Maroslaw a jaki masz stan plynu chlodzacego? 
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • maroslaw możesz szukać rozwiązania w nieskończoność i się zamartwiać lub pojechać do fachowca od Landi Renzo i niech porządnie wyreguluje instalację i wszystko dokładnie posprawdza. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Stan płynu jest w normie 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • A jaki jest koszt u Fachowca LR?
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Masz gwarancję? Aso! Co tam regulować???!!!!
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Mam gwarancję, przebieg 38 tys. Jak się przelaczy to wszystko jest ok, autko dobrze chodzi... Problem tylko czasami przy przelaczaniu na LPG

    Możecie polecić jakiś serwis LR w Krakowie? 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Strona LR. Tam masz spis.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Wydaje mi się że wgrać mape może każdy dowolny gazownik bez utraty gwarancji...też myślę że powinieneś pojechać do innego fachowca. Jeśli odległość do Jaworzna cie nie przeraża to poleciłbym tam jeden punkt...
    Wyprowadzcie mnie z błędu jeśli się myle ale te żółte kontrolki z trakcja to nic innego jak check silnika w innych autach...
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Plus instalacji LAndi Renzo jest taki, ze nie zapisuje w pamieci sterownika ilosc podpiec do instalacji z data i godzina jak np. Stag. Nie majac dobrego ASO ( w czasie gwarancji ), ktore by ogarnialo instalacje mozemy smialo pojechac do niezaleznego serwisu. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • maroslaw, www.lpg-forum.pl  tam znajdziesz polecanych fachowcow z twojej okolicy.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • To dobre.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku, Rapid to który twój samochód z LPG ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Czwarty. Zawsze kupiłem z gotowa instalacją drugi na wtryskach. Jeżdżę jak juz do jednego gazownika ci robi, wszystkie instalacje. Co prawda nigdy nie miałem tak długo jednego auta. Mam gwarancję to ją używam. Od dłuższego mam spokój.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Yunior81 przejrzałem to forum i dzięki tamtym opiniom nie znalazlbym tego z jaworzna gdyż ma tylko dwie negatywne opinie, a przyznam że przed nim kilku sobie nie poradziło z problemem a on znowu dał rade...
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?