FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czas oczekiwania na nowe auto
  • Czesi w okresie letnio-jesiennym otwierali drugą fabrykę Rapida, potem były pewnie cyrki z chaosem w produkcji (nowi ludzie, logistyka etc). Może to coś tłumaczy. Teraz _powinni_ już pracować pełną parą...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • @Drash przezywalem to samo... równe 5m-cy ale od 2 tyg jestem szczęśliwym posiadaczem LB i jestem mega zadowolony,  morda się cieszy za każdym razem gdy wchodzę do garażu ;-)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie
  • jeśli chodzi o superba to pewnie szybko bo mało ich schodzi bo drogie :)
  • Dzisiaj postanowiłem podpytać sprzedawcę o status mojego zamówienia, bo
    teoretycznie autko powinno się już produkować. Odpisał mi, że od nowego
    roku nie ma dostępu do magazynu. Ciekawe czy ma coś przede mną do
    ukrycia, czy faktycznie coś mają nie tak. Swoją drogą-jak można bez tego
    pracować?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • No ogólnie jest burdel na kółkach, a non stop reklamują skody że numer 1 w Polsce itp
    ja się smieję z reklamy " zamów już dziś nową skodę" z moim dopiskiem " i odbierz w czerwcu - wsam raz na wakacje" :D
  • samochód zamówiony 12/12/14 własnie dostałem wiadomość że będzie budowany w 2 tygodniu lutego - zamówiona wersja to SE Sport(w Angli) w Polsce chyba niedostępna, nie mogę się już doczekać...
  • czym ta wersja SE Sport sie charakteryzuje?
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Sportowe fotele, nakładki na pedały i inny dekor, wizualnie parę pierdółek...
    U nas ta wersja też jest dostępna. Ostatnio siedziałem. Jak ktoś chce to u Bednarka na Szczecińskiej w Łodzi stoi w salonie taki SB Sport
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • czyli taki pakiet Dynamic
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • ogólnie większość jak climatronic, szklany dach, sportowe siedzenia, nawigacja, 17'' alloye itp. ma w standardzie dokupuje się już tylko jakieś tam drobne pierdółki, a tak apropo to czemu w Polsce ludzie tak nienawidzą skody??? tutaj jest to coraz bardziej popularny i szanowany samochód i marka, któryś rok z kolei jest w pierwszej trojce na najlepsza marke samochodowa w anglii -http://www.autoexpress.co.uk/best-cars/driver-power/86712/best-cars-to-own-in-2014, nowa fabia - http://awards.whatcar.com i co najlepsze wcale tutejsze ceny nie są niższe od konkurencji a mimo to ludzie coraz chetniej je kupuja

  • Bo ludzie uwielbiają stereotypy i się nimi karmią: Skoda = VW dla biedoty, emerytów w kapeluszach, 60km/h na autostradzie itd. Do tego Czesi to "pepiczki" taki śmiesznie gadający narodzik na południu co tylko piwo potrafi zrobić. Do tego dochodzi nie najpiękniejszy design kilku ostanich modeli (zmieniło się radykalnie z powstaniem Rapida i nowszych). Więc się utarło, że Skoda to obciach... a jak już ktoś kupuje to należy mu współczuć, że nie stać go na "coś lepszego". U nas ciągle jest "kult Niemca"

    A że rzeczywistość jest inna...
  • Dokładnie. Dla niektórych (znam osobiście) Passat z 1999 będzie lepszy niż Skoda Superb z 2015. 
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • Po prostu taka jest polska mentalność...
    Ja, np. wolę kupić nową Skodę i pojeździć nią bezpiecznie kilka dobrych lat niż kupić "mega wypasioną, bezwypadkową igłę" sprowadzoną z zagranicy z licznikiem cofniętym o conajmniej 100k. Poza tym Czesi oddali swoje fabryki samochodów w dobre ręce i są tego efekty, natomiast my z Koreańcami doprowadziliśmy wszystko do ruiny i upadłości. I pewnie ta sytuacja też ma duży wpływ na powszechne stereotypy, ponieważ wielu troli internetowych piszących że Skody by nie kupili wie że my już żadnego samochodu nie wyprodukujemy, natomiast Czesi idą do przodu.
