FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czas oczekiwania na nowe auto
  • Czyli to samo co ja napisalem, logiczne ze jesli zamowien jest duzo to wtedy diler juz na poczatku zapowiada termin np 3 miesiace i wtedy czas na ew. zmiany jest dłuzszy. Jesli jest malo zamowień, termin odbioru np. miesiac i do produkcji idzie za kilka dni od zamowienia, tak wiec racja kol. @madstah ze czas na te zmiany jest indywidualny w zaleznosci na jaki okres intensywności zamówień sie trafi.
    A najprosciej to wziąć tel i zadzwonić do swojego dilera, chwila i wiesz czy mozesz czy juz po ptokach.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • No nie to samo. Ty twierdzisz, że wprowadzanie zmian, np. pod koniec, powoduje wydłużenie oczekiwania a ja, że nie . Ale zgadzam się, że trza dzwonić i się dowiadywać. Bo reguły nie ma.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Dzięki. Oczywiście, że zadzwonię ale chciałem być "uzbrojony" w wiedzę by mi kitu nie wciskali :) Też mi się wydaje, że kluczowy moment to przejście z etapu kolejki (rozumiem, że grupują bo inaczej to by nie miało sensu) do etapu "do produkcji" no i wtedy już pewnie lipa. Teraz chyba jest czas dużej ilości zamówień więc zgaduję, że tak szybko ta realizacja nie nastąpi. 
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Czas realizacji jest indywidualny dla każdego i zależy od wielu czynników dla tego bez telefonu do sprzedawcy nie ma co gdybać.
    Jako ciekawostke z czasem oczekiwania i modyfikacją zamówienia opiszę (dla co niektórych dla przypomnienia ;-) ) jak to u mnie było a było całkowicie odmiennie niż to co ostatnio piszecie. 
    Okres w którym zamawiałem to połowa wrzesienia 2014 r. Był to dość "ciekawy" okres bo fabryka nie mogła ogarnąć produkcji tyle miała zamówień  (np. na 03 RS czekało się rok) i klientom przez pewien czas były nawet przyznawane bony w różnych kwotach na akcesoria maksymalnie chyba 2800 zł jako rekompensata.
    Wybrałem taki okres aby zamówić auto pod siebie i jak się uda skorzystać z wyprzedaży rocznika.
    Po złożeniu zamówienia dostałem pierwszy termin jakoś w pod koniec stycznia 2015 r. Niby nic dziwnego, że tak mi powiedzieli bo zamówiłem auto w njetypowej konfiguracji bo z hakiem holowniczym, do tego w kolorze co ostatnio mniej się sprzedawał.Mniej więcej po tygodniu był to już pierwszy tydzień stycznia 2015 r. i tak się trzymał przez kolejne dni. Pod koniec drugiego tygodnia od zamówienia miałem termin produkcji na ostatni tydzień 2014 r. i jakoś w tym czasie po kilku niespokojnych nocach czy zmieniać czy nie zdecydowałem się na modyfikację zamówienia w postaci dołożenia automatycznej klimatyzacji. Rano szybki telefon do sprzedawcy czy jest jeszcze możliwość zmiany zamówienia bo trochę czasu już minęło. Z jednej strony obawa, że termin z końca grudnia bardzo się oddali a z drugiej, że zamówienie już jest zablokowane. Okazało się, że jeszcze mogę zmienić zamówienie i została dołożona autoklima. A teraz najlepsze. Sprzedawca w ciągu godziny miał zadzwonić jak wygląda status zamówienia po modyfikacji jaki termin wskoczył. Jak mówił tak zrobił i zadzwonił. Okazało się, że zrobiłem to w ostatniej chwili bo po modyfikacji zamówienie zmieniło status i zostało zamrożone/zamknięte do produkcji. Sprzedawca spodziewał się, że termin się wydłuży bo tak jak pisaliście spadnie na dalsze miejsce w kolejce. Stało się coś mało spotykanego. Termin się skrócił! To jeszcze nic. Z końca grudnia 2014 spadł na pierwszy tydzień listopada 2014 r. i taki juz został! Więc z planu wyprzedaży były już nici. Na szczęście po dobrych negocjacjach ostatecznie i tak zapłaciłem mniej niż bym wziął z wyprzedaży a jeździłem autem wcześniej. 
    Podsumowując ostatecznie od zamówienia do produkcji minęło 1,5 miesiąca. 2 miesiące i auto było w salonie. Później czekałem jeszcze chwilkę na kompletację wszystkich dodatków co nie pochodziły z produkcji i po 2,5 miesiąca już jeździłem.
    Sprzedawca zastanawiał się dlaczego tak się stało ale nic mu nie przyszło do głowy.
    Może w tym czasie szły auta w podobnej konfiguracji jak moja lub może akurat składali Rapidy z Climatronicami i dlatego przeskoczyłem kolejkę bo ją dołożyłem a i może dodatkowo akurat robili Błękit Denim ;)

    Tego nie wiem jak jest u Was ale jak widać może być bardzo różnie i bardzo indywidualnie przez co trzeba być bardzo blisko ze sprzedawcą i ciagle w kontakcie.
    Mi każdą zmianę terminów i statusów zaraz przekazywał telefonicznie i mailowo.

