FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czas oczekiwania na nowe auto
  • tylko że w wersji Elegance to przy tej konfiguracji i tak musi dalej dopłacać za te dodatki co wybrał: sunset, alarm, itd. (poza alusami oczywiście). też zastanawiałem się nad Elegancem ale dobierałem ksenony, sunset alarm i podłokietnik z tyłu i czy był to ambition czy elegance to i tak musiałem za to zapłacić
  • Ja miałem podobnie, u mnie dodatki wyszły łącznie za około 9000 zł. Gdybym wziął Elegance to i tak za większość musiałbym dopłacać. Wyszłoby kilka tysięcy więcej. Chociaż w sumie później żałowaliśmy że nie wzięliśmy Elegance, przy kredycie, różnica na racie byłaby niewielka. Wkurzało mnie później, że jak zapytałem w ASO czemu nie działają sygnalizacja przepalenia żarówki albo czemu mogę uruchomić samochód bez wciśniętego sprzęgła, to tłumaczyli się, że w Ambition tego nie ma, bo to tylko w Elegance. Tak na prawdę to żadna wersja tego nie ma, ale wtedy nie mogliby się tak głupio tłumaczyć.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • A mnie sprzedawca podczas krótkiego instruktażu przed wyjazdem z salonu uświadomił że jak przekroczę prędkość 30km/h to w moim Elegance automatycznie zaryglują się drzwi... a tu guzik nie mam tego
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • Nie 30 a 15 i nie jest to kwestia wersji wyposażenia tylko muszą to ustawić w serwisie. Douczony sprzedawca. Ale to mialem podobnie. Ja mojemu mówiłem ze się podłokietnik zmieni to wielkie oczy zrobił.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Ja ja mojemu powiedziałem, że ma włączyć autoryglowanie to był w szoku że Rapid ma taką funkcjonalność;) Ogólnie to wyglądało tak jakby o niektórych rzeczach dowiadywał się ode mnie po raz pierwszy;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  •  Niestety odnoszę wrażenie, że większość z nas posiada większą wiedzę niż niektórzy sprzedawcy. Rozumiem, że mogą być np. po socjologi czy politologi, ale nie trzeba być mechanikiem, żeby takie podstawowe rzeczy gdzieś wyczytać, mają przecież dostęp do Etki i innych programów producenta, tylko chcieć.
  • @łukasz13 rozwaliłeś mnie tym życiowym i bliskim mi przykładem;)))) Przepraszam za oderwany od wątku komentarz i pozdrawiam wszystkich rapidowców oraz sprzedawców: politologów, socjologów oraz oderwanych zawodowo od czegokolwiek czego się uczyli.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  •  W tych czasach rzadko kto pracuje w swoim wyuczonym zawodzie, ja także :) Przepraszam jeżeli kogoś uraziłem :)
  • Tak tylko my drążymy temat dotyczący R a sprzedawcy w tym cały mętliku modeli i ich wyposażenia a do tego zmian jakie się odbywają muszą być "pilnymi uczniami" :)
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • Mimo wszystko sprzedawcy w salonach powinni się bardziej przykładać i powinni wiedzieć niemal wszystko o samochodzie i wyposażeniu a nie robić łaskę czy wciskać kity bez pokrycia. Przed zakupem Rapida byłem też oglądać Megankę ale koleś w salonie wiedział mniej o silniku i wyposażeniu niż moja żona. A jak wspomniałem o gazie to wogóle nie wiedział że można założyć fabryczny. Musiał dzwonić do centrali. Masakra. Przy zamawianiu Rapida też były jaja bo koleś mi wmawiał że to silnik po poprawkach (1.2 TSI 16V). Fakt że po poprawkach ale póki co to montują 8V.
  •  Niestety, niektórzy sprzedawcy są po prostu niekompetentni i wcale nie tłumaczy ich to, że modeli jest dużo i co pół roku są poprawki, to jest przecież ich praca i kto ma wiedzieć więcej, klient ? czy pracownik salonu.
  • Z tym się zgadzam, tak ogólnie. Jak decydujesz się na pracę, wykonuj ją dobrze.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Tylko że ja odniosłem się do praktyk jakie stosują niektóre salony przeważnie te małe a mianowicie: mają zatrudnionego kierownika salonu który nieźle zarabia i tresuje sobie szeregowych sprzedawców którzy zarabiają "psie grosze" a to wiąże się z ciągłymi zmianami tych że doradców handlowych :)
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • W tamtym tygodniu odebrałem autko. Wersja benzyna 1,2 z manualem, 105 KM. Elegance plus ksenony, sunset, simply cleaver, alarm, amundsen+, plus opony na zimę 16" i kilka innych dupereli, w jasnej beżowej tapicerce. Zdjęcia wrzucę do odpowiedniego wątku jak tylko pojadę w jakiś plener.
    Całość potrwała 2 miesiące od momentu zamówienia, z genialną obsługą Pana Błażeja ze Skoda Bieranowski Bydgoszcz. 
    Żona targowała cenę, ale wydaje mi się, że wyszło całkiem nieźle ok. 68 tyś. Po pierwszym tygodniu jestem bardzo zadowolony z zakupu.
  • 68 tys za rapida to lekkie przegięcie ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Dlaczego rozwiń swój post? W tej cenie mogłem mieć bardzo ubogą Octavie, lub inne autko, ale o totalnie ubogiej wersji. Używka nie wchodziła w rachubę.
  • Też muszę przyznać, że cena "dość" spora... Niestety brzmi to brutalnie ale taka prawda...
    Za 63 tys. zł mogłem mieć O3 Acitve+Amazing+metalic+koło zapasowe+hak holowniczy+tylna wycieraczka+dodatkowa gwarancja z silnikiem 1.2 105 KM 6-biegów.
    Za mniej niż 68 tys. zł mogłem mieć to samo co wyżej ale w wersji Ambition+Amazing plus te same dodatki i silnik.

    To taka mała dygresja ;)

    Poza tym to ładna konfiguracja. Gratulujemy zakupu i niech się sprawuje jak najlepiej.
    A jaki kolor?
    Czekamy na zdjęcia i pełny opis w dziale "Nasze Rapidy" :)

    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • I to jest właśnie to co się domyślam, O3 ale wersje lekko podstawowe, a żona uparła się na beż w wersji elgance, który w O3 jest już dużo droższy. Ja chciałem Amundsena co w O3 znów podniosło by cenę. A tak 68 tyś. to tyle co konfigurator wyrzuca za wersje elegance w tym silniku. Po przeliczeniu okazuje się, że nie da się złożyć tak auta bez rezygnacji z Elegance by osiągnąć taką cenę. 
    Fakt można by może jeszcze popracować ze zniżką, ale ogólnie dodałem w nim wszystko oprócz haka i spryskiwaczy świateł.

    Kwestia gustu:)
    Zdjęcia dodam bo ciekawie się prezentuje. A kolor zostawiliśmy w podstawie bo wygląda idealnie z jasną tapicerką. Sprawdzałem Denim (bo mi się podoba), ale nie podszedł żonie z taką jasną tapicerką.
    Pozdrawiam. 
  • cena duza ja za podobne autko tylko bez xenownow alarmu i navi dalem chyba ze 14 tys mniej. Za 70 kilo mozna naprawdę kupić parę lepszych autek. Za 54 Rapid okazal sie bezkonkurencyjny 
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @Saqool

    Gratuluję zakupu. Życzę zadowolenia z auta i oby dobrze Ci się jeździło. Pewnie jesteś jednym z nielicznych (na tym forum) którzy kupili tak wypasionego Rapida.

    A co do ceny to zawsze można gdybać i podążać łańcuszkiem że w tej cenie to można było kupić gołą Octavię, następnie jak ktoś kupi nieźle wyposażoną Octavię to że w tej cenie można było kupić gołe SuperB, itd.

    Ważne że kupiłeś auto w założonym na ten cel budżecie i jesteś zadowolony.

    Pozdrawiam

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?