FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wychodzą już jakieś wady?
  • @lukasz13, tylko ciekawe jak z rudą po paru latach...
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  •  Po paru latach już nie będę właścicielem :)
  • Przyszły większe mrozy (-4) :P i pojawiła się kolejna niedoróbka. Pod blokiem mam trzy progi zwalniające i tak jak w Fabi I skrzypiały mi gumy na wahaczach co w ogóle mi nie przeszkadzało tak tutaj przy podjeździe mam takie jebnięcie że ciężko to nazwać skrzypieniem. Wręcz ciężkie chrupnięcie dobiegające z okolić deski, podłogi, dachu - nie wiem bo roznosi po całej kabinie. MASAKRA - samochód przejechane ma nie całe 1000km i takie rzeczy. Moja żona mówi "kochanie przecież to nie Mercedes" ale to nie znaczy że nowy samochód ma brzmieć jak jakiś trabant. Przeczekam tą zimę, mam nadzieje że przez lato elementy karoserii spasują się (jeżeli to w ogóle możliwe) i zobaczymy później. Boje się co będzie jak temp. spadnie do -15.....
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • Pewnie sprawdziłeś, czy nie masz pozostałości po zmarzniętym śniegu w nadkolach ...
    A jak na innych nierównościach? Jak piszesz o takim "wielkim" chrupnięciu przy 1000 km na liczniku - to chyba jeszcze nie poduszka. Sprawdź komorę silnika, czy nie ma jakiego elementu poluzowanego, przy skręconych kołach (raz w lewo, raz w prawo) sprawdź przednie podbiegi.
    Jak masz możliwość zrobiena nagrania, jeszcze lepiej dźwiękowego, to zrób. Potrzebujesz swojej "dokumentacji", którą możesz wykorzystać przy wizycie w ASO.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • pojawia się to tylko przy progach lub przy większym "dołku" na drodze kiedy koło bardziej dobija. Przy zwykłych nierównościach jest ok.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • Ja ma to samo. Na trzeciej wizycie wymienili poduszkę skrzyni, ale to nie pomogło. Teraz odpuściłem bo samochód mi potrzebny, ale jak zrobi się cieplej znowu jadę do serwisu. Stuka na progach, krawężnikach i mocnych dużych nierównościach. Podejrzewam tuleje wahacza lub mocowanie teleskopów.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @jercen sprawdzałem komorę silnika, sprawdzałem nadkola i nic nie widać, wszystko na swoim miejscu. Gdzieś kiedyś czytałem że nowe auta muszą się ułożyć, że plastiki, gumy, uszczelki itp muszą "dojść do siebie". Nie wiem ile w tym prawdy, może jestem naiwny ale wierzę, że jednak problem zniknie po czasie....oby :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • Coś w tym jest. Na początku skrzypiały uszczelki w drzwiach po prawie roku nie słychać nic.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • U mnie na progach  zawieszenie z przodu skrzypi. Na początku mnie to rozbawiło bo jeżdząc starą Fabią I, która przeszła swoje, przez te same progi nic takiego nie mam. Gorzej jak 2 razy mocno łupneło, niezbyt dobre wrażenie.
    Jak na razie przy przebiegu 6000km jako niedoróbkę wskazałbym właśnie to skrzypienie na progach. Zobaczymy jak będzie cieplej.
  • U mnie na progach jest podobnie. Czasem dźwięk jest nieprzyjemny i trochę niepokojący. 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Też to zauważyłem... Przy szybkim przejechaniu progów,  z przodu coś skrzypi, czy to coś ważnego? Czy to może objaw poduszki? Sam nie wiem czy się tym martwić...przebieg 5000 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • To nawet nie musi być szybko, zależy od wykonania progu. Jak próg jest wysoki i krótki to mogę jechać bardzo wolno a i tak jest duże prawdopodobieństwo, że coś stuknie i zaskrzypi. Oczywiście na innych nierównościach jest podobnie. Staram się wszystko omijać, ale nie zawsze można.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • u mnie na innych nierównościach nic nie stuka... tylko progi wysokie i przy dużej prędkości.
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Tez to slysze czesem w swoim R, efekt jakby mial samochod pekac. Poki co bagatelizuje to, choc jak sie zbierze kilka niepokojacych spraw zglosze sie do aso rowniez z tym tematem
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Sprawdzałem to łupanie/chrupanie i wszystko wskazywało że to jednak w kabinie coś jest nie tak i teraz najśmieszniejsze.....po otworzeniu okna kierowcy dźwięk zanika :) Nie mam zielonego pojęcia jaki wpływ ma na to szyba ale nie chrupie.... Sprawdźcie u siebie, pozdro !
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • Może pracuje rama szyby i ociera o szybę  usztywniając konstrukcję, szyba jest na prowadnicach oraz ma system podnoszenia gdzie też moze coś skrzypieć. Dzisiaj to sprawdzę ciekawe.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • A mi nasmarowali tuleje i nie skrzypi:-) odniose się jeszcze do mojego wcześniejszego problemu (ubywający płyn chłodniczy przy LPG mpi) okazało się, że wycieka z wężyka przy reduktorze. Pierwsza próba docisku okazała się nieskuteczna, druga wizyta demontaż i znalezienie właściwej przyczyny - wadliwa uszczelka. Czekam na wymianę reduktora :-) oczywiście na gwarancji... Podejrzewam że instalator coś zmascil przy zakładaniu LPG.
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Ja wczoraj po zmroku zauważyłem że jak otwieram bagażnik to w momencie wciśnięcia przycisku go otwierającego delikatnie błyska trzecie światło stopu. Czy u Was jest podobnie? Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @Maciek_1991  U mnie nic takiego się nie dzieje
    Rapid LB | 1.2 CBZA 85KM | MY15 | Ambition MAX| szary |30000 km | Gdańsk
  • W moim mrygają tylko awaryjne nawet gdy jest odblokowany alarm ale światło stopu nie.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?