  • Ja też nieraz słucham docinek, czy różnych tekstów, że kupuję Skodę i to Rapida, ale to ja śmieję się z tych ludzi bo to osoby, które kupiły sobie prawie 10-letnie Volvo od "emeryta z Niemiec" i tego typu auta i się szczycą jakby chwycili Pana Boga za nogi. Ja wiem jedno: każdy nowy jest o wiele dla mnie lepszy niż kilkuletni nawet luksusowy, który okazuje się szpachlą na kołach... Zresztą ja od zawsze chciałem Skodę :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  •  Nie wiem czy komuś się będzie to chciało czytać ale zainteresowanych, może. Ja takie mam samo zdanie :) - pojeżdżę z 6 - 7 lat od początku "Nową Skodą" a później zobaczymy od sytuacji może kupię Skodę Octavię 5 generacji :) - Skody to naprawdę dobre samochody, ile znajomych jeździ tymi samochodami i są zadowoleni (i nawet nie dlatego że już nie mają wyjścia bo już zakupili) nawet znam 3 osoby które jeżdżą Rapidem i są zachwyceni, że tak niskobudżetowe auto jeździ może nie jak Lexus ale naprawdę znośnie ( a o to przecież chodzi), oczywiście zdarzają się jakieś mankamenty ale to tylko rzeczy martwe. Przykład. Klient który jeździ do biura rachunkowego, w którym pracuje moja żona (gość nadziany, handluje wozami, mógłby mieć co chce), postanowił że odstawi starą wysłużoną "KIE motors" i kupił mercedesa )nie wiem jaki model dokładnie, ale napewno jakiś "premium"- powiedział że podjął najgorszą decyzję w życiu (po za oczywiście ślubem z jego obecną żoną - to żart oczywiście by się nie załamać ) skrzynie padały non stop (automat), to coś z zaworami, to coś ze sprzęgłem (domyślacie się ile się kłócił z dilerem, by to wszystko usunąć a jak się skończyła gwarancja to już faktury po 5, 7 ,8 tyś pln.) oczywiście nie wszystko na raz tylko w jakimś odstępie czasu może roku - powiedział że sprzedaje tego złoma i nie chce znać  mercedesa ( oczywiście mógł tak trafić ktoś napisze- nie ma - nowy samochód to nowy samochód) a ile będą wynosić naprawy skody Rapid? :) facet powiedział dilerowi mercedesa że jego 13 letnia kia nie robiła mu takich psikusów jak ich niemiecka technologia, i przynajmniej powinni zadbać o faktyczną jakość tego samochodu, jak już wyceniają ten samochód na 280 000 pln. (no ale to nie wina pana sprzedającego przecież ). także nie narzekajmy na to co mamy bo nie jest tragicznie. (pamiętacie czasy DAEWOO? tu można było podyskutować nad jakością ( chociaż sąsiad ma TICO z 98 roku i zadowolony) :) skończyło się to tak że klient od mercedesa pojechał i kupił Hyunday'a
    i30 5d za 65 tyś pln. ( tydzień temu odebrał ). A sorki to nie do tego dzłau.
  • Witam serdecznie. Jest to mój pierwszy wpis ale czytelnikiem tego forum jestem od kilku miesięcy.
    A dokładniej od chwili gdy powoli zacząłem się przekonywać do kupna Rapida.
    No i stało się :-)
    Dzisiaj złożyłem zamówienie na moją pierwszą Skodę.
    Dziękuję wszystkim za wpisy na tym forum gdyż wiele skorzystałem i podczas rozmów z Dealerem nie byłem zielony. A wręcz przeciwnie - nawet uprzedzałem pytania.
    Mój Rapid Spaceback, zamówiony dzisiaj, ma być za max 3 miesiące. Ale Miła Pani Specjalistka ds. Sprzedaży jest dobrej myśli i zapewniała że będą to raczej 2 miesiące.
  • Jak zamawialem sb to w umowie mialem 3 miesiace, a auto bylo juz do odbioru po 2 wiec bądź dobrej mysli :)
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • Mam pytanie hipotetyczne, czy gdybym nie dostawał żadnych informacji od dilera, lub w mojej ocenie byłyby nieprawdziwe, a termin odbioru by się opóźniał, mogę napisać np. do Skody Polska maila z numerem zamówienia i powiedzieliby mi, co się dzieje?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Odesla cię do dilera...:-( juz tak miałem...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?