    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Ja miałem planowany odbiór na koniec grudnia ale przeciągnęło się do 2go lutego, w trakcie domawiałem SmartLink (jakoś na początku stycznia) i dostałem wiadomość że tydzień później wystartowała produkcja autka tak że można wprowadzać zmiany nawet ttydzień przed rozpoczęciem składania autka. 
    Rapid LB |1.2 110KM | MY17 | Ambition | Szary Quartz metalizowany | ok 2500 km | Katowice
  • Ja zamawiałem w październiku 2014 i w pierwszych rozmowach ze sprzedawcą czas oczekiwania miał być ok 9 miesięcy (śmiałem się, że będę wiedział jak to jest, jak się czeka na dziecko :P ), bo zamówiłem mało popularną wersję Style Plus, dodatkowo był boom kratkowy itd itp. Potem bez powodu zrobiło się pół roku, a jak musiałem zrezygnować z haka i czegoś tam jeszcze, bo nie wyrobiłbym się w kredycie, to nagle spadło do 3 miesięcy. Suma summarum 1 lutego miałem już autko. Sprzedawca powiedział, że mogło być to spowodowane, że fabryka czekała na dostawę haków albo innych dodatków, a jak tego już nie brałem, to automatycznie czas się skrócił. Może w Twoim przypadku @grzesk też tak było :) Może zabrakło im paneli ręcznej klimy :P
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Niektórzy duży dilerzy maja zaklepaną kolejkę bez zamówienia auta, gdzie konfiguracja musi dojść do fabryki 3 tyg przed produkcja. Np jak znasz kogoś w Zimnym to auto możesz.mieć wg swojej konfiguracji po 3-4 tyg od zamowienia
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Zamówienie złożone: 24.01.2017
    Szacowana data na zamówieniu: 24.04.2017
    Informacja o terminie z fabryki przyszła: 15.02.2017
    Planowana data produkcji auta: 11 tydzień (pomiędzy 13 a 17 marca)
  • @picia89 - z tego co pamiętam to u tego samego dealera zamawialiśmy. No to ciekawy jestem jak wypadnie porównanie w terminach - ja zamawiałem 02.02
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • U tego samego :)
    Możliwe, że w przyszłym tygodniu dostaniesz info o terminie. W moim przypadku produkcja będzie szybciej niż się spodziewaliśmy ale może to kwestia wyposażenia, bo mam Ambition bez dodatków.
  • Dodatek, zwłaszcza rzadko dobierany wydłuża okres oczekiwania
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 - ciekawa podpowiedz. Hmmm co by to mogło być ? Przejrzałem cennik i obawiam się, że wszystkie takie nietypowe dodatki to niestety też spory koszt np. pakiet stylistyczny Sport, czy tez wykończenie wewnętrzne czarno-niebieskie. Może pakiet na bezdroża ? I tak o nim myślałem intensywnie.
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Nie wiem co tam teraz jest w cenniku bo niespecjalnie go sledze, natomiast wczesniej zamowienie np panoramicznego dachu powodowalo wydluzenie terminu do ponad pol roku
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • W lifcie się raczej nie da :)
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • A propos! Może po lifcie dodadzą w opcjach do LB szyberdach?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Jeżeli mam informację że produkcja w 10 tygodniu to chodzi o 10 tydzień roku czy 10 tydzień po złożeniu zamówienia? 
  • Roku, czyli w polowie marca
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Witam wszystkich mojego Rapida zamówiłem 07.02. w Dobroniu termin w jakim auto ma teoretycznie zostać wyprodukowane to połowa kwietnia. Od sprzedawcy usłyszałem że jak szkalny dach to na 100% czas oczekiwania ponad dwa miesiące. Jak będzie zobaczymy, 
    Rapid SB /1.2 110KM /MY17/ Ambition/ Czerwień Corrida/ Łódź
  • SB ze szklanym dachem? ladny!

    Moj Rapid zamowiony 16.02.2017 w Krakowie, przewidywany termin 2-3 m-ce, nie mam jeszcze dokladniejszych danych. Konfiguracja:
    Wersja: Active + tempomat, zdalne sterowanie centralnym, podlokietnik, kolo zapasowe, czujniki parkowania tylne ASOwskie, komp pokladowy. 
    Fabia Combi, 1.2 TSI 90 KM, MY17, Ambition, White, 1000 km, Krk
  • Cześć sethcracow!
    Spokojnie, myślę, że nam te zmiany jeszcze nie grożą, teść zamawiał 2 tyg przede mną czyli sam początek lutego, termin odbioru już ma na koniec marca i nie proponowali żadnych zmian. Myślę że można spać spokojnie. Jaki towar zamówiony, taki powinien przyjechać a gdyby była możliwość zmiany to zapytają/zaproponują ;) na siłę nic nie wcisną - przecież wtedy nie odebrałbym takiego :D
    Pozdrowienia!!
    Fabia Combi, 1.2 TSI 90 KM, MY17, Ambition, White, 1000 km, Krk

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?