FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czas oczekiwania na nowe auto
  • @Panterass - ja zamawiałem 2 lutego i jeszcze nie mam info. U którego dealera brałeś Ty i teść ?
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Teść na Kocmyrzowskiej, ja na Zakopianskiej. A Ty?
    Z tego co wyczytałem na tym forum, konfiguracja ma auta ma wpływ na terminy.

    Fabia Combi, 1.2 TSI 90 KM, MY17, Ambition, White, 1000 km, Krk
  • Ja Wieliczka. Jak się weźmie nietypowe elementy, które są rzadziej zamawiane to może to wydłużyć czas - np. szklany dach w SB
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Zamówienie 26.01 dzisiaj potwierdzony 10 tydzień produkcja 12 wydanie czyli myślę koniec marca początek kwietnia auto w rękach 
  • Witam 
    Zamówienie 07.03 (tydzień 10).
    Mam info iż auto dopiero w 21-22 tygodniu.
    Podobno grupa VW ma problem z silnikami TSI tzn. deficyt silnikow.
    Ktos cos wie? Słyszał? 
    Rapid LB FL/1,0 95KM/MY 2017/Active+/Czarny Magic/Bydgoszcz
  • Witam 
    Zamówienie składałem 14 lutego, do chwili obecnej brak informacji o terminie produkcji. Dzisiaj rozmawiałem z moim dealerem, który powiedział ze Skoda ma jakieś problemy ( zmiana produkcji silników TSI ),ale zapewnili że wszystkie zamówienia do 1 marca na silnik 1.2 TSI bedą zrealizowane. Od marca z tego co zrozumiałem 1.2 TSI ma być zastąpione 1.0 TSI. 
    Rapid LB 1.2| TSI 90 KM| My 2017| Ambition +| Szary Quartz | S-c
  • Ciekawe jakie problemy jak w Octavie III FL 1.2 tsi to podstawowy silnik będzie dalej, Polo na razie nie bedzie 1.0 tsi w ofercie, podstawowy ro 1.2 tsi 90KM, potem 1.2 tsi 110KM, Golf Sporstvan podstawowy tylko 1.2 tsi, nie bedzie 1.0 tsi, to samo, w Toledzie tez, chyba ze ograniczyli ich ilość dla Skody z uwagi na większa ilość 1.0 tsi. Przypomina mi to jak.w Audi S4 byli ostatnie dni V8 FSI i miał go zastapic TFSI V6. Ludzie sie.spieszyli i mieli racje, dalej V8.FSI to jeden z lepszych silników. Widać ze VW czeka aż w Skodzie te silniki przetestują klienci. Już nie chcą wiece wtop. Gdyby 1.0 tsi był taki super t w Polo w Golfie by już go wrzucili. Ograniczając 1.2 tsi dla Skody zmuszają klientów do 1.0 tsi, w VW z 1.2 tsi nie ma i nie będzie problemów. Kolega wczoraj zamówił dla żony Polo 1.2 tsi, ma być za 3 miesiące bo Polo teraz robią w RPA, w VW nikt nie słyszał o wycofaniu z ich oferty 1.2 tsi- bedzie dalej i ma sie dobrze, czyli potwierdza mnie to o słuszności wyboru przez innych 1.2 tsi zamiast 1.0 tsi.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @ppprapid123 - nie ma problemów tylko jest zmiana modelowa. Rapid przechodzi facelilting i oprócz pierdół zmienili paletę silników, które wkładają do tego modelu. Zamiast 1.2 TSI 4-cylindrowy będą pakować 1.0 TSI 3-cylindrowy. Zwykle zmiana rocznika modelowego to właśnie pomiędzy 22 a 24 tygodnia :) Jesteś na pograniczu :) Możesz się spodziewać wszystkiego :)
    Firma na pewno nie zaprzestała produkcji, bo jak słusznie zauważył @PinkFloyd te silniki są wciąż oferowane do innych aut koncernu. Wszystko się więc opiera o to kiedy auto trafi na linię montażową - bo jak się przestawią na nowe silniki to nie ma zmiłuj - niech mnie ktoś poprawi jak gadam głupoty. 
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Macie rację, w swoim poście wyraziłem się nie precyzyjnie , silniki 1.2 TSI bedą dalej w produkcji tylko do Rapida będą wkładać 1.0 TSI. Jak powiedział mój dealer będzie to dotyczyło prawdopodobnie zamówień złożonych po 1 marca.
    Rapid LB 1.2| TSI 90 KM| My 2017| Ambition +| Szary Quartz | S-c
