FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - Wady
  • Może to jest wada! Ze rapid jest tak wspaniały, że trudno się z nim rozstać....:-) 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • W tej cenie to jedyną wadą jest dla mnie tragiczna jakość dźwięku z głośników. Ustawiłem wg wskazówek kolegi jasiu24 i jest trochę lepiej...
  • A możesz zdradzić te ustawienia głośników bo nie widzę. 
  • Brak sygnalizacji włączenia podgrzewania lusterek.
    Powinna być jakaś zmiana barwy podświetlenia sygnaturki grzania luster tak jak to jest w przypadku tylnej szyby
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • To by się przydało. Raz zapomniałem wyłączyć podgrzewanie i jeździłem tak ze 2 dni.
  • Temat lusterek też obgadany. Chociaż tutaj prym wiódł @jercen na którego @gufi04 może być cięty :) Pewnie, że powinno być, ale ogrzewanie nie włącza się powyżej jakieś temperatury, a same wkłady grzejące ponoć trudne do zajechania...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • uff... to dobrze że jest takie zabezpieczenie, bo już się bałem że coś się mogło zjarać.
  • Być może można przeszczepić poradnik od kolegów z Fabią. Link
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Fajny poradnik. Na pewno się przyda. Niestety "dil" mi wyraźnie zaznaczył przy odbiorze że jakakolwiek ingerencja szczególnie w elekktrykę skończy się utratą gwarancji. Więc na pewno skorzystam ale dopiero za jakiś czas.
  • No OK, ale gość podłączył diodę do silnika szyby a nie przełącznika ogrzewania czyli dioda będzie świecić cały czas, no chyba, że 8 pin we wtyczce to właśnie zasilanie ogrzewania.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Ja mam podgrzewanie lusterek włączone na stałe. Jak się ma spalić mata to spali się na gwarancji (4 lata), a jak spali się po gwarancji to kupie i wymienię.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Co do sygnalizacji ogrzewania lusterek, to na przykład w Golfie też nie ma, przynajmniej nie było, więc to chyba standard VAG.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Istniejąca sygnalizacja jest prawie że niewidoczna. Na okrągłym pokrętle jest naniesiony biały punkt. Po obrocie - wskazuje odpowiednio jedno czy drugie lusterko, wyłączenie oraz ogrzewanie. Takie rozwiązanie "zaoszczędziło" firmie na kosztach, nam z kolei utrudnia rozpoznanie np. o zmroku co jest załączone.
    Widocznie pora na kolejne ZTS.
    Pozdrawiam 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Rozróżnienie co mam włączone mi akurat pasuje, jedyny problem, jak dla mnie, to brak sygnalizacji włączenia podgrzewania lusterek. Mogłoby być sygnalizowane na przykład przez pomarańczowe podświetlenie, tak jak blokada otwierania/zamykania tylnych okien z panelu kierowcy. Normalnie jest podświetlona na zielono, po włączeniu blokady zmienia kolor na pomarańczowy. 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Niewątpliwie wadą jest sama waga samochodu I idące za tym konsekwencje ( podatność na wiatr, wygłuszenie, zachowanie zawieszenia, itp).  Ma to jednak odbicie przy wielkości spalania. Gdyby auto ważyło 1500 kg byłoby niezwykle komfortowe ale i szalenie paliwożerne.
  • Przekładam niskie spalanie nad podatnością na wiatr, więc dla mnie jednak waga będzie zaletę.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @Michau, gdyby Rapid tyle ważył to musieilby dać silniki minimum 1.4 140KM bo obecne by nie uciągnęły
  • Kiedyś był polonez 1500 kg z 65km i jechał
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • No tak ale do setki to się rozpędzał ze 20s, a chyba nie o to chodzi

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?