FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czas oczekiwania na nowe auto
  • Witam
    Miesiąc temu zamówiłem RAPIDA niestety będzie dopiero w styczniu ale już nie mogę sie doczekać. A przesiadam się ze starej wysłużonej Audi A4 B5. Na rapida zdecydowałem się po rocznych poszukiwaniach auta używanego... szkoda gadać albo bite albo z przekręconymi licznikami, więc dołożyłem parę zł i zdecydowałem się na Rapida Liftback 1.2 110KM Ambient Szary Quartz Metalizowany + pakiet AUDIO, SUNSET, Radio Bolero + smartLink i koło zapasowe.
    Miał być już w grudniu lecz produkcja się przeciągła, ale za to wyjdzie w styczniu jako 2017 co jest jakimś tam pocieszeniem ;] 
    Rapid LB |1.2 110KM | MY17 | Ambition | Szary Quartz metalizowany | ok 2500 km | Katowice
  • Witamy
    Jak bys odebrał w grudniu to tez by był MY17......
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Witam Pucka.
    Do yuniora:
    koledze nie chodzi o rok modelowy tylko rok "rocznikowy".
    ;D
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Tak czy siak będzie MY17 ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @pogus nie wiem od czego to zależy ale mój modelowy 2017 ma R-134a :) :)
    Rapid LB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY17 | Joy | Czarny Magic | ~5000km | Katowice
  • Nowy MR wchodzi na linię przed wakacjami, zazwyczaj w czerwcu. Stąd masz jeszcze stary środek chłodniczy. Nowy wszedł niedawno, i teraz wszystkie montowane samochody mają już nowy. Biorąc pod uwagę minimum 2 letnią gwarancję, to nie ma się co martwić o serwis klimy z nowym czynnikiem w nowym R. A za 2 lata przy takiej ilości nowych pojazdów większości firm, ceny usług pójdą w dół.
    Z resztą z ręką na sercu - kto z nas przy zakupie pytał o rodzaj czynnika? I dalej - a jaki mamy wybór? Nie ma alternatywy, jesteśmy zależni czy skazani na to co nam oferują. A w wielu wypadkach nie ma wcale wyboru. Więc cieszmy się tym co nam wciskają, a jak co to serwis. . .
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Zamówienie złożone 1 października, odebrane autko 14 listopada ;)
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Hej, po jakim czasie od złożenia zamówienia wiedzieliście na który tydzień produkcji jest zaplanowane wasze auto?
  • To są dość ruchome terminy, ja odbiór planowany miałem na koniec grudnia 2016 a w końcu odebrałem dopiero 2.02.2017r a o tym że zostanie wyprodukowany w pierwszym tygodniu 2017 dowiedziałem sie w okolicy 15.12.2016r. 
    Rapid LB |1.2 110KM | MY17 | Ambition | Szary Quartz metalizowany | ok 2500 km | Katowice
  • W moim przypadku zamówienie złożone 09.02.2016 a odebrane 04.06.2016
  • Hmmm to widzę, że te 3 miesiące, które mi zapowiedzieli to raczej małe szanse
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Nie no spokojnie,miałem ten sam czas oczekiwania ale u mnie w międzyczasie wyszło że uda się ugrać pieniądze na pakiet AUDIO i dlatego trochę się wydłużyło.
  • No zgadza się Panowie, że na tej zasadzie to zawsze jest coś nowego co chwilę. Ale jednak co innego jest MY a co innego model po facelitfingu a być może nawet nowa generacja.
    Zresztą odnośnie samego MY to się zastanawiam czy nie opóźnić trochę swojego zamówienia bo na ten moment wychodzi, że moje autko będzie pod koniec MY17 a nowe MY zazwyczaj oznacza dodatki extra w cenie starej konfiguracji.
    Też uważam, że samego desingu bym nie modyfikował na siłę, bo ten jest bardzo uniwersalny. A patrząca na to co zrobili z lampami przednimi do Octavii to aż strach się bać (mi przynajmniej te nowe reflektory kompletnie nie podchodzą).
