FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czas oczekiwania na nowe auto
  • Na 98Pb strojenie i mod będzie ponad 140KM :)
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Witam.
    Ja wziąłem auto z wyprzedaży rocznika 2016 i po załatwieniu wszystkich formalności dziś odbieram auto.
    Nie ukrywam, że jaram się jak lasy w Kalifornii :D
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY17 | Style | Szary Quarz Metalizowany | 60300km | ŁDZ
  • Witam.
    Zamówiłem Rapida 29.03. silnik 1.4 więc nie powinno być problemów z silnikiem. Ale zastanawia mnie czy załapię się na FL bo nie wiem jak w końcu ma wyglądać wersja na Europę. Rzuciłem pytanie mailem do sprzedawcy i czekam.
    Rapid LB/ 1.4 TSI z DSG/ 125KM/2017/ MY18/ Ambition + kilka dodatków/Błękit Pacific/15000+/ Lubuskie
  • FL ma wejść do produkcji w 22 tygodniu, czyli od początku czerwca. To masz czas oczekiwania od Twojej daty 9 tygodni.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • W 22 tygodniu to ona będzie już w sprzedaży (w salonach) czy dopiero wejdzie do produkcji?
    Rapid LB/ 1.4 TSI z DSG/ 125KM/2017/ MY18/ Ambition + kilka dodatków/Błękit Pacific/15000+/ Lubuskie
  • Czy ktoś jest w stanie podać konkretną datę pojawienia się wersji FL w salonach?
  • @PinkFloyd - poszedłem za Twoją radą i skonfigurowałem Octavię z tym silnikiem 1.2 TSI 85KM - różnica (biorąc pod uwagę, że to jednak auto z klasy wyższej) jest do zaakceptowania. No tylko się martwię czy ten silnik rzeczywiście da radę z takim autem. W necie wyczytałem sporo dobrych opinii o nim .... ale jednak obawa zostaje. 
    @Marek_82 - mi dealer powiedział, że produkcja ruszy od 22-ego tygodnia. Chyba, że pytasz się kiedy będzie można oblukać w salonach model po FL  - a to tego nie wiem.
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Silnik to ten sam co 1.2 tsi 110 oprócz wsadu ecu niczym sie nie rozni, fakt trzeba zrobić po czasie program ale Octavia przy 140KM w 1.2 tsi ma ok 8.4s do 100 wiec jest niezle.  Po drugie wartość pctavii przy odsprzedaży i sama jakość i komfort jest lepszy.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • A za ile mozna wyrwac w salonie taka octavie? Nie musi byc wypas aby nie active, bo wiem ze w salonach mozna niezle negocjowac
  • Marek_82 skoro już są problemy z silnikiem 1.2 bo w wersji FL ma już być inny to wychodzi na to że już produkują FL i w czerwcu już do wzięcia w salonach będą gotowe Rapidy FL. Tak to rozumiem. 
    Rapid LB/ 1.4 TSI z DSG/ 125KM/2017/ MY18/ Ambition + kilka dodatków/Błękit Pacific/15000+/ Lubuskie
  • Skoda nie produkuje na "magazyn", praktycznie cała produkcja idzie do dystrybutorów i dealerów. Aktualnie R jest produkowany z  silnikiem 1.0 ale jeszcze bez FL. Od czerwca ruszy produkcja FL. Czas dotarcia konkretnego modelu z linii produkcyjnej do dealera to 1 - 2 tygodnie.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dzięki za info. Czyli jak ja dostanę termin realizacji mojego zamówienia z dnia 29.03 na połowę czerwca to może już być po FL?
    Rapid LB/ 1.4 TSI z DSG/ 125KM/2017/ MY18/ Ambition + kilka dodatków/Błękit Pacific/15000+/ Lubuskie
  • Wygląda na to, że tak. Nie lepiej jeszcze skontaktować się z dealerem w celu wyjaśnienia sytuacji? Jak jesteś zdecydowany na wersję FL - to koniecznie kontakt.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Pisałem wczoraj maila o czekam na info. Poczekam do jutra
    Rapid LB/ 1.4 TSI z DSG/ 125KM/2017/ MY18/ Ambition + kilka dodatków/Błękit Pacific/15000+/ Lubuskie
  • Nowy silnik 1,0 TSI w R (dla obu wersji nadwozia) będzie w dwóch wersjach: 70 kW (man. i automat) oraz 81 kW (man.). Z benzyny pozostaje 1,4 TSI 92 kW (automat).
    W Dieslu jest 1,4 TDI (man. i automat) oraz 1,6 TDI 85 kW (man.) 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Witam,
    Jestem po rozmowie z dealerem.
    Zamówienie z 07.03 auto ma być produkowane w 21 tygodniu (czyli ostatni tydzień przed FL).
    Dealer zapewnia mnie ze silnik w aucie będzie taki jak w zamówieniu tzn:
    1,2 tsi żadnego 1,0 tsi nie maja zamiaru wciskać.
    Dopiero od 22 tygodnia produkcji czyli auto po FL beda miały1,0tsi.
    Nie wiem czy kogoś to info uspokaja ale dziele się wiadomościami :)
    Miłego!
    Rapid LB FL/1,0 95KM/MY 2017/Active+/Czarny Magic/Bydgoszcz
  • @ppprapid123 - tu nie masz co uspakajać. Jak masz wyznaczony termin na 21-y tydzień produkcji to pewnie będziesz miał 1.2. Mi dealer powiedział, że jeżeli auto nie wskoczyło do produkcji do 10-ego kwietnia to nie ma szan na wyznaczenie produkcji przed liftingiem. No to co ? Masz wyznaczony czy tylko obiecany termin ?
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • 21 tydzień jest u mnie terminem WYZNACZONYM.
    Rapid LB FL/1,0 95KM/MY 2017/Active+/Czarny Magic/Bydgoszcz
  • Cześć! Aż specjalnie się zarejestrowałem, aby opisać moją historię :)
    Zamówiłem Rapida 1.2 TSI pod koniec października. Czekam do dzisiaj... Pierwszy termin wyznaczony był na połowę stycznia. Przesunięto na 9 tydzień (połowa lutego). Kolejne przesunięcie na połowę marca i teraz na "przed świętami". Święta minęły, a auto dalej stoi w Poznaniu, a w salonie nie odbierają moich telefonów :)
    Napisałem maila do centrali z opisem całej sytuacji i podkreśliłem, że nie przyszedłem na żebranie o darmowe dywaniki, ale chciałbym poznać i zrozumieć ich stanowisko w tej sprawie. Fabryka powinna nadawać bardziej realistyczne terminy. Wolę czekać pół roku i dostać auto po 4 miesiącach niż napalić się na auto po 3 miesiącach i czekać pół roku zły na firmę.
    Dostałem odpowiedź w stylu "Nie możemy nic pomóc, pozdrawiamy"... Nawet nie wiem, czy ktoś przeczytał moją wiadomość, dostałem jakiś pierd z automatu.
    Podczas odbioru zamiast się cieszyć będę wkurzony i jak mi wcisną szampana to podziękuję za niego, bo nie mam co świętować. Czuję się oszukany... Plus jest taki, że nie dostałem kosiarki chociaż 1.2 TSI to taka kosiarka na sterydach i tak.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY2017 | Ambition | White Moon | 1500km | Warszawa
  • Współczuję Ci i nie chciałbym być złym prorokiem ale przed odbiorem auta byłoby dobrze, żeby je obejrzał jakiś kumaty blacharz/lakiernik. Może to niepotrzebne podgrzewanie atmosfery ale lepiej brać taką opcję pod uwagę.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?