FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czas oczekiwania na nowe auto
  • to niezle ja zamawialem 16 wrzesnia a auto wyprodukowało sie 23/23 grudnia
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Z rejestracja dwa tygodnie:-) 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Panowie, a jak jest z czasem montażu akcesoriów domawianych (chlapacze, blokada skrzyni etc.)? Czy od razu po przyjeździe do salonu auto wjeżdża do serwisu czy stoi Bóg wie ile na placu żeby się za niego zabrali?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Tym razem pochwale dealera. Auto zamówione jakiś czas temu i miałobyć wyprodukowane w 2015 roku. I tym razem się im udało - auto już wyprodukowane i czekam na dostawę swojego Spacebacka do salonu.

    @Maciek_1991
    Z tego co mi mówili w salonie, biorą na warsztat od razu jak tylko mają wolnych ludzi. Im też w sumie zależy aby sprzedaż a nie, żeby auto stało na placu.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Ogólnie to montaż, sprawdzenie auta i ew. oklejanie swoimi reklamami to max 2 dni. Ja miałem prawie 4, ale do tego był oklejany dach na czarno i montaż LPG. Nie powinno to trwać dłużej.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Nareszcie miła dla mnie Wiadomość doczekałem się i ja nowego "R" po 3-miesięcznym oczekiwaniu i czeka na mnie już w salonie.Nie wiem na co zwrócić uwage przy odbiorze  auta,bo to jest mój pierwszy nowy samochód,wiem,że najlepiej było by pojechać z kimś kto się zna na samochodach.
    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie
  • Przede wszystkim sprawdź kompletność z zamówieniem, a poza tym polecam lekturę:
    http://rapidklub.pl/discussion/97/rady-przy-zakupie-rapida/p1
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • @johnl, czy byłeś informowany na bieżąco o statusie zamówienia, tzn. samochód wszedł na taśmę, dostał VIN itd aż do samego przyjazdu do salonu, czy dopiero teraz dostałeś wiadomość? Pytam, bo jestem ciekaw czy jest jakiś standard, bo mój ma być lada chwila produkowany i nie wiem czy czekać na informacje, czy spodziewać się czegoś za 2-3 tygodnie jak już przyjedzie? Nie chcę pisać/dzwonić do sprzedawcy i się dopytywać bo nie chcę wyjść na jakiegoś natręta.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • standard jest taki na jakiego trafisz dilera, jesli na dobrego to bedzie cie informował ale nie sądze też ze codziennie bedziesz mial nowe wiadomosci o twoim samochodzie, nie jestes jedynym jego klientem 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81, zdaje sobie z tego sprawę i nie piszę tego z pretensją, czy roszczeniem, ale tak z czystej ciekawości, bo powiem szczerze że ostatnie dni to już nerwówka :D
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • no domyślam sie, mnie mój diler o niczym nie informował z własnej woli do samego końca, gdybym sam nie dzwonił to możliwe że R by stał nadal na placu :D
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • halif Dzieki bardzo za cenne uwagi,na pewno z nich slorzystam, a jak zauważyłem jest sporo przydatnych rzeczy-jeszcze raz stokrotne dzięki.
    Maciek_1991 Nie nie byłem wcale informowany o statusie zamówienia,a nawet nie miałem wpisanej daty odbioru samochodu!.
    Caly czas jak chciałem się cokolwiek dopwiedzieć o terminie auta to diler zwodził mnie to co raz to innymi terminami,w końcu zaczęło mnie to wkurzać i jak chyba ostatni raz zapytałem się kiedy będzie auto to powiedział mi ,że ostatni tydzień 12,2014 lub 1 tydzień 01,2015.
    Dzis wlaśnie postanowiłem zadzwonić i spytać się kiedy to w końcu będzie,a tu miła wiadomość,że auto już jest w salonie.
    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie
  • No właśnie, u mnie w przyszłym tygodniu teoretycznie wychodzi tydzień produkcji i nie mam info, czy jest to aktualne czy jest obsuwa itp, ale spoko. Obawiam się jednak, że będzie podobnie jak u Ciebie, bo np. nie dostałem jakiś czas temu cynku, że termin przeskoczył o 15 tygodni do przodu, co moim zdaniem jest istotne, bo to nie 2-3 tygodnie, ale dobra, wyjdzie w praniu, nie jestem jedynym klientem, więc może mu umknęło, nie ma co wyrokować :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Cześć! dostałem dziś informacje od dilera że w związku ze ślimaczym tempem produkcji tego samochodu w tej wersji (LB) samochód przyjedzie do salonu około 20 lutego opadłem z sił dziś jak się dowiedziałem. Zamówiłem LB 1.2 85KM, Active Max (elektryczne lusterka, el szyby)  Data zamówienia: 07.10.2014r - data odbioru wpisana na fakturze i w zamówieniu 31.12.2014. (taki zysk tylko że rocznik będzie 2015) Takie rzeczy to już nie tylko w Rosji ale i w Czechach i Polsce:P
  • Nieciekawie brzmi to, co napisałeś... U mnie na razie cisza, więc podejrzewam że póki co nic się nie zmieniło...
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • ehh masakra ja nie wiem co oni wyprawiają chyba pracują 2h dziennie. Mój wujek odbierał Citroena berlingo i czekał 1 mc i 4 dni i autko stało przed domem. W takiej sytuacji diler powinien zmienić w fabryce zamówinie na Elegance Max za cenę Active Max i wtedy było by ok, albo najlepiej Octavię Elegance Max :) wtedy bym w niebiosa wychwalał Skodę :)
  • Tak nie wiem czy jeden dealer ma większe chody a drugi mniejsze...u mnie wyszło zamówienie dwóch Rapidów i żadnym wypadku tyle nie czekałem, w sensie salon się wywiązał z dostarczenia auta. I to w wersji LB jak SB. Pierwsze zamówienie robiłem w połowie września na SB. Tu dealer co prawda dał ciała i w fabryce zmówili LB ale LB przyjechał szybko. Zamowienie jak pisałem połowa września a w salonie buł przed wszystkimi świętymi, wiec w salonie był w półtora miesiąca. Niestety był to LB wiec go nie odebrałem i poszło nowe zamówienie na SB z prikazem, że ma być wyprodukowane w 2015 roku. SB wyprodukowali 6 styczni i moze juz w przyszłym tygodniu, za dwa juz będzie w salonie. I na czas realizacji nie mogę narzekać.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Nie wiem czy mam rację, ale już gdzieś pisałem że może być to spowodowane wejściem F3, przezbrajaniem linii, nie wiem, nie mam kontaktów tam. Wiem jedno-na taki popyt jedna fabryka to za mało... Ciekawe ile czeka się na Octavie albo Superby.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • U mnie gdyby nie to, że czekałem na kilka rzeczy domawianych osobno z bonów to mógłbym autem jeździć 2 miesiące od dnia zamówienia. Przeciągło się na niecałe 2,5 miesiąca od zamówienia bo czekałem głównie na drugi komplet kół a nie chciałem dwa razy jeździć.

    PS. Zamówienie robiłem 15 września a pierwszy termin produkcji miałem na 8 tydzień 2015 r. czyli koniec lutego, później wskoczył 52 tydzień 2014 r. (koniec grudnia). Ostatecznie skróciło się bardzo bo 45 tydzień (początek listopada. 
    F3 już wtedy produkowali.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • moj juz w Poznaniu :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?