    Z nowym modelem oczywiście jak ze wszystkim są plusy i minusy. Plusem jest często to, że coś za co teraz musimy dopłacać np. przez wybór wyższego wyposażenia tu wpadnie do niższego. No i przy ewentualnej odsprzedaży kiedyś tam (a ja zakładam że trochę tym pojeżdżę) to zawsze chętniej kupujący będzie patrzył na nowy model niż na stary. Minusem zazwyczaj jest wzrost ceny no i fakt, że w obecnej wersji po różnych problemach (np. słynna woda w drzwiach) to model jest dopracowany i wiadomo już co go boli. W nowym - zawsze jak coś ulepszą to coś innego zwalą.
    Najfajniej jakby można było wybrać świadomie wiedząc co by się zyskało lub co się traci. Ciekawe kiedy coś więcej powiedzą.
    Do kiedy można modyfikować zamówienie ?
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Dopóki w fabryce nie zablokują możliwości zmian, czyli auto nie zostanie zlecone do produkcji. Za "mojego" czasu to było ok. 14 dni po zamówieniu.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Musisz być w kontakcie ze sprzedawcą,auto wpada w kolejkę i tak naprawdę po zamówieniu masz bardzo niewiele czasu,w moim przypadku przekładała je na koniec kilka razy.Gdy stwierdziłem ze już nic nie zmienie auto na momencie weszło w fazę produkcji.Niestety po 3dniach próbowałem dołożyć pakiet Emotion i było już po sprawie,mimo tel do Czech nie dało się już nic zrobić.Także dzwoń do swojego sprzedawcy i przedstaw sprawę.
  • Jesli dokonasz zmian na ostatnia chwile odbior auta przedluzy sie zapewne o kolejne tygodnie, lacznie wyjdzie gdzies pod koniec maja, w zwiazu z czym chyba z tym opoznieniem zamowienia to nie glupi pomysl 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Tylko jeszcze podpowiedzcie jak przedłużyć :D Zamówiłem 2 tygodnie. Te 14 dni to rozumiem jest czas na korekty i nie wpływa na termin zlecenia do produkcji. Nie wiem od kiedy się liczą te 3 miesiące ? Na zamówieniu mam napisane 05.05.
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • W każdym przypadku jest inaczej. Nie ma żadnych 14 dni. Ja to miałem 1 czy 2 dni na ewentualne dodatki, a później już poszło do fabryki i po półtorej miesiącu już miałem do odbioru.
    Brak Skody
  • Jesli pierwotny termin jest dluzszy tzn 2-3 miesiace to spokojnie mozna zmienic cos do tych 2 a nawet 3 tygodni tak jak w moim przypadku, inna sprawa ze potem sie jeszcze bardziej wszystko wydluzylo.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • No siejcie zamętu...
    Według mojego stanu wiedzy "procedura" - w uproszczeniu - wygląda mniej więcej tak:
    1. diler składa zamówienie do fabryki i ono ląduje na końcu kolejki oczekującej do przekazania do produkcji. Czas pobytu zależy od ilości zamówień z całego świata, od wyposażenia, koloru itp. Chodzi o "grupowanie" zamówień podobnego rodzaju. Na tym etapie zamówienie można odwołać lub zmodyfikować. W tym drugim przypadku zmiany nie mają wpływu na czas realizacji zamówienia.
    2. Zamówienie zostaje przekazane do działu produkcji - od tego momentu nie można już niczego zmienić - i to "zła" wiadomość. Ale za to od tego momentu - chyba w ciągu ok. 14 dni - auto będzie już na placu u dilera - i to jest dobra wiadomość :)

    Jeśli zamówienie zostanie wycofane na 1 etapie to ponowne jego złożenie, co oczywiste, skutkuje wylądowaniem tegoż na końcu kolejki i zabawa zaczyna się od nowa.

    Powyższe na podstawie informacji od dilera gdy ja kupowałem auto.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?