FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Błąd układu stabilizacji toru jazdy, objawy uszkodzonego wtryskiwacza LPG
  • Bardzo trudno znaleźć dobrego gazownika ale jak już się go znajdzie to jest się w domu i przede wszystkim ma się świety spokój ( bezcenny ).
    Mnie znalezienie dobrego gazownika kosztowało tyle co dwie instalacje lpg i dwa komplety wtrysków HANA - także nie mało.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Błąd przestał się pojawiać, dochodzę do wniosku,  że chyba jakiś felerny LPG zapodalem,  bo jak tankowalem dziwne odgłosy wydawał dystrybutor, a dziś był nieczynny- zepsuty... 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • I u mnie ten problem się też pojawił. Przy przechodzeniu na gaz zaczął szarpać i pojawiał się komunikat błędu EPC. Sytuacja powtarzała się jak wracałem z pracy (auto niegarażowane), przy wyjeździe do pracy (ogrzewany garaż) sytuacja nie miała miejsca. Ponieważ kazali mi czekać 2 tygodnie miałem okazję przetestować przy tankowaniu na innych stacjach i też problem się pojawiał. Wymienili wtryskiwacze i teraz ok.
    Pytanie tylko czy po ich wymianie zaczyna dla nich biec gwarancja od nowa aięc do 50 000km, czy przy 30000 tracę gwarancję.
    Zna ktoś odpowiedź?


    Skoda Rapid LB 1.2 MPI+LPG/ my 2015/Ambition MAX
  • 2 lata od zakupu auta bez limitu.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • W tym watku mozna poczytac na temat " gotowego" programu do sterownika LPG a raczej jego brak. 
    http://forum.skodaclub.pl/tech-fabia3/opinie-na-temat-instalacji-gazowej-w-mpi-t18330-15.html
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Przeczytałem, nic nowego się nie dowiedziałem. Tutaj już są znane przyczyny i konsekwencje.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Dodatkowej wiedzy nigdy za wiele :)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Kurcze, znowu od wczoraj wywala! Chyba jednak wtryskiwacze...  Myślę, że czas na wymianę gwarancyjną... Orientuje się ktoś, czy już LR usprawnilo te słynne niebieskie wtryski?  Zastanawiam się nad zmianą na BRC... 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • w 4 kwartale ur zmieniałem wtrysk i od tego czasu mam spokój. Usłyszałem coś o wadliwej partii.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Kurcze, byłoby dobrze, bo mnie to już irytuje. Długo miałem spokój ale zaczyna się to samo. Wyłącza się przy przelaczaniu na LPG,  samochód gaśnie, czasami błąd układu...  No ile można!  Ostatnio w serwisie gościu powiedział, że jak zaczną mi się znowu problemy to wymieniamy wtryski.  Przejechałem 10 tys, bez problemów. No może raz czy dwa pojawił się problem. Ale teraz to już codziennie... Więc jeśli poprawili już wtryski, to spokojnie wymieniam! Do tego jeszcze każe sprawdzić klima bo te szmery są niepokojące. Może ktoś przypomni o co to chodziło?
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Gdzie masz zawór od lpg?? bezpośrednio na parowniku czy osobno?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Nie mam pojęcia, jak to sprawdzić? Co to ma do rzeczy? Wydaje mi się że na parowniku... 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • @maroslaw, mozna tak długo ;) pytanie tylko czy podczas jazdy, w czasie której nie pojawia sie błąd, wtryski pracuja prawidłowo a co za tym idzie spala sie prawidłowa mieszanka czyli nie za bogata i nie za uboga bez negatywnych skutków dla zaworów i głowicy.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Od dziś już nowe wtryski:-) będę teraz bacznie obserwował. Zwrócili jeszcze uwagę, że może to być wina spadku ciśnienia w układzie, czyli źle coś zrobione. Jeśli nowe wtryski nie poprawią sytuacji, mam zawitać na kontrolę instalacji pod względem szczelności 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Marosław,nie wiem w jakim ASO robisz auto.Ja ani w Zielonej Górze ani w Gorzowie nie mogłem się doprosić usunięcia usterki(identycznej jak twoja) i dodatkowo nie potrafili uszczelnić wycieku płynu z parownika.Zadzwoniłem do centrali w Poznaniu i tam przedstawiłem problem.Efekt był natychmiastowy,przyjechał mechanik LR zWa-wy i naprawił wszystko w 4 godziny.Teraz jak ręką odjął.Micha się cieszy(szczególnie przy dystrybutorze).
    SB-1,2MPI +lpg,MY2015/Ambition Max/Srebrny Brilliant metalizowany/Zielona Góra
  • Jeśli mialales taką jak moja, to co rozwiązało u ciebie problem? Ja mam nadzieję mimo wszystko że te wtryski to była faktyczna przyczyna... 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Wymieniali wtryski,zwiększali ciśnienie gazu,regulowali,wymienili zestaw naprawczy w parowniku...i ciągle to samo.Dopiero znalazłem tel.do osoby w centrali skody,która odpowiada za mój obszar i przyjechał do ASO pan Tomek z Landi z Wawy.On ogarnął temat.Co zrobił tego dokładnie nie wiem,bo mnie przy nim nie było.Nie mniej radzę ci podobną drogę do mojej o ile problem nie ustąpi.Z tego co widzę jest wymieniony parownik,poprawiony montaż instalacji i nowa mapa,bo działa perfekcyjnie.
    SB-1,2MPI +lpg,MY2015/Ambition Max/Srebrny Brilliant metalizowany/Zielona Góra
  • Przebieg 22tys i znów błąd układu stabilizacji.Wymieniono trzeci wtryskiwacz wcześniej przy 12tys był wymieniony pierwszy.
    Rapid LB|1,2Mpi+Lpg|MY15|Czarny perłowy|77500/Wieluń
  • mój rapid ma 150 tys km. od ostatniej wymiany wtryskiwacza wszystko jest idealnie. Pozdrawiam
    P.S. Kolega w nowej daci lodgy 1,6 mpi instalacja LR ma dokładnie te same objawy.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Tak samo miałem - po podpięciu pod komp "Wypadanie zapłony na 3 i 2 ze względu na to że w 1,2mpi  są tylko 3 cylindry, wymieniłem wszystkie 3 wtryskiwacze na nowe i po problemie koszt ok 600zł z gwarancją na 2 lata. EPC i Trakcja dlatego ci się włączyła, że silnik nie dostał odpowiedniej  mieszanki,  bo wtrysk nawalił i wyskoczył błąd, komputer przełączył w tryb awaryjny i tyle, wyłączyłeś zapłon komputer się zresetował i błędu nie było. Nie ma co tu drążyć tematu   

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?