FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana oleju
  • @grzesk Ja mam Rapida prawdopodobnie z tego samego tygodnia co Ty (45 tydzień 2014) i sprawdzałem dzisiaj u siebie i mam dwa wskazania - przeglądu oddzielnie i wymiany oleju oddzielnie, ale nie mam pojęcia dlaczego u Ciebie jest tak, a u mnie tak.
    RAPID LB | 1,6 TDI 90 KM | MY14 | Ambition MAXX |Srebrny brilliant | 100 000km | Wrocław
  • No to mamy kolejną zagadkę Skody. Z tekstu tego wątku wynika, że auta z MY15 mają jedno wskazanie bez informacji o oleju. Jak na razie chyba 4 auta: moje, kolegi @bounty, mojego znajomego i znajomego @konwel'a.

    Teraz kolejne pytanie kiedy mam wiedzieć, kiedy mam orientacyjne wymienić olej? Nie ma problemu jeżdżąc po okolicy ale jakbym chciał zaplanować dalszy wyjazd np za granicę i w trakcie podróży okaże się, że mam wymienić olej to co wtedy. Niby to nie problem bo w całej europie w ASO Skody lub VW to zrobią ale dochodzi nagle problem zlokalizowania takiego ASO nie mówiąc o barierze językowej jeśli dopadnie nas to w kraju, w którym nie bardzo jesteśmy w stanie się porozumieć tym bardziej w kwestiach technicznych.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Produkcja styczeń 2015. Wskazania mam rozdzielone na olej i przegląd.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • tez mam MY15 i dwa wskazania
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @konwel Ale pojawiły Ci się dwa wskazania, czy jedno ?
    Przed zmianą oleju miałem dwa, a teraz pewnie tylko jedno, więc o co tu chodzi?
  • 52 tydzien 2014 - 2 wskazania, TSI, maxidot (podaje silnik i rodzaj wyświetlacza bo może tu jest pies pogrzebany)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @lukasz13 Po wymianie oleju wyglądało to u mnie dokładnie tak:
    image
    Po kilkudziesięciu dniach i kilkuset przejechanych km zamiast kresek pojawiły się liczby.
    DSC_0003+.jpg
    317 x 383 - 69K
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • @krisr77 też mam TSI, też Maxi-Dot i jedno wskazanie tylko auto o 7 tygodni starsze. Kolega ma produkcje z połowy lutego 2015 r. wyposażenie podobne i wczoraj sprawdzałem u niego i też na jedno wskazanie.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Ja MY 2015 wyprodukowany w listopadzie2014 jedno wskazanie..
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Na poczatku pewnie wszedzie bylo jedno wskazanie, w zaleznosci od uzytkowania szybciej albo pozniej pojawiaja sie dwa wskazania i nie sadze by data produkcji miala tu wieksze znaczenie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Moze dopóki sie te wpisy pokrywaja wyswietla sie 1 wskazanie? Jak sie terminy rozjada wskakuja 2. Mi wydaje sie na poczatku mialem jedno wskazanie i same kreski. Ale glowy nie dam sobie uciąć.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Ja od samego początku miałem dwa wskazania, pamiętam jak przy odbiorze sprzedawca tłumaczył mi po co są dwa liczniki. Jak widać w moim poprzednim poście, nawet jak po wymianie oleju nie ma obliczonych km i czasu, liczniki nadal są dwa, tylko, że w jednym są kreski.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Skoro miales od poczatku dwa to wiecej juz nie ma logicznych teorii, widac kolejny ciekawy przypadek w rapidzie. Ja na poczatku tak z miesiac mialem jedno wskazanie ale szybko sie zmienilo na dwa
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • A ile w ciągu tego miesiąca zrobiłeś kilometrów ? 
    Ja jeżdżę autem od początku grudnia 2014 r. mam już 4900 km i nadal jedno wskazanie z informacją o przeglądzie za 17500 km i 442 dni.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • no w pierwszym miesiacu to moze z 1500 teraz mam 5600, autem jezdze od 20 pazdziernika 2014
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ja zrobiłem max 900 :) ale odkad sa 2 wskazania nie pamietam...
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @konwel Ja miałem tak jak Ty, ale po zmianie oleju mam już tylko jedno wskazanie z kreskami. Zobaczę po przejechaniu 1000km co się stanie, czy wskoczy drugie wskazanie, czy nie.
    @gross81 U mnie od samego początku były dwa wskazania które miały te same wartości, dopiero z czasem zaczęły się rozjeżdżać.
  • To wszystko jest bardzo dziwne, ale to już nie pierwszy raz;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  •  Nic mi teraz nie pasuje.Właśnie wróciłem z traski  moim R i wskoczyło mi na wyświetlaczu 17900 km lub 442 dni, przy czym na karteczce na drzwiach mam przegląd za dwa lata ( - 20 dni od przeglądu ) i co mam teraz brać pod uwagę ?
  • U mnie też się to nie zgadza, mam rozbieżność kilkadziesiąt dni, ale jest tak od samego początku.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?