FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Błąd układu stabilizacji toru jazdy, objawy uszkodzonego wtryskiwacza LPG
  • U mnie po przejechaniu 1000km od wymiany listwy wtryskowej jest dobrze,ale nie radzą sobie z tylną wycieraczka.Już dwa razy poprawiali i bez efektu.
    SB-1,2MPI +lpg,MY2015/Ambition Max/Srebrny Brilliant metalizowany/Zielona Góra
  • Dołączam się do grona pechowców z uwalonym wtryskiem gazu (4700km). Objawy identyczne jak u kolegów. Kontrolka EPC +trakcja po przekroczeniu 3000obr. Niestety nie dopytałem czy mi wgrali nową mapę. Z tego co widzę po tym wątku to jest to istna plaga, jak tak dalej pójdzie to LR nie wyrobi z produkcją wtrysków :)
    Skoda Rapid Active MaX, Sedan, 1.2.MPI, LPG, MY 2015, Biel Candy, Tarnów.
  • Nie będzie musiał. Po gwarancji w razie konieczności przechodzę na BRC.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • No u mnie po wgraniu nowej mapy, 4 tyś km bez problemu. Wtryskiwacze okazuje się że są sprawne, jak narazie, tfu tfu, tfu.... Faktycznie, lepiej silniczek śmiga na nowej mapie...
    Mam nadzieję, że następny serwis dopiero przy 45 tys...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Fajne to, że szybciej wchodzi na gaz. A czy zauważasz różnicę w spalaniu?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Panowie a nie lepiej pojechac do autoryzowanego zakladu Landi Renzo na porzadne ustawienie instalacji po wymianie wtryskow ....... ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Nie. Bo Aso LR nie ma map do skody i skoda zrobi to samo. Lecz! W serwisach LR pracują gazownicy z krwi i kości co, gazują wszystko i w temacie gazu mają większe doświadczenie, a w skodzie są to serwisanci z uprawnieniami i szkoleniami do gazu. Moim zdaniem jedynie mają inne doświadczenia. W okresie gwarancji nie warto.

    Uwaga. Właśnie takie serwisy mają oryginalne filtry z naklejkami wymaganymi w książce serwisowej. W cenie ok 20 zl sztuka( na allegro też są) zamiast 45zl z Aso.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • supermajku w ogóle nie rozumiem twojej wypowiedzi. Tzn. że nie opłaca się jechać do atoryzowanego serwisu LANDI RENZO ?
     Co rozumiesz pod stwierdzeniem : cyt. "
    Nie. Bo Aso LR nie ma map do skody i skoda zrobi to samo.." .......?

    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Wydaje mi się, że większej różnicy nie ma w spalaniu. 530 km na butli, tak jak przed zmianą 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Nie opłaca się jechać do serwisu LR. Nie robią oni bezpłatnie gwarancyjnego serwisu w skodach. Nie mają oni dedykowanych map do skody. Aso skoda zrobi to samo co Aso LR. Tutaj chodzi o dedykację. Aso LR potraktuje temat jak każde inne auto.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • To, że nie robią bezpłatnego serwisu to jest jasne jak słońce.....
    Nie ma czegoś takiego jak dedykowana mapa do konkretnego samochodu :), nie wprowadzajmy ludzi w błąd .
    Normalny fachowiec po montażu instalacji, stroi ją na hamowni lub podczas jazdy w dwie osoby.

    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Owszem jest.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Jak może być dedykowana mapa, skoro każdy samochód, nawet tej samej marki i z tym samym silnikiem jeździ "inaczej" :)
    Podam konkretny przykład. Na samym początku wprowadzania przez Skode instalacji LPG w salonach, dealer Skody Bednarek w Łodzi zlecał montaż instalacji LR Stefanowskiemu tez w Łodzi ( www.nagaz.pl ). Zakładałem u nich do OII FL właśnie ta instalację i miałem okazję porozmawiać z gościem, który stroi tam samochody ( u Stefana jest tak, że ktoś inny zakłada instalację a ktoś inny stroi ). I właśnie próbowali pójść na skróty i wgrać "gotowca" do wszystkich samochodów. No i niestety okazało się, że trzeba stroić każdy samochód indywidualnie.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Zgadzam się z supermaykiem, Skoda ma umowę z LR na dostawę dedykowanych instalacji LPG, programy wtrysku gazu pisane są oddzielnie dla każdego rodzaju silnika, czyli inny będzie do 1.2 MPI a inny do 1.2 HTTP ( info od sprzedawcy w ASO i oddzielnie od gazownika ASO). Dlatego właśnie nawet autoryzowane serwisy LR jak już ktoś wspomniał nie mają map do Skody. Czym innym jest montaż instalacji a czym innym strojenie po to jest miedzy innymi przegląd po tysiączku żeby dostroić LPG do konkretnego egzemplarza.
    Skoda Rapid Active MaX, Sedan, 1.2.MPI, LPG, MY 2015, Biel Candy, Tarnów.
  • Tak! A różnice moja być przeróżne, np gumowy wąż milimetr dłuższy, krótszy, użytkowanie w górach/ na nizinach etc. I dla dobrej(optymalnej) pracy jest strojenie.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Panowie w jakich serwisach Wam to naprawili, ja już 3 razy byłem w Kielcach i są bezradni. Mówią że wszystko ok.
  • Przyjedź z błędem świecącym się, bez gaszenia silnika, wówczas gdy pracuję na 2 cylindry. Za każdym razem naprawiłem w Gall-icm ul armii krajowej Wrocław. Aby samodzielnie zdiagnozować, który to wytrysk, odłaczaj wtryski pojedynczo i podłącz spowrotem, jeżeli na danym nie będzie reakcji to znaczy, że to ten jest uszkodzony.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Jazda na dwoch cylindrach , dobre :) w sumie na jednym tez mozna..... Pozostała, niespalona mieszanka poleci na rozgrzany kolektor i bedzie koniec jazdy i samochodu jak sie zapali. 
    /Tristan jak masz problem z wtryskami od LPG i auto na gwarancji to wal do serwisu i niech szukaja ktory to a jak nie znajda niech wymieniaja wszystkie. Nie mozna jezdzic z taka usterka poniewaz komputer gazowy nalapie bledow i te bledy moze przejac komputer od benzyny i bedzie dupa zbita i wtedy to sobie ASO moze nie poradzic. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior81 przesadzasz. Takie rzeczy to w maluchu mogą się stać gdzie jest gaźnik! Gdy komputer wyłapie wypadanie zapłonów na którymś cylindrze to odcina wytrysk i nie podawane jest wówczas paliwo. Ba! W trybie awaryjnym pojedzie na jednym cylindrze po to ten tryb jest. Co do złapania błędów to nie działa tak jak opisujesz, to nie Windows. Błąd zostanie zapisany oraz min. jego data, czas, obroty, prędkość samochodu. Komputery w aucie nie są połączone. Gazowy sczytuje sygnały z ecu i moduluje je dla wtryskiwaczy lpg, przy tym odcinając benzynę. Natomiast ecu odczytuje wszystko jak normalną pracę samochodu.

    Nie dotyczy rapida:
    Co do paliwa w kolektorze to ono poprostu się tam spali i już. Ewentualnie kichnie w wydech. Nawet przy turbo stosuje się program, który podaje paliwo tak aby specjalnie poleciało do wydechu aby podtrzymać turbo tzw anti lag. To właśnie wydaje charakterystyczne strzały w rajdówkach. Szczególnie popularne w subaru.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Czasami polemika męczy. Wszystkich chętnych zapraszam po konkretne informacje na www.lpg-forum.pl
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?