  • 1.0 tsi jest nową konstrukcją, jak widać VAG za bardzo jej nie ufa, woli przetestować ją w autach budżetowych niż od razy pakować do fenomenalnie sprzedającego sie Golfa a afera paliwowa ogólnie trochę sie odbiła czkawką VW i nie mogą sobie na to pozwolić.Jakoś niezależne testy nie potwierdzają niskiego spalania, przy 140km/h ponad 10l na 6 biegu, a w historii nikomu nie udało sie zrobić trwałego 3 cylindrowca, po trzecie start silnika po działaniu start stopu odczuwają wszyscy pasażerowie, i itp- AutoBild już widzi wady tego silnika dlatego VW wstrzymało totalną ekspansję tego silnika na razie rzucił je masowo do Skody. 1.2 tsi, 14 tsi na pasku jest najlepszym aktualnie tsi.w historii, szczególnie moxele od 2015r. z poprawionym wariatorem. Ja bym nie chciał być testerem 1.0 tsi dla koncernu, wole 1.2 tsi.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @PinkFloyd Przecież nowy Golf ma tylko 1.0 i 1.4.
    @ppprapid123.
    Na niemieckim forum pisali że od 22 tygodnia przechodzą na wersję Rapid po FL.
    W ogóle ja tu widzę "niezły burdel..." do Jetta można jeszcze konfigurować 1.2 TSI 105KM (Czyżby na łańcuchu?)
    LB|1.2 CJZD 110|MY17|Ambition|
  • No racja - w nowym Golfie jest, w Polo.zostawiono 1.2 tsi i w Golfie Sportsvan. Tam nie ma 1.0 tsi. 1.2 tsi 105KM zmniejszono na 105KM w niektórych modelach i w Octavii FL chyba na 86KM aby nie robić konkurencji moca 1.0 tsi, bo w takim przypadku 1.0 tsi by sie nie sprzedawał, tyle samo mocy, mniej cylindrów i ma być drozszy- wiec po co. Te 1.2 tsi takie sam są na pasku.Różnią sie tylko softem.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Teść który zamówił bodajże 2.02 odbiera dzisiaj, przedwczoraj auto przyjechało, wczoraj był w salonie oglądać+papiery załatwiać.
    Ja zamówilem 16.02 - na razie cisza w temacie.
    @ppprapid123 - wspominali Ci przy zamówieniu o zmianach pod maską czy masz mieć 1.2 i nikt słowa nie powiedział?
    Fabia Combi, 1.2 TSI 90 KM, MY17, Ambition, White, 1000 km, Krk
  • @panterass-  absolutnie nikt nic nie wspominał o tym, ze pod maska mogę mieć 1,0tsi.
    Cały czas rozmawialiśmy o 1,2tsi w moim przypadku 90KM.
    Rapid LB FL/1,0 95KM/MY 2017/Active+/Czarny Magic/Bydgoszcz
  • Dzień dobry! zamówienie koniec grudnia, mega niejasności, zamiana 1,2 na 1,0 przy 110 k. Duże niezadowolenie z obsługi bo po 2,5 m-cach dopiero się dowiedziałem że są jakieś problemy. Poszło nowe zamówienie i będzie produkcja 13 tydz, oby również nie był pechowy. Na razie czekam 3 mce
    Rapid LB/ 1,2 tsi 110 KM/MY16/ Ambition/ grafit/ 3 km/MZ
  • marcelinho mógłbyś bardziej sprecyzować jak to było z tą zamianą , czy Ty zamówiłeś silnik 1.2 a okazało się że dostaniesz 1.0. ? . Czy nowe zamówienie u tego samego dealera ? bo z tego co piszesz to trugie zamówienie połowa marca , a produkcja w I połowie kwietnia, bardzo szybko tylko pogratulować :)
    Rapid LB 1.2| TSI 90 KM| My 2017| Ambition +| Szary Quartz | S-c
  • Witam Wszystkich po dość długom oczekiwaniu lecz stało się auto zamówione 7 Lutego w dniu wczorajszym odebrałem i od wczoraj jestem posiadaczem Rapidka:) całą operację udało się zakończyć w mniej niż dwa miesiące. napradeę niezły czas zwłaszcza iż pierwotna data bbyła na połowę Kwietnia. 
    Skoda.JPG
    4032 x 3024 - 2M
    Rapid SB /1.2 110KM /MY17/ Ambition/ Czerwień Corrida/ Łódź
  • @morfeusz Gratuluje, proponuje zalozyć swoj wątek w dziale Nasze Rapidy z fotami nowego auta oraz opisem specyfikacji. 

    http://rapidklub.pl/categories/nasze-rapidy
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ja też tłuke juz swoje pierwsze kilometry rapidką zamawiana 26.01 odebrana 26.03 chociaż w zamówieniu miałem odbiór na koniec kwietnia (30.04)

  • Auto zamówione 29.01, odebrane 05.04
    Rapid LB, 1.2 90KM DSG, MY17, Style, Szary quartz, 49000km, Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?