FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Afera spalinowa
  • Na angielskiej stronie Skody pojawił komunikat na temat afery spalinowej, po wpisaniu VINu można dowiedzieć się czy problem dotyczy również Nas. Niestety prawdopodobnie dotyczy on wszystkich Rapidów 1,6 diesel. Moje pytanie czy ktoś coś więcej wie na ten temat? Ktoś dostał wezwanie do serwisu? Nie wyobrażam sobie, że naprawią usterkę, a samochód będzie więcej palił. Podobno można domagać się odszkodowania lub obniżenia ceny jeżeli auto jest na gwarancji. Pytanie co robić?
    Rapid LB | 1.6 90KM | MY15 | Elegance Max | Szary metal metalizowany |
  • Na polskiej sttonie skody też to jest. Wpisz VIN i wszystko będziesz wiedział.
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • Dziś rano słyszałem w radio, że vag rozpoczyna akcję po nowym roku.

    @rose wiesz nikt nie zmusi Cię do przyjechania do ASO na siłę:). Ja tam sobie zamierzam popatrzeć jak to wszystko będzie wyglądało, na pewno na większe spalanie nie dam się namówić:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Ale gdybyś udowodnił, że większe spalanie (gorsze osiągi) są wynikiem nowego softu to może uzyskasz wtedy KONKRETNE odszkodowanie, zwrot kasy (szansa kupna nowego auta), albo zmusisz (sądownie?) do wymiany silnika na nowszej generacji (MY16)...

    PS. Ta dyskusja powinna odbywać się w temacie "Akcje serwisowe"
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Ciekawe na ile aktualne kary oraz ewentualne odszkodowania wpłyną na ceny nowych aut oraz przyszłe koszty obsługi serwisowej?
  • Kupiliście samochód niezgodny ze specyfikacją. Producent was oszukał. Wydaje mi się, że możecie wymienić samochód na nowy albo oddać samochód i dostać zwrot pieniędzy. Teraz będzie nagonka na producenta i pewnie będą szli na ustępstwa. 
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • Coś widzimisię, że tu tylko pozew zbiorowy może przynieść skutki.
    A wtedy potrzebne będą mocne papiery (dowody).
    Akurat VAG'a stać na tęgie "papugi".

    Oczywiście z całego serca życzę, by do tego nie doszło...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • W Europie będzie ciężko. Ale dopiero w USA to fala odszkodowań jest wstanie położyć firmę na łopatki.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • W wielu gazetach piszą, że VAG może upaść. Jeżeli tak się stanie, to kto go wykupi? FIAT ? :-D  
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • Nie padnie spokojnie, to nie Daewoo ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Hahaha masz piwo za fiata::D a się uśmiałem. De facto fiat sprzedał im seata.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Bzdura, Fiat pozbyl sie swoich nieduzych udzialow w Seacie na poczatku lat osiemdziesiatych a volkswagen kupil wiekszosc udzialow w 86 i to od hiszpanow gdzie udzialu fiata juz nie bylo zadnego.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  •  Prędzej bym się końca świata spodziewał,niż upadku VAG :)
  • Są tacy, którzy twierdzą, że koniec świata bliski...
    Patrz na znaki.
    :)
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Kryzys potrzebny jest w każdej firmie. Pomoże oczyścić atmosferę, "wyciąć raka" etc, aby potem lepiej wzrastać w siłę. Może taka afera naświetli temat sztucznego i nie do końca słusznego ekomarketingu. Jak wiadomo CO² nie ma wpływu na ocieplenie klimatu. A cieplej już było i to przed rewolucją przemysłową.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Co2 ( własciwa nazwa tlenek węgla IV ) gazem cieplarnianym jednak jest, ale z rury wydechowej wylatują tez tlenki azotu które potrafią być niezwykle groźnie dla ludzi ( i dla zwierząt oczywiście też) , wszystko co w nadmiarze zazwyczaj szkodzi ( nie dotyczy stanu konta :)), ciekawostka to że tlenek azotu bierze udział w erekcji członka :) . wracając do norm sa one tak wyśrubowane, że obecnie chcąć zachować osiągi samochodów na przyzwoitym poziomie nie da się ich spełnić poza laboratorium.
    Rapid SB/1,2CBZB 105 km Ambition Max 15400km
  • Powoli zaczynaja wychodzic dalsze ciekawostki wokol afery Dieselgate:
    Jako pierwszy VW uznal i potwierdzil stosowanie rozbudowanego softu do analizy i pracy w rezimie droga - laboratorium.
    U kilku japonskich koncernow samochodowych rowniez zostala potwierdzona rozna emisja tlenkow w zaleznosci od trybu pracy.
    Dla kilku europejskich firm samochodowych stwierdzono odwrocona analize rozpoznania trybu pracy silnika: Po uruchomieniu silnik pracuje w trybie labo, jesli komp stwierdzi ze rzeczywiscie jest w labo, to komp pracuje dalej z tymi samymi nastawieniami. Jesli jednak tryb pracy jest inny niz labo - to komp przelacza sie do "normalnego" trybu pracy - droga. W tym ukladzie silnik moze pracowac z pelna moca oraz z wieksza emisja tlenkow.
    Tak wiec wieszanie wszystkiego zlego tylko na VW jest przedwczesne i nieobiektywne. Wiele firm chce uzyskac homologacje, ale za wszelka cene, nawet kosztem wiekszego zanieczyszczania srodowiska przy normalnej eksploatacji.
    Poczekajmy jeszcze, pewnie pojawia sie dalsze ciekawostki. 
  • crady VAG dał sie złapać jako pierwszy i zostanie to zapamiętane.
    Co do Japończyków to wydaje mi się że oni nie robili wała na normach spalania popatrz na ich diesle z 2 litrów robią 120-130KM a VAG potrafił wycisnąć 170+
    Poza tym pomyśl ile rytualnych samobójstw na wysokich szczeblach zarządzania by było gdyby wyszło np : że Toyota i Honda wała kręciły.
    Prędzej inne  europejskie koncerny wpadną no możne i Koreańczycy chociaż oni też mocnych diesli nie robią.

    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • Witajcie. Sprawdzałem na stronie skody po wpisaniu vinu komunikat ze im przykro ale moj silnik bedzie modyfikowany itd...
    ze zrobia wszystko co w ich mocy itd...i ze sie odezwa listownie...
    1.6 tdi 90 km rok modelowy 2015
    co sadzicie o tej akcji?  podobno na nowym programie bedzie wiecej palic przy mniejszej mocy...jakos tak mi obiło sie o uszy
  • No dokladnie tak bedzie, chyba odmowa przyjechania nie bedzie oznaczala utrate gwarancji